Charakteristiky a opis odrôd paradajok, ktoré sa dozrievajú v skorom štádiu dozrievania, na pestovaní na otvorenom poli alebo v skleníku

Aké najrýchlejšie odrody dozrievania paradajok pre skleníky je lepšie zvoliť, môžete zistiť štúdiom opisu najpopulárnejších a najžiadanejších z nich. Skoré zrelé paradajky sa môžu pestovať vo vyhrievanej miestnosti po celý rok, čo znamená, že čerstvá zelenina bude k dispozícii na každú dovolenku.

Odroda pre skleníkové podmienky

Ultra-zrelé paradajky sa môžu líšiť výškou kríkov, veľkosťou ovocia, kyslou alebo sladkou chuťou a poľnohospodárskou technológiou. Do odrody môžu byť vybrané tieto odrody paradajok.

Šiška F1 začína prinášať ovocie po 85 dňoch. Rozhodujúcou odrodou je, že Bush prestane rásť a dosahuje 67 cm. Výťažok je veľký, preto je potrebné nainštalovať podperu tak, aby sa stonka pod hmotou nerozbila. Je potrebné vytvoriť dva alebo dokonca tri stonky, je nevyhnutné odstrániť bočné výhonky včas.

Zrenie, okrúhle, hladké plody začínajú brať jasne červený odtieň. Hmotnosť približne 155 g. Hrubá pokožka zabraňuje praskaniu a umožňuje prepravu zeleniny na veľké vzdialenosti.

Odroda odoláva najbežnejším chorobám paradajok, nie je náladová na zloženie pôdy a môže sa rozvíjať bez častého zalievania.

odroda paradajok Pyshka F1

Popis odrody záhradníckych snov vám pomôže pri výbere v prospech tejto odrody. Patrí do určujúcej skupiny. Výška kríkov nepresahuje 67 cm, má však pomerne rozšírené konáre. Počas pestovania je potrebné odrezať bočné vetvy a priviazať stonku k opore.

Početné plody dozrievajú na klastroch s hmotnosťou asi 5 kusov. Svetlé červené paradajky majú zaoblený, mierne sploštený tvar, hmotnosť môže dosiahnuť 175 g. Šťavnatá dužina so strednou hustotou je pokrytá hustou pokožkou, ktorá chráni ovocie pred deformáciou.

Odroda toleruje nepriaznivé faktory vrátane chorôb. Líši sa v priateľskej tvorbe veľkého počtu chutných a šťavnatých paradajok.

odrody paradajok Gardener's Dream

Crystal F1 sa odporúča pestovať iba v skleníkových podmienkach. Rastlina patrí do skupiny neurčitých a ak neobmedzíte rast, môže prerásť 150 cm. Dlhý stonok si nevyhnutne vyžaduje zviazanie a odrezanie prebytočných vetiev.

Po 90 dňoch si môžete vychutnať veľkú úrodu. Plody guľatého tvaru klasickej červenej farby môžu dosiahnuť hmotnosť 140 g. Paradajky sa vyznačujú silnými stenami, takže sú dobre a dlhodobo skladované a prepravované na veľké vzdialenosti.

Odroda môže byť vybraná pre svoju chutnú, jednotnú veľkosť a tvar a nepraská. Rastlina vykazuje vysokú odolnosť proti chorobám, ktoré sú bežné u paradajok.

paradajky Crystal F1

Paradajky súčasnej odrody F1 sú skleníkové. Dosahuje výšku iba 75 cm, vhodné iba na podklad chránený fóliou alebo polykarbonátom.Počas kultivácie je potrebné vykonať zovretie a priviazanie kmeňa na podporu.

Ohnivo červené, rovnomerné, hladké ovocie má okrúhly tvar, vo vnútri mäsité. Hmotnosť môže dosiahnuť 170 g. Sú dobre a dlhodobo skladované a prepravované.

Pozitívnymi aspektmi sú zvýšená odolnosť proti bežným chorobám, nenáročnosť na osobitosti starostlivosti a vysoké výnosy.

paradajkové semená prítomné F1

Meal odkazuje na neurčité odrody paradajok... Zelenina rýchlo dozrieva. Zrenie nastáva už v deň 87. Môže dorásť až do 180 cm, takže stonka potrebuje vertikálnu alebo horizontálnu podporu. Aby sa zachoval výnos, musia sa bočné vetvy včas odstrániť.

Jasne červené plody majú podlhovastý tvar, hmotnosť len 18 g. Hustá pokožka neumožňuje praskanie, preto sa paradajky skladujú po dlhú dobu a môžu sa prepravovať na veľké vzdialenosti.

Charakteristickou vlastnosťou odrody je jej vysoká odolnosť proti nedostatku vlhkosti. Zriedkakedy ochorejú a nie sú vystavení škodcom.

paradajková múčka na tanieri

Odroda Riddle vám umožní zozbierať paradajky vopred a už 85. deň môžete vidieť zrelé ovocie. Puzdro je určujúceho typu. Rast sa zastaví na asi 60 cm. Výkonný kmeň nevyžaduje ďalšiu podporu. Vďaka svojej kompaktnosti zaberá v záhrade málo miesta.

Zaoblené plody majú v oblasti stonky mierne rebrovanie. Jasne červené plody vážia približne 100 g.

Ukazuje odolnosť voči chorobám, dobre znáša nedostatok svetla a vlhkosti. Neexistujú takmer žiadne bočné vetvy, takže nie je potrebné stláčať. Nevyžaduje zvýšenú pozornosť počas vegetačného obdobia. Plody dobre znášajú prepravu a majú vysokú udržiavaciu kvalitu.

paradajka Riddle

Crimson obr dokáže pôsobiť veľkou veľkosťou ovocia a sladkou príjemnou dochuťou. Patrí do určujúcej skupiny, takže nie je potrebné sa držať bodu rastu. Krík, ktorý dosiahol výšku 85 cm, prestal rásť.

Na mnohých kefách dozrie ovocie po 90 dňoch. Tvar je zaoblený, na opačných stranách mierne sploštený. Hmotnosť môže dosiahnuť 380 g. Zrelé plody majú malinovohnedú farbu. Masitá dužina so strednou hustotou obsahuje niekoľko semien. Pokožka je tenká, ale dostatočne pevná na to, aby ju chránila pred popraskaním.

Najdôležitejšou pozitívnou stránkou odrody je veľké množstvo veľkých plodov. Choroby obchádzajú rastlinu a tiež nehnijú. Ovocie je možné skladovať po dlhú dobu bez straty tvaru.

paradajkové kríky Malinový obr

Anastázia je veľmi skorá odroda. Patrí k rozhodujúcim druhom, rastie dostatočne vysoko. Pestovanie nebude vyžadovať veľa času a práce. Budete musieť vytvoriť 1 alebo 2 stonky, ktoré musia byť zviazané.

Plody sa formujú na zhlukoch asi 7 kusov, s hmotnosťou asi 180 g. Počas dozrievania sa farba zmení na červenú. Tvar je mierne podlhovastý s charakteristickým zúžením blízko nosa.

paradajková anastázia

Betta je rozhodujúca odroda. Krík má silný stonok, ktorého výška nie je väčšia ako 55 cm. Starostlivosť o zeleninu je jednoduchá, nie je potrebné ju zvierať a zviazať. Z jedného kríka sa dá zozbierať až 2 kg ovocia.

Paradajky sa umiestnia do zoskupení do 6 kusov, hmotnosť je asi 50 g. Tvar je okrúhly s jemným rebrovaním blízko stonky. Tenká pokožka rajčiaka je počas dozrievania pokrytá jemným červeným odtieňom. Buničina je šťavnatá a obsahuje málo semien.

Paradajky sú veľmi sladké a zmenia chuť akéhokoľvek jedla k lepšiemu. Rastlina dobre znáša zmeny teploty, nie je na starostlivosť zvlášť náročný a vykazuje odolnosť voči chorobám.

paradajka betta

Nízko rastúce odrody paradajok dozrievajú o niečo skôr ako vysoké. Ale na druhej strane, vysoké kríky paradajok dávajú väčší výnos. Ďalšie populárne odrody sú napríklad Sanka, Danko.

Typy pre otvorené postele

Odrody rajčiakov na otvorenom priestranstve musia tolerovať nepriaznivé podmienky, ako je dážď, vietor, dobre teplo. Rýchle zrenie plodov umožňuje sklízať úrodu ešte skôr, ako sa choroby začnú šíriť.

Veľmi skoré dozrievanie paradajok pre otvorené postele je jednoducho spasenie, pretože nestabilné poveternostné podmienky, škodcovia a choroby niekedy spôsobujú zníženie výnosu alebo jeho úplnú stratu.

Medzi odrody paradajok, ktoré sa odporúčajú na pestovanie na otvorenom priestranstve, patria:

Moskovské ultimátne dozrievanie paradajok môže prekvapiť výskyt paradajok po 73 dňoch. Rozhodujúce kríky dosahujú výšku okolo 55 cm Starostlivosť spočíva v zriedkavom, ale hojnom zalievaní, uvoľňovaní pôdy a pravidelnom kŕmení.

Plody okrúhleho tvaru môžu vážiť okolo 100 g, vyznačujú sa priateľským dozrievaním. Po dozretí má červený plochý povrch oranžový odtieň. Husté mäso a pokožka umožňujú dlhodobé skladovanie ovocia.

Odroda vydrží všetky choroby paradajok, nie je zložitá na starostlivosť, ľahko toleruje kolísanie teploty a ďalšie nepriaznivé účinky.

semená paradajok paradajka ultraskoré dozrievanie

Paradajky na otvorenom priestranstve Aphrodite F1 vás potešia šťavnatým ovocím po 90 dňoch. Rastlina dosahuje výšku 1,5 metra. Pestovanie si vyžaduje zvýšenú starostlivosť. Je nevyhnutné vytvoriť podporu a odstrániť bočné vetvy. Rastlina miluje veľa slnečného žiarenia a dobre berie hnojivá.

Hladké okrúhle červené plody vážia okolo 105 g. Sladká chuť dužiny s malým množstvom semien nikoho nenechá ľahostajným. Zozbierané paradajky sa skladujú dlhú dobu a dobre znášajú prepravu.

Vysoký výnos vám umožní odstrániť z kríka až 7 kg zeleniny. Odroda je mierne náchylná na infekcie, zriedkavo zasiahnutá škodcami. Zle toleruje poklesy teploty, nedostatočné včasné zalievanie a oplodnenie.

paradajková afrodita F1

Maxim je veľmi skorá odroda, ktorá je pripravená dať paradajky po 80 dňoch. Krík determinantového typu, ktorého výška nepresahuje 55 cm, mierne záhradné postele zaberajú mierne rozrastajúce sa konáre.

V čase zrenia plody získavajú červenooranžový odtieň. Tvar je guľatý, na oboch stranách mierne sploštený. Masité vnútornosti sa vyznačujú sladkosťou. Hmotnosť každého rajčiaka nie je vyššia ako 100 g.

Veľké množstvo paradajok sa umiestni na jeden krík, ktorý nepraská, je skladovaný dlhú dobu a toleruje dlhé cesty.

paradajkové semená Maksimka

Skovorodina je veľmi skorá odroda. Silná a silná stonka je natiahnutá do výšky iba 47 cm, nie je potrebné stlačenie a podoprenie.

Okrúhly plod počas dozrievania zčervenal a sfarbil. Hmota dosahuje 90 g. Buničina má sladkokyslou chuť. Tenká, ale hustá pokožka udržiava celistvosť štruktúry po dlhú dobu a bráni praskaniu počas prepravy.

Vykazuje vysokú odolnosť voči chorobám a iným nepriaznivým podmienkam. Početné plody dozrievajú súčasne a sú rovnakej veľkosti.

kríky paradajok Skovorodin

Veterná ružica je skorá odroda. Charakteristické znaky rastliny sú krátke postavy puzdra. Výška najčastejšie nepresahuje 45 cm.

Plody sú zaoblené a keď dozrievajú, získajú jasne ružový odtieň. Priemerná hmotnosť je asi 135 g.

Starostlivosť o rastliny je minimálna, nie je potrebné ju zvierať a zviazať. Je potrebné zavlažovať a burinu postele včas. Dobre toleruje občasné zalievanie. Úroda môže byť bohatá.

paradajkové kríky veterná ružica

Bábika F1 začne prinášať ovocie po 87 dňoch. Patrí do určujúcej skupiny rastlín, na výšku sa tiahne iba do 65 cm, keďže na konáre sa vytvára veľké množstvo ovocia, vyžaduje sa podväzok. Extra konáre môžu byť odstránené, aby sa zvýšila produkcia ovocia.

Paradajky dozrievajú spolu a majú rovnakú veľkosť. Tvar je okrúhly, mierne sploštený.Hmotnosť jedného rajčiaka môže dosiahnuť 350 g. Zrelé paradajky sú ružovkasté. Hustá sladká dužina obsahuje málo semien. Plody sú dobre skladované a prepravované.

paradajkové semená Bábika F1

Dobré recenzie od skúsených pestovateľov zeleniny nájdete o ďalších rovnako populárnych odrodách paradajok, ktoré sa vyznačujú obdobím skorého dozrievania: Hýl obyčajný, Katyusha, Biela náplň, Aljaška, Alpha, Amur shtamb, Junior, Explosion.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica