Opis odrody paradajok Three Sisters a jej výnos

Výber odrôd paradajok, ktoré sa majú pestovať budúci rok, je vždy dôležitým procesom pre záhradníka, ktorý sa zaujíma o úrodu a oceňuje výsledok jeho práce. Tomato Three Sisters je kultúra, ktorá zaujme milovníka chutného stredne veľkého ovocia.

Opis odrody

Odroda patrí do kategórie skorého dozrievania. Po objavení prvých výhonkov uplynie 100 - 106 dní, kým paradajka nebude úplne zrelá. Bush rastlín je pomerne silný, čiastočne určený, výška môže dosiahnuť jeden a pol metra. Musí sa urobiť kobylka, to vie každý, kto zasadil túto odrodu paradajok. List je stredne dlhý a má tmavozelenú farbu. Paradajka Kvetenstvo Tri sestry stredného typu.

Rastlina tvorí zhluky, každý so 6 - 8 plodmi, v niektorých prípadoch až do 10. Umiestnenie prvého kvetenstva je nad 8 alebo 9 listami a každý nasledujúci - po 1 - 2 listoch. Paradajkové ovocie Tri ploché kulaté sestry, mierne rebrované. Nezrelé paradajka má svetlozelenú farbu, po dozretí sa farba zmení na jasne červenú.

Priemerná hmotnosť ovocia troch sestier paradajok je 150 gramov. Ovocie chutí sladko, s miernou kyslosťou. Počet komôr v ovocí je 4. Spotrebiteľské vlastnosti odrody dostávajú dobré recenzie od skúsených pestovateľov zeleniny. Výnos odrody je na najvyššej úrovni. Ten, kto vysadil túto odrodu rajčiakov, s náležitou starostlivosťou o jeden štvorcový meter bol schopný zhromaždiť až 7 kilogramov ovocia.

Tomato Sestra F1 je zaradený do štátneho registra a je určený na pestovanie v skleníku v súkromných záhradách aj v priemyselných objemoch.

odroda paradajok troch sestier

Je to možné vďaka vynikajúcej kvalite ovocia, dlhodobému uchovaniu ich prezentácie, vynikajúcej schopnosti prenášať prepravu na veľké vzdialenosti.

Hybrid patrí medzi skoré dozrievanie šalátových odrôd. Paradajky Tri sestry používajú tí, ktorí ich zasadili s rovnakým úspechom pri konzervovaní a príprave čerstvých šalátov ako súčasť prvého a druhého chodu. Nevylučujte možnosť nakladania nezrelých paradajok.

Výhody a nevýhody odrody

Ako skutočný predstaviteľ rodiny nočných mušiek má paradajka Sister veľa zjavných výhod:

 • vynikajúca produktivita;
 • schopnosť dobre tolerovať dlhodobú prepravu;
 • veľkolepý vzhľad;
 • skoré zrenie;
 • univerzálnosť použitia;
 • vynikajúca chuť;
 • dobrá udržiavacia kvalita.

funkcie starostlivosti

Záhradníci, ktorí majú rozsiahle skúsenosti s pestovaním Troch sestier, nemajú zjavné nedostatky, letní obyvatelia sa však vyjadrujú k potrebe neustále priviazať kríky.Dôležitý pre dobrú úrodu je proces, ako je štípanie.

Ošetrovacie funkcie

Hlavnou črtou skorých odrôd je vyššia rýchlosť zrenia v porovnaní s bežnými paradajkami. V priemere trvá asi dni od okamihu výsadby semien až po odstránenie prvých plodov. Za priaznivých okolností, ktoré zahŕňajú dobré poveternostné podmienky, správne aplikované vrchné dresingy a včasné zalievanie, sa môže proces zberu začať ešte skôr.

Koncept starostlivosti o paradajky je pomerne široký. Vo väčšine prípadov vykonáva letný obyvateľ, ktorý vysadil odrodu, tieto postupy:

 1. Zalievanie paradajok. Musíte ho implementovať včas. Mierne množstvo vlhkosti prináša rastline veľa výhod, čo sa nedá povedať o následkoch nadmerného zalievania. Na začiatku procesu zrenia sú rajčiaky Three Sisters obzvlášť citlivé na kvalitu zavlažovania. Pri nedostatku vlhkosti sa listy začnú krútiť, vaječník odpadne, zostávajúce plody budú malé.
 2. Udržiavanie teploty vzduchu požadovanej pre paradajky. Ak je parameter pod požadovaným, kvitnutie rajčiaka Three Sisters sa môže spomaliť alebo jednoducho zastaviť. Ak je značka na teplomere v skleníku vyššia ako norma, kvalita životaschopnosti peľu sa zníži, čo povedie k zníženiu celkovej úrovne výťažku. V podmienkach zvýšenej teploty vzduchu sa mykotické choroby množia aktívnejšie, čo spôsobuje, že rastlina je náchylná na vývoj rôznych chorôb.
 3. Aplikácia organických a minerálnych hnojív. Ak v pôde chýba nejaký prvok, je pravdepodobné oneskorenie dozrievania ovocia, zníženie výnosu a smrť kríka. Aby ste sa vyhli týmto dôsledkom nedostatku stopových prvkov, mali by ste pravidelne kŕmiť. Toto sa musí urobiť kompetentne: sadenice paradajok Tri sestry potrebujú viac fosforu a dospelá rastlina môže potrebovať viac dusíka. Rastlina v štádiu vegetatívneho dozrievania nevyhnutne potrebuje taký stopový prvok, ako je draslík.

Nezabudnite na také vlastnosti starostlivosti o paradajky, ako je pravidelné vetranie skleníka, uvoľňovanie alebo mulčovanie pôdy, štiepanie a viazanie kríkov.

Podľa všetkých pravidiel bude kultúra reagovať aktívnym rastom a dobrou úrodou. Potvrdzuje to každý pestovateľ zeleniny, ktorý zasadil paradajky vo svojom osobnom pozemku.

Kontrola chorôb a škodcov

Paradajky môžu trpieť veľa chorôb. Zoznam najbežnejších je nasledujúci:

kontrola chorôb

 1. Mosaic. Je sprevádzaný výskytom škvŕn na listoch. Choré rastliny by sa mali spáliť a zdravé rastliny by sa mali postriekať roztokom močoviny.
 2. Neskorá pleseň. Choroba plesňového pôvodu, s ktorou je oboznámený každý pestovateľ zeleniny. Miesta pod kožou spôsobujú, že ovocie nie je vhodné na ľudskú spotrebu. Všetky preventívne opatrenia by sa mali prijať skôr, ako rastlina začne kvitnúť. Prostriedky ako „bariéra“, „Oksikhom“ pomáhajú dobre predchádzať chorobám.
 3. Horná hniloba. Vyzerá to ako suché miesto, ktoré trochu svieti. Hlavnými dôvodmi sú nedostatok dusíka, nadbytok vápnika. Môžete bojovať s problémom s dusičnanom vápenatým.
 4. Alternaria. Prvé príznaky vidno na dolných listoch paradajok. Listy postihnuté tmavými škvrnami začnú odumierať, ochorenie ovplyvňuje celú rastlinu a vedie k jej smrti.
 5. Medvedka. Hmyz, ktorý sa pohybuje pozdĺž veľkých chodieb umiestnených pod zemou. Medveď nahlodal úpätie stoniek a spôsobil smrť paradajky Tri sestry. Kontrola hmyzu je možná pomocou prípravy "Thunder".

Paradajky môžu okrem medveďa trpieť aj škodcami, ako sú triešť, lopatka, slimák a roztoče. Boj proti nim je možný tak pomocou chemických látok, ako aj prostredníctvom ľudových prostriedkov.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica