Opis odrody paradajok bizon čierny a jeho vlastnosti

Odroda paradajok „Bison“ bola chovaná domácimi chovateľmi a získala dobré recenzie od záhradníkov, milovníkov odrôd paradajok neobvyklých farieb. Jeho odrody sú „bizón žltý“, „bizón ružový“, „bizón oranžový“, „bizón čierny“.

Charakteristiky a opis odrody: stredne skorý, neurčitý, veľkoplodý, odolný voči mnohým chorobám paradajok. Vytvorené špeciálne na pestovanie v skleníkoch, ale v oblastiach so stabilným teplým podnebím, sa pestuje aj čierne rajské paradajky, ako aj na otvorenom poli.

Čierne paradajky

Pestuje sa po celý rok vo vyhrievaných skleníkoch. Krík tejto odrody dorastá do výšky 1,8 m, preto si nevyhnutne vyžaduje podväzok na zvislú alebo vodorovnú podperu. Listy sadeníc sú svetlé a keď rastlina rastie, stávajú sa tmavozelenými. Tvar listov je predĺžený.

Rastlina je vysoká, takže výsadba čiernych paradajok Bison sa uskutočňuje pomocou technológie 50 x 50 cm, pričom vegetačná sezóna je 110 - 115 dní.

Sadenice paradajok vo veku 50 - 60 dní sa môžu pestovať v skleníku.

Skleníkové paradajky

Je veľmi dôležité odstrániť spodné listy rastliny a nevlastné rastliny včas, aby sa zlepšilo ovocie a urýchlilo zrenie.

Aby sa získala dobrá úroda, stonka sa formuje na 1-2 kmene. Ak chcete získať väčšie ovocie, stonku po štarte vaječníkov pritlačte.

Vlastnosti ovocia

Opis plodov odrody Black Bison: veľké, šťavnaté, mierne sploštené s nerovnými rebrami. Farba zrelých paradajok je tmavá, fialová a fialová. Pokožka je jemná, tenká.

Paradajky Black Bison majú dobrú chuť a nezvyčajnú vôňu s ovocnými tónmi. Používajte ich čerstvé šaláty. V prípravkoch sa tieto paradajky zvyčajne používajú vo forme šťavy, ktorá sa javí ako tmavá, bohatá a chutná. Tieto rajčiaky nie sú vhodné na konzerváciu celého ovocia a morenie sudov.

Čierny bizón

Hodnotenia tejto odrody sú pozitívne. Čierne paradajky majú atraktívny vzhľad a dobré obchodné vlastnosti. Veľkosť plodov je v závislosti od starostlivosti 250 až 350 gramov (jednotlivé plody až do 500 gramov) a výťažok je asi 5 až 6 kg z 1 kríka. Odroda sa môže prepravovať, ale nie dlhodobo skladovať.

Ako správne oplodniť

Dôležitou podmienkou získania bohatej úrody je aj správne oplodnenie paradajok a režim zavlažovania. V prípade hnojenia sa vykonávajú tieto činnosti:

  • Minerálny obväz by sa mal vykonávať najmenej trikrát počas celého obdobia rastu rastlín.
  • Organické hnojenie sa môže vykonávať striedavo s polievaním alebo pri zalievaní paradajok. Paradajky "Black Bison" sa hnojia počas celého vegetačného obdobia, po nasledujúcom zbere.

Je dôležité, aby sa kŕmenie paradajok vykonávalo včas a neprekračovalo normu, inak by sa paradajky mohli zničiť.

  • Počas vytvárania sadeníc sa ešte pred zberom paradajok „Black Bison“ hnojia dvakrát tekutými hnojivami na rast rastlín, v intervale 7 až 10 dní.
  • Pri presádzaní na trvalé miesto sa koreňový systém paradajky zalieva alebo máča v roztoku „Fitosporínu“, ktorý zabraňuje infekcii hubovými infekciami, a tiež kŕmi rastlinu mikroelementmi.
  • Po vysušení vrchnej vrstvy pôdy (asi po 7 až 8 dňoch) sa uskutoční zavlažovanie organickým hnojením a nasledujúce hnojenie potašovým a dusíkatým hnojivom.
  • Po zbere prvej plodiny je potrebné použiť určité draselné hnojivo, aby sa nahradila strata draslíka v pôde.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica