Opis odrody paradajky japonskej ruže a jej vlastnosti

Japonská ruža sa považuje za jednu z najproduktívnejších odrôd. Je v polovici sezóny, nevyžaduje veľkú údržbu a má veľmi chutné paradajky. Určite kríky, štandardný typ. Ich výška nie je väčšia ako 80 cm a nie je na nich veľa listov, zatiaľ čo štiepanie nie je potrebné.

Pre mnohých záhradníkov sa to považuje za veľké plus, pretože ich nemusia tráviť veľa času ich pestovaním. Kríky tejto odrody vyzerajú veľmi krásne, keď príde obdobie plodenia.

Japonské paradajky

Vlastnosti odrody

Mnoho gazdiniek pestuje paradajky tejto odrody, pretože rastlina je veľmi elegantná. Keď začnú kvitnúť kríky a objaví sa veľa kvetov, zdá sa, že ide o okrasnú rastlinu. Paradajky majú svetloružovú farbu, ktorá upúta pozornosť. Zhluky s ovocím sa nezávisle zbierajú počas rastu v malých zhlukoch, na ktorých nie je viac ako 5 až 6 paradajok.

Hmotnosť jedného rajčiaka je najviac 150 gramov. Ich tvar je okrúhly, ako srdce, so špičatou špičkou. V blízkosti stonky je mierne rebrovanie. V popise ovocia sa uvádza, že jeho pokožka je tenká, ale zároveň silná, čo bráni praskaniu aj veľmi zrelých rajčiakov.

Zrelé paradajky

Paradajky majú šťavnatú a hustú dužinu. Vo vnútri je málo semien, takže je príjemné jesť. Chutia sladko, dokonca aj cukor. Najzaujímavejšie je, že aj malé deti môžu jesť paradajky japonskej odrody ruží. Majú vysoký obsah cukrov a stopových prvkov.

Ako vidíte, vlastnosti japonskej ruže sú vynikajúce a dávajú priestor na zamyslenie vysadiť paradajky vo vašej záhrade.

Výsadba rastlín

Najlepšie je pestovať takéto paradajky v interiéri, to znamená v skleníkoch alebo v plastových skleníkoch. Ak je klíma v oblasti pestovania paradajok teplá a nevykazuje výrazné zmeny teploty, môžu sa pestovať priamo na otvorenom poli.

Japonská ruža má niekoľko výsadbových vlastností, ktoré sa nenachádzajú v iných odrodách. Rozmnožovanie sa uskutočňuje sadenice. Pred výsadbou semien sa musia ošetriť špeciálnym stimulátorom rastu. Nie je potrebné dezinfikovať všetok sadivový materiál, ako v iných prípadoch.

Japonský hybrid

Pôda, na ktorej sú semená vysadené, sa skladá z drsnej pôdy s humusom a umytého piesku. Pre normálny rast je potrebná konštantná teplota 23 až 25 stupňov. Keď sa objavia prvé výhonky, musia byť umiestnené na slnku a napojené teplou usadenou vodou.

Výťažok tejto odrody je vysoký, čo záhradníci nemôžu potešiť. Berúc do úvahy skutočnosť, že sa nemusia oplodňovať a nežne sa o ne starať. Z jedného kríka môžete ľahko zhromaždiť až šesť kilogramov paradajok.

Japonské ružové paradajky sa dajú ľahko prepravovať a skladovať po dlhú dobu, čo je skvelé pre čerstvú spotrebu. Používa sa tiež na paradajkovú šťavu, adjiku a celé konzervy.

Recenzie záhradníkov

Recenzie japonskej odrody ruží sú väčšinou len dobré. To nie je prekvapujúce, pretože kde inde nájdete také bezproblémové paradajky s dobrým výnosom. Nie každý sa môže pochváliť týmto. Niekedy môžu byť pozitívne hodnotenia pokazené kvôli chorobám, ktorým je táto rastlina vystavená.

Bohužiaľ, táto odroda ľahko získa akúkoľvek chorobu, takže je potrebné systematicky liečiť kríky pred všetkými chorobami a hmyzom. Najčastejšími chorobami sú pleseň, fusárium, verticilóza a iné typické choroby nočného mušky. Ak však rastlina ochorie, nemusíte sa rozčuľovať, stačí odstrániť postihnutú časť a ošetriť paradajky liečivými prípravkami.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica