Charakteristiky a opis najchutnejších odrôd čiernych paradajok

V oblastiach väčšiny záhradníkov sú vidieť paradajky s červeným ovocím. Ľudia tiež často pestujú odrody, ktorých plody sú ružové, oranžové alebo žlté. Niektorí ľudia sa však rozhodli pestovať čierne paradajky.

Stručný opis

Odrody paradajok udusené majú plody, ktoré obsahujú veľké množstvo cukru, škrobu, bielkovín a minerálov. Čierne paradajky sú tiež bohaté na vitamín B, kyselinu fialovú, karotén a cholín. Vo svojom zložení je tiež látka, vďaka ktorej čierne odrody majú takú farbu. To je antokyanín, ktorý môže paradajkovým šupkám dodať načierna alebo purpurovú farbu.

Sýtené paradajky môžu stmavnúť kvôli priamemu slnečnému žiareniu. Ak kríky rastú na zlom slnečnom svetle, budú mať červené alebo hnedé paradajky.

Aj najtmavšie ovocie bude mať červenkasté, ružovkasté mäso. Líši sa od väčšiny ostatných druhov paradajok svojou hustotou a chuťou. Pretože tieto odrody čiernych paradajok obsahujú cukor, chutia skôr sladko.

Priaznivé vlastnosti

Čierne paradajky sú celkom zdravé, pretože obsahujú antokyány, ktoré majú dobrú antioxidačnú aktivitu. Vďaka tomu sa výhody takýchto rajčiakov stanú zrejmými. Ich pravidelné používanie pomáha zmierňovať opuchy, posilňuje cievne steny a zlepšuje imunitný systém.

Obsahujú tiež lykopén, pomocou ktorého sa lieči adenóm prostaty. Niektoré odrody sú bohaté na provitamín A, ktorý má priaznivý vplyv na ľudské videnie. Niektorí tvrdia, že plody takýchto rajčiakov môžu dokonca zlepšiť sexuálnu funkciu.

čierne paradajky na otvorenom poli

Najchutnejšie

Každý pestovateľ chce pestovať iba tie najlepšie odrody, ktoré majú vynikajúcu chuť. Charakteristiky a opis odrody čiernych paradajok vám pomôžu zoznámiť sa s charakteristikami každej odrody takýchto rajčiakov a zvoliť najvhodnejšiu odrodu.

Čierne Rusko

Čierna Rushen je populárna medzi poľnohospodármi, ktorí pestujú paradajky už roky. Jeho hlavnou výhodou je rezistencia na veľké množstvo chorôb a škodcov. Má tiež chutné plody, ktoré sú trochu ako vínové paradajky.

Kríky sú dosť veľké, pretože pri pestovaní dorastajú až dva a pol metra. To je dôvod, prečo, aby sa zachovali rastliny, budete sa musieť vysporiadať so svojim podväzkom na silnú podporu. Prvá kefa sa vytvorí po 11 listoch. Obsahuje niekoľko druhov ovocia s hmotnosťou nad 300 gramov.Obsahujú veľa sušiny, takže sa zriedkavo používajú pri odšťavovaní. Sú vhodnejšie na prípravu čerstvých zeleninových šalátov.

paradajka čierna horúčka

Čierna malina

Čierne maliny nie sú príliš vhodné na otvorené priestranstvá, preto sa odporúča pripraviť skleníky na pestovanie tejto odrody.

Počas svojej existencie sa odrode Black Raspberry podarilo získať súcit medzi väčšinou záhradníkov, a v tom nie je nič zvláštne. Takéto paradajky majú koniec koncov veľa výhod, medzi ktoré patria:

  • husté ovocie, ktoré nikdy nepraská;
  • ľahká starostlivosť;
  • dobrá predajnosť a chuť;
  • odolnosť proti veľkému počtu chorôb, s ktorými môžu paradajky ochorieť.

Čierne maliny majú iba jednu vážnu nevýhodu - skôr malé ovocie. Ak paradajky dozrievajú príliš neskoro, potom je ich veľkosť omnoho menšia ako veľkosť plodov, ktoré boli predtým zrelé.

Paradajky Čierne maliny sa často používajú pri varení. Mnohé z nich pripravujú zeleninové jedlá, šaláty alebo konzervované jedlá.

paradajková čierna malina

Čierna slivka

Paradajkový krém sa neodporúča pestovať v zeleninových záhradách, pretože netoleruje dobre zmeny počasia. Je potrebné pestovať ju v stabilných skleníkových podmienkach. Paradajkový krém získa svoj názov podľa jedinečného tvaru ovocia, ktoré pripomína slivku.

Nízko rastúce kríky dorastajú do 50 - 70 cm, preto nie je potrebné ich pripevňovať k podperám. Táto odroda má dobrý výnos, čo vám umožňuje získať viac ako 7 kg zrelého ovocia z rastliny. Hmotnosť každého jednotlivého rajčiaka je navyše pomerne nízka - 45 - 75 gramov.

Hlavnou výhodou takýchto rajčiakov je ich vysoká odolnosť proti chorobám. Bushes zriedka ochorie pri apikálnej hnilobe a neskorej plesni.

semená paradajok slivka čierna

Čierna ruština

Čierna ruština priťahuje pozornosť mnohých pestovateľov s nezvyčajnou farbou ovocia. Sú namaľované čierno-červené, takže sa používajú nielen na varenie, ale aj na zdobenie.

Túto odrodu chovali chovatelia z Anglicka pre skleníky a skleníky. V regiónoch s teplou klímou sa môže pestovať aj na otvorenom priestranstve. Takéto paradajka nie je vhodná pre ľudí, ktorí majú radi paradajky s nízkym rastom, pretože jej kríky dorastajú jeden a pol metra. Na každej rastline sa vytvára niekoľko plodov vážiacich viac ako tristo gramov. Spočiatku sú zelenkavé, ale počas dozrievania získajú čokoládový odtieň.

paradajkové kríky čierne rusky

Čierna žena

Čierna žena je medzi pestovateľmi paradajok pomerne populárna. Niektorí tvrdia, že práve tieto paradajky možno považovať za štandard ideálnej chuti.

Táto odroda farmy má vysoké kríky, ktoré je potrebné zviazať.

Za normálnych podmienok pestovania rastlina rastie až do výšky 80 - 120 cm. Aby sa dosiahlo najväčšie ovocie, sú kríky formované do jedného kmeňa. Tým sa zvýši hmotnosť každého rajčiaka na 300 až 500 gramov. Majú pevnú čiernu pokožku, ktorá nepraskne ani po dlhom skladovaní. Najčastejšie sa čierna žena používa na získavanie šťavy, ktorá sa líši od ostatných paradajkových štiav svojou tmavou farbou a vynikajúcou chuťou.

vzhľad paradajky čiernej ženy

Najproduktívnejšie

Existuje niekoľko odrôd tmavých paradajok, ktoré poskytujú dobré výnosy. Preto sa s cieľom získať veľké množstvo ovocia odporúča zoznámiť sa s najproduktívnejšími odrodami a vybrať si jednu z nich.

Čierna bohyňa

Ľudia, ktorí chcú pestovať najchutnejšie a najproduktívnejšie rastliny, vysádzajú paradajky Čierna bohyňa veľmi často. Odroda má dobré tmavofialové plody. Fialové paradajky majú okrúhly tvar a vážia viac ako sto gramov. Používajú sa, rovnako ako mnoho iných fialových odrôd, na prípravu konzerv, šalátov a rôznych zeleninových jedál.

Odroda môže byť vysadená vo vnútri aj vonku, pretože je odolná proti náhlym zmenám teploty. Pre pestovanie je však lepšie zvoliť oblasti, ktoré sú chránené pred silným vetrom. Pravda je, že kríky nie sú ani zďaleka poddimenzované a dorastajú do dvoch metrov. Ak nie sú pripevnené k podperám, môžu sa ľahko zlomiť v dôsledku silného vetra.

paradajková čierna bohyňa

cisár

Paradajkový cisár patrí k jednej z najproduktívnejších odrôd paradajok. Je to sezóna paradajok, ktorá dozrieva do 80 dní po výsadbe v zemi.

Kríky musia byť pravidelne zviazané a pripnuté, pretože dorastajú do dvoch metrov. Ak bola paradajka vysadená v skleníku, potom výška dospelej rastliny môže byť dva a pol metra. Na každom kríku sa tvoria plody strednej veľkosti. Ich hmotnosť je 100-200 gramov.

paradajkový cisár

Čierny slon

Ak chcete získať veľkú úrodu, na svojich pozemkoch niektorí zasadia paradajku čierneho slona. Má nízko rastúce kríky, ktoré sa počas pestovania postupne pokrývajú malými listami podobnými zemiakom.

Odroda sa môže klasifikovať ako sezóna, pretože prvé rajčiaky začínajú dozrievať doslova tri mesiace po vysadení sadeníc v pôde. Plody sú dosť veľké a vážia okolo 250 gramov. V dolnej časti kríkov sa niekedy nachádzajú väčšie paradajky. Paradajky sa vyznačujú mäsitou dužinou a jemnou pokožkou.

Na zlepšenie výnosu sa odporúča tvoriť kríky do niekoľkých stoniek. Ak sa tak nestane, z jednej rastliny sa môže zozbierať iba 3 kg ovocia.

paradajka čierny slon na tanieri

Kusová čokoláda

Čokoládový blok je veľmi podobný paradajkam Dark Chocolate a Frankenstein. Tieto rajčiaky sa pestujú, ak je potrebné skoré zbery. Prvé plody začínajú dozrievať 50 až 70 dní po výsadbe.

Kríky rastliny sú dosť silné a vysoké. Dospelé kríky dorastajú do jedného a pol metra. Potrebujú pravidelné podväzky a pripínanie. Ak tieto postupy nevykonáte, kríky sa zlomia a začnú postupne vysychať. Čierne paradajky sú veľmi veľké a vážia do jedného kilogramu.

paradajková čokoláda

Chernomor

Paradajky Chernomor možno klasifikovať ako vysoko výnosné paradajky, ktoré začínajú spievať mesiac po výsadbe.

Ich kríky nie sú ani zďaleka poddimenzované, pretože pri náležitej starostlivosti ich výška môže presahovať jeden a pol metra. V priebehu času sa na konáre vyskytujú silné plody, takže každá rastlina sa bude musieť zviazať, aby sa paradajka Kursk Chernomor nezaťažovala. Priemerná hmotnosť paradajok je viac ako 200 gramov. Plod má hustú pokožku s tmavofialovým odtieňom.

paradajkový semienko

záver

Veľký počet pestovateľov zeleniny chce na svojich farmách pestovať odrody čiernych paradajok. Ak to chcete urobiť, musíte sa vopred oboznámiť s najslávnejšími odrodami a preštudovať si recenzie tých, ktorí predtým takéto odrody rajčiakov vysadili.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica