Charakteristika a opis odrody rajčiaka Azhur f1, jeho výnos

Existujú odrody paradajok, ktoré poskytujú veľmi veľkú úrodu a sú úplne nenáročné na starostlivosť. Tomato Azhur f1 je jedným z nich. Táto odroda je navyše veľmi chutná a je vhodná na solenie aj na prípravu šalátov.

Opis tejto odrody

Charakter a opis odrody paradajok Azhur vám umožňuje zistiť vlastnosti paradajok a špecifiká ich pestovania. Jedná sa o hybrid prvej generácie, poskytuje vysoký výnos a má silnú imunitu voči mnohým chorobám. Rovnako ako všetky paradajky, aj táto rastie hlavne v skleníkoch, ale v horúcich letách sa môže pestovať aj na otvorenom poli. Tento názov odrody je všeobecne známy aj na Sibíri, Urali a na Ďalekom východe. V drsnom podnebí tieto paradajky ešte dozrievajú, nebojí sa zimy.

Plody dozrievajú tri a pol mesiaca po zasiatí semien do krabíc. Zvyčajne sú červenej alebo ružovkastej farby, šťavnaté, s hustou pokožkou. Chuť je veľmi harmonická a príjemná, rovnako ako skutočné paradajky. Hmotnosť nepresahuje 300 gramov, nie sú príliš veľké. Tvar je guľatý, po stranách mierne sploštený. Naraz narastie na jednu vetvu niekoľko kusov takmer rovnakej veľkosti.

Listy na kríkoch sú okrúhle a vyrezávané, rastú dosť husto. Farba je svetlozelená.

Paradajka tejto odrody je jednou z tých univerzálnych odrôd, ktoré sa používajú pri príprave čerstvých šalátov, ako aj pri konzervovaní. Poskytuje veľmi dobrý výnos, z jedného kríka môžete získať až 20 zrelých plodov alebo 10 kilogramov. Pestujú sa aj na predaj.

Kríky sú dosť vysoké, takže je potrebné ich zviazať a občas pripnúť. Kvetenstvo a kvety sú jednoduché. Tvoria trochu viac procesov, takže ich nemusíte príliš často odrezávať. Ak je však potrebné, aby paradajky dozrievali veľké, je lepšie ich vyberať častejšie a na stonke nenechávať viac ako tri výhonky.

Táto odroda sa dobre hodí pre tých letných obyvateľov, ktorí nemajú možnosť byť neustále v záhrade, ale radi by pestovali paradajky.

paradajková semena prelamované f1

Ako pestovať

Tí, ktorí vysadili paradajky, vedia, že klíčia semená pred výsadbou v chladných oblastiach. A až potom sa sadenice dajú vysadiť do skleníka. Semená sú ošetrené špeciálnym činidlom rozpusteným vo vode, aby sa vyliahli čo najskôr a menej boleli. Ďalej musíte zavrieť krabicu semenami fóliou a počkajte, kým dorastú.

Kým sadenice vyrastajú, treba sa o ne starostlivo starať.

 • Akonáhle pôda v skleníku vyschne, voda;
 • Udržujte dobré osvetlenie;
 • Teplota v miestnosti by mala byť najmenej 20 stupňov;
 • Ak sa objavia viac ako tri listy, klíčky by sa mali od seba presadiť a ďalšie listy by sa mali odrezať.
 • Kŕmiť každé dva až tri týždne;
 • Je dôležité zabezpečiť, aby nebolo príliš veľa vody, inak sa sadenice začnú hnilobiť a bolieť;
 • Ak sa niekde objaví suchý alebo zhnitý list, musí sa okamžite odstrániť.

Keď sadenice klíčia a stávajú sa silnými, hustými, začínajú ich presádzať do skleníka. Zem je pripravená vopred, je uvoľnená, oplodnená, vykopaná. Pred výsadbou výhonkov je potrebné zalévať pôdu. Je nežiaduce pestovať v skleníku, kde v minulom roku rástli paradajky. Je lepšie meniť miesta každý rok. Paradajky rastú veľmi dobre po fazuli, bylinkách, obilninách. Nie je miesto pre skleník vedľa zemiakového poľa, inak ovocie nedozrie. Zemiaky zachytia všetky látky.

Paradajky vás potešia nádhernou úrodou po celé leto, ak sa o ne v skleníku náležite stará.

Všetko o odchode

Prelamované je odroda paradajok, ktorá nie je príliš rozmarná na starostlivosť. Je ideálny pre tých letných obyvateľov, ktorí nemôžu byť neustále v záhrade. Dokáže bezpečne obísť niekoľko dní bez zalievania. O tieto kultúry sa však musí stále starať. Na oplátku vám ponúknu veľké množstvo zdravej zeleniny, z ktorej si môžete pripraviť obohatené džúsy a šťavnaté šaláty.

Opevnené sadenice sa vysádzajú v skleníku, keď je vonkajšia teplota už 14 - 17 stupňov. Môžete ich postriekať oxidom medi. Pretože kríky rastú pomerne dlho, musia sa okamžite zviazať.

paradajka prelamované f1 v miske

Je lepšie zasadiť večer, keď nie je horúce slnko. Výhonky sú umiestnené 50 cm od seba. Medzi posteľami by sa malo nechať miesto, aby k nim bolo vhodné pristupovať.

Táto rozmanitosť si vyžaduje veľmi jednoduchú starostlivosť. Dobre tolerujú sucho, takže ak je to problém, nemusíte ich často zalievať. Majú veľmi málo nevlastných synov, ktorých treba oddeliť. Nezabudnite kŕmiť tieto plodiny hnojivom počas rastu, úrodná pôda je pre paradajky mimoriadne dôležitá.

Kontrola hmyzu

Najnebezpečnejšou vecou pre paradajky je útok škodlivého hmyzu. Môže to byť kliešť, slimák, húsenica, mol, motýle a ďalšie. Malé roztoče sú obzvlášť nebezpečné, nasávajú všetku energiu z listov, rastlina nemôže rásť a prinášať ovocie. Slimáky a červy jedia ovocie, vytvárajú v nich diery, čím zbavujú človeka šťavnatosti a užitočných vitamínov.

Preto je z dôvodu prevencie potrebné kríky pravidelne striekať mydlovou vodou. Pomôže to odplaviť škodcov z listov a vytvoriť nepríjemné podmienky pre ich existenciu. A popol rozptýlený v blízkosti koreňov rastlín chráni pred húsenicami a slimákmi.

Jemný prášok červenej papriky odvezie nepozvaných hostí. Musíte ju len mierne uvoľniť do zeme. Niektoré prostriedky na ošetrenie chrobákov si môžete kúpiť v záhradnom obchode.

Aby bola rastlina zdravá a silná, musí sa správne zalievať, kŕmiť včas, dodržať požadovaný režim vlhkosti a teploty, uvoľniť pôdu, rozdrviť a odstrániť burinu. Niekedy z nich pochádza hmyz. Je tiež užitočné orať pôdu na jeseň tesne pred mrazom, odstrániť všetky nepotrebné buriny, posypať pôdu špeciálnymi prostriedkami z lariev škodcov.

recenzia

Opis rajčiaka Azhur od tých, ktorí ho vysadili, má vždy kladné hodnotenie. Medzi ich výhody patrí dobrá imunita, odolnosť voči dlhodobému suchu, súčasne prináša veľa ovocia a dobre znáša prepravu. Môže byť vysadený na predaj. Je tiež obľúbený pre svoju jedinečnú sladko-kyslú chuť a nenáročnú starostlivosť.

paradajkové kríky prelamované f1

Obsahuje veľa vitamínu C, ktorý je vhodný pre imunitný systém, aminokyseliny a minerály. Tieto paradajky sú solené, varené z nich adjika, cestoviny, džúsy, omáčky. Sú tiež oceňované ako zdravá zelenina pre čerstvé šaláty. Preto môžeme povedať, že hlavnou výhodou tejto odrody je to, že sa používa univerzálne.

Paradajky Azhur si môžu pestovať všetci vo svojej letnej chalupe. Je dôležité poznať všetky pravidlá týkajúce sa starostlivosti o neho.Tento hybrid nebude nikoho ľahostajným. Majú veľkú úrodu!

recenzia
 1. láska
  2.02.2020 22:40

  Prelamované je úžasná hybridná rozmanitosť. Cena semien nie je príliš vysoká, ale výsledok je úžasný. Nemám rád hybridy podľa chuti, ale tu je chuť bohato paradajka. a paradajky jeden ku druhému, 400 g, 5 ks. v kefe dozrievajte spolu, krík 80 cm, nie krík. umelecké dielo, výťažnosť do 5 kg. z kríka. To sú zázračné paradajky!

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica