Charakteristika a opis odrody paradajok Veselá škriatok, jej výnos

Veľmi roztomilý paradajka Veselý trpaslík má plody neobvyklého podlhovastého tvaru korenia. Odroda je poddimenzovaná, vysoko výnosná. Opis miniatúrnej rastliny záhradníkmi hovorí o jej dekoratívnych prednostiach. Na vetvičkách visia jasne červené plody, ktoré pripomínajú čiapky rozprávkových hrdinov. Kompaktné kríky sú vhodné na pestovanie ako obrubník, na kvetinové záhony, balkóny, lodžie, parapety.

Dôležité! Pre zatrávené rastliny je prospešná včasná transplantácia sadeníc do otvoreného terénu. Korene rýchlo zakoreňujú, menej listov odparujú listovú dosku a začnú intenzívne pestovať koreňový systém.

paradajkové semienka vtipné trpaslík

Hlavné odrody

Odroda paradajok „Merry Dwarf“ od ruskej chovateľky Myaziny, Ph.D. v poľnohospodárstve, je navrhnutá pre krátke, chladné letné podmienky.

Hlavné vlastnosti:

 • odroda patrí do kategórie skorého dozrievania a trvá približne 100 dní od klíčenia po úplné rodenie;
 • nízke paradajka so štandardným typom kríkov, silný vzpriamený stonok vysoký 40 - 50 cm. V každom prípade, „Merry Gnome“, dokonca aj vyrastajúci o 10 - 15 cm, nemá podväzok;
 • kompaktné puzdro, determinant, málo listnaté. To má niekoľko výhod. Nemusíte strácať čas odstraňovaním nevlastných detí a formovaním rastlín;
 • obyčajné listy, mierne zvlnené, malé, tmavo zelené;
 • vysoko výnosná odroda. Pri kompaktnej veľkosti sa rastliny zbierajú z 1,5 - 3 kg paradajok;
 • plody sú valcovité, na dne sú rebrované. Keď je zrno úplne zrelé, je špicatá ako špicatá paprika;
 • šupka paradajok je hustá, lesklá a hladká, jasne červená;
 • dĺžka rajčiaka je 10 - 12 cm, hmotnosť je od 80 do 100 g. Najväčšie exempláre dosahujú hmotnosť až 135 - 140 g;
 • ovocie do dvoch komôr, v ktorých sa nachádzajú semená, prakticky bez šťavy. Celulóza je šťavnatá, hustá, aromatická, sladká.

paradajka kríky vtipné škriatok

Dôležité! Nezrelé plody sa často zbierajú v stave dozrievania mlieka. Paradajka sa musí z kríka odstrániť stonkou, keď sa odtrhne, baktérie môžu preniknúť do výslednej rany.

Univerzálne paradajky. Pri konzervovaní sa správajú výborne a vďaka svojmu neobvyklému tvaru sú ideálne kombinované v náleve a marináde z celého ovocia spolu s uhorkami a paprikou. Príjemná sladká paradajková príchuť je vhodná pre čerstvé paradajky na šaláty a na výrobu zemiakovej kaše, polievok, plnky.

Paradajky sa kvôli svojmu nízkemu obsahu vlhkosti môžu sušiť alebo sušiť. Je potrebné poznamenať aj vysokú kvalitu osiva. Semená majú klíčivosť 99 - 100%.

Pravidlá starostlivosti o „Merry Gnome“

Determinant paradajky so štandardným puzdrom sa dá ľahko udržiavať.Pri ich pestovaní je obvyklé postupovať podľa štandardných pravidiel. Vzhľadom na zvláštnosti odrody, jej odolnosť voči nízkym teplotám, chorobám, krátkym zreniam a zaručenému výťažku 1,5 kg sa môžete bezpečne pustiť do práce.

paradajkový vtipný škriatok v otvorenom poli

 1. Všetko to začína skutočnosťou, že semená sú dezinfikované v slabom roztoku mangánu, stvrdnuté v komore chladničky a nasýtené mikroelementmi, umiestnené do „stimulátora rastu“.
 2. Na získanie vysoko kvalitných sadeníc je dôležité vyvážené zloženie pôdnej zmesi. Podklad by mal byť voľný, priedušný a absorbujúci vlhkosť. Nemalo by obsahovať škodcov a patogény. Z tohto dôvodu sa zem zohreje na 80 - 90 stupňov.
 3. Semená sa vysádzajú 50 - 55 dní pred výsadbou do zeme. Stáva sa to približne začiatkom apríla.
 4. Sadenice sa potápajú s výskytom 1-2 pravých listov v samostatných šálok. Režim osvetlenia a teploty sa vyberá individuálne v závislosti od stavu rastlín. Sadenice zalievajte šetrne a snažte sa udržať pôdnu vlhkosť na 70 - 80%.
 5. Rastliny sa vysádzajú do pôdy po ukončení jarných mrazov v máji. Ak boli semená a dozreté sadenice včas vytvrdené, rastlina sa môže vysadiť na trvalé miesto o 10 dní skôr.
 6. Kompaktné paradajky dobre rastú na zahustených výsadbách podľa schémy 30 x 30. Starostlivosť sa zredukuje na vrchnú zálievku, zalievanie, včasné burenie a uvoľňovanie pôdy.

Odrody skorého dozrievania podľa zón zvyčajne prinášajú malé problémy. Starostlivosť o nich je jednoduchá, ale koľko radosti prináša „Merry Dwarf“, keď je na jedálenskom stole. Výrazne sa líši od tradičných okrúhlych paradajok a neustále upriamuje pozornosť každého.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica