Opis odrody paradajok Tornado, jej vlastnosti a výnos

Stredne skorý hybrid Tornado f1 je vysoko determinantná rastlina. V skleníkových podmienkach má odroda dobrú úrodu a kvalitu ovocia. Na otvorenom poli sa plodina pestuje hlavne v južných oblastiach.

Charakteristické znaky odrody

Rôzne rajčiaky ruského výberu, patentované v roku 1998. Kríky sú stredne listnaté, štandardné. Výška hlavnej stonky je 150 - 190 cm. Odporúčaná schéma výsadby: 3 jednotky na 1 štvorcový. Výťažok je 6-8 kg na krík.

stredne skorý hybrid

Zrelé červené paradajky, upravené, okrúhle. Priemerná hmotnosť plodov Tornado: 60–80 g, v južných oblastiach do 120 g. Univerzálne použitie. Používaný:

  • na polotovary a konzerváciu;
  • čerstvé šaláty a šťavy;
  • celé solenie.

zrelé paradajky

Chuť paradajky Tornado je podľa recenzií záhradkárov sladkastá so skutočnou arómou paradajok. Pre niektoré odrody nie je charakteristický „pevný rám“. Existuje mierna tendencia k praskaniu, plody nie sú vhodné na dlhodobé skladovanie. Plodina dobre znáša prepravu.

celé solenie

Kultúra je geneticky odolná voči chorobám:

  1. TMV, kladosporióza.
  2. Fusarium, verticillium.

Obsah sušiny v paradajkovej dužine: 5%.

zelené paradajky

Funkcie poľnohospodárskej technológie

Pre úspešnú kultiváciu paradajky Tornado je nevyhnutné vylúčiť teplotné extrémy. Ostré skoky počas vegetačného obdobia negatívne ovplyvňujú vlastnosti plodiny. Pôda je udržiavaná v mierne vlhkom stave - pomôže to predchádzať prasklinám v paradajkovej koži. Postele pod paradajkami sa kompostujú zhnitým kompostom. Tiež sa používa:

  • rašelina;
  • slama, seno, sekaná tráva bez semien;
  • kôra a piliny.

pestovanie paradajok

Na vrstvu mulča je položená polyetylénová fólia, namiesto fólie sú vhodné netkané materiály ako Agrotex alebo pradená väzba. Rozpadajúca sa organická hmota sa zmení na humus a pôda sa stane úrodnejšou. Mulčovanie zablokuje povrchové pary a zabraňuje rastu buriny. Paradajky pestované týmto spôsobom sú v záhrade produktívnejšie a menej problémov.

nevlastné deti štandardné paradajky vyvíjať zle, preto rastlina neplýtva živinami z nadbytku zelene. Stále je potrebné odstrániť „prázdne“ výhonky, aby sa vytvoril jeden kmeň - kmeň. Ak sa kríky krútia pod hmotnosťou plodiny, nainštaluje sa vertikálna podpera.

výsadba sadeníc

Zrenie stredne skorého paradajkového hybridu nastáva za 100 - 110 dní od okamihu vysadenia sadeníc.

Zostatok hnojiva

Aby boli rajčiakové kríky kompaktné, obmedzujú množstvo dusíka. Ak bola pôda zviazaná s humusom, hnojenie obsahujúce dusík sa nevyžaduje. Počas aktívneho vegetačného obdobia sú rajčiaky Tornado podávané výživným roztokom (na 20 litrov vody):

  • 1 liter tekutého divulínu;
  • 2 lyžice. l nitrofosfát

bilancia hnojív

Paradajky Tornado sa striekajú prísne pri koreni, 0,5 litra kvapaliny na rastlinu. Hnojivá sa tiež používajú listovou metódou, preto sa rýchlosť obsahu účinných látok znižuje na polovicu. Skúseným záhradníkom sa odporúča striedať tieto dve metódy.

Obchodné vlastnosti rajčiaka Tornado f1 umožňujú pestovanie plodín na farmách. Majitelia malých záhrad, ktorým sa páči opis odrody, budú mať záujem o riešenie tejto vysokej, farebnej rastliny.

komoditné charakteristiky

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica