Aké sú najlepšie, produktívne a proti chorobám odolné odrody paradajok pre skleník

To, ktoré paradajky sú najlepšie vysadené v skleníku, závisí od výsledku, ktorý pestovateľ chce získať. Rôzne odrody paradajok majú svoje vlastné zrenia, veľkosti môžu byť s malými slivkami alebo dokonca s hmotnosťou 1 kg, chuť je sladká alebo s príjemnou kyslosťou. Môžete však zdôrazniť ďalšie kritériá, ktoré budú pri výbere zásadné.

Funkcie určujúce najlepší výhľad

Ktoré paradajky sú lepšie na pestovanie v skleníku? Najlepšie semená paradajok do skleníka by sa mali vyberať podľa niektorých dôležitých parametrov. Musí sa zohľadniť kulinársky účel, stupeň pohodlia v skleníku, úroveň úrody, načasovanie zberu bobúľ, sila odolnosti voči chorobám.

Môžete si vybrať odrody a hybridy pre skleník. Tieto sa získavajú v procese kríženia odrôd. Z nich však nemôžete zbierať semená pre budúce výsadbu. Z odrody môžu byť semená vhodné na ďalšie siatie.

Chovatelia pravidelne vyvíjajú nové skleníkové odrody a hybridy paradajok. Vyznačujú sa vysokými výnosmi, tolerujú zlé počasie a nedostatočnú starostlivosť oveľa lepšie. Najobľúbenejšími novými odrodami paradajok pre skleníky sú podľa mnohých pozitívnych hodnotení pestovateľov zeleniny Druzhok F1, Tornado F1, Empire, Snow Tale.

Rajčiaky Druzhok F1 dozrievajú skoro. Plodina dozrieva súčasne, je dobre skladovaná a prepravovaná. Rastie nie vysoko, do 60 cm, ale kvôli veľkému počtu plodov musí byť priviazaný k podložke. Okrúhle červené plody vážia 110 gramov. Každý má rád sladkú sladkú chuť mäsitých vnútorností.

Paradajky Druzhok F1

Skúsení pestovatelia zeleniny sa každoročne snažia pestovať nové odrody na svojich záhradných pozemkoch, okrem osvedčených paradajok. Pre milovníkov nových je možné zaznamenať tieto najlepšie odrody paradajok na rok 2018 pre skleníky: Kronos F1, Alsou, Banana Legs, Sprinter.

Ak chcete vysadiť paradajkovú kríkov v skleníku, musíte vziať do úvahy aj výšku štruktúry. Niektoré odrody potrebujú ďalšie posilnenie stonky, pretože ich rast môže byť viac ako 2 metre.

Najlepšie odrody skleníkových paradajok majú rôzne výšky stoniek.

Najnižšie odrody paradajok pre skleníky sa vyznačujú tým, že výška stonky nie je väčšia ako 75 cm. Stonka je silná, hrubá. Vyžadujú minimálnu údržbu. Nasledujúce druhy môžu byť klasifikované ako poddimenzované: Lionheart, Prasiatko, Aljaška, Pyshka F1, Peach.

paradajky v skleníku

Odrody s obmedzeným rastom sa tiahnu až jeden meter a zastavia ich rast. Na puzdre je potrebné vytvoriť stonku, je nevyhnutné vykonať postup prištiepenia. Medzi známe stredne veľké skleníkové paradajky patria: ružový med, Sultan F1, Dama, Baby F1.

Vysoké druhy sú často prezentované s veľkým ovocím.Nemôžu sa pýšiť vysokou odolnosťou voči chorobám, dorastajú do dvoch metrov a odporúča sa venovať čas tvorbe stonky. Je nevyhnutné vybudovať podporu pre viazanie a pravidelne odrezávať bočné vetvy.

Najlepšie odrody paradajok do skleníkov s výškou kríkov do 2 metrov: kôš na huby, pani, ružový cár.

Jedinečná chuť

Pri výbere správnej a vhodnej odrody hrá dôležitú úlohu chuť paradajok. Nie každý má rád kyslý odtieň. Preto sa vytvorili sladké odrody paradajok, ktoré priťahujú svojou dužinou s nízkym obsahom semien.

paradajkové kríky ružový med

Najsladšími odrodami zeleniny sú podľa skúsených odborníkov v tejto oblasti: Eldorado, ružový med, medové kúpele, Mishka clubfoot, kardinál. Tieto odrody majú nielen jedinečnú chuť, ale aj mrazuvzdorné. Dobre tolerujú teplo alebo chlad, nedostatok stopových prvkov v pôde a odolávajú vírusom a baktériám.

Eldorado môže dorásť až do 90 cm, na kríku sa odporúča vytvoriť dva stonky. Každý krík má 5 konárov, na ktorých sa tvoria žltooranžové plody s hmotnosťou asi 400 g. Sladká šťavnatá dužina sa na vrchnej strane pokryje tenkou, ale hustou pokožkou. Rastlina musí byť napojená, uvoľnená a oplodnená včas.

Paradajka Eldorado na stole

Odroda Honey Spas sa vyznačuje priemernými limitmi tvorby ovocia. Z jedného kríka môže byť odstránených až 5 kg plodiny. Stonka sa tiahne do výšky 175 cm, preto je potrebné viazanie. Ovocie dozrieva postupne celé leto. Žlté zrelé paradajky sa skladujú dlhú dobu, praskliny nie sú typické.

paradajkové kríky medové kúpele

Odroda Mishka Clubfoot si bude pripomínať nielen svojou sladkou, príjemnou chuťou, ale aj veľkým počtom bobúľ. Vykazuje vysokú odolnosť voči mnohým patogénom a má priemernú hranicu zrelosti. Farba sa môže líšiť a niekedy hmotnosť dosahuje 900 g. Zrelé bobule majú vysoký obsah cukru.

paradajkové semená medvedík

Cukrový krém je možné ochutnať skoro po 83 dňoch. Kríky môžu dorásť až do 140 cm. Ovocie majú žltý odtieň, vzhľad pripomínajúci slivku, bohatý na karotén, hmotnosť iba 18 g. Paradajky sa dlhodobo skladujú, pričom si zachovávajú svoju chuť a tvar.

vzhľad paradajkového cukru

Kabelka F1 poteší vínovo-červené plody s hmotnosťou 245 ga priemerný rozsah dozrievania bobúľ. Tvar je tiež neobvyklý, vo forme kocky. Krík dorastie do 185 cm, vyžaduje podväzok, odrezáva bočné vetvy a vytvára stonku. Hustá, ale jemná pokožka zabraňuje praskaniu a prispieva k dobrej udržiavacej kvalite rajčiakov.

Kabelka Tomato F1

Odolnosť voči chorobám

Zúžený priestor v skleníku podporuje rýchle šírenie chorôb. Pretože zloženie pôdy zostáva konštantné, je ťažké sa zbaviť húb a baktérií. Je nevyhnutné dezinfikovať miestnosť a pravidelne ju vetrať.

Rastliny najčastejšie ochorejú v dôsledku porušenia režimu zavlažovania, prudkých výkyvov teplôt, hustých výsadieb v posteliach a nedostatočnej starostlivosti. Preto, ak nie je dostatok času na odchod, neexistujú žiadne skúsenosti alebo iné dôvody, musíte si vybrať semená, ktoré sú odolné voči chorobám.

Najlepšie odrody skleníkov, ktoré sa vyznačujú pretrvávajúcou vysokou odolnosťou voči mnohým bežným infekciám paradajok.

Pestovatelia zeleniny majú dobré dojmy zo stredne skorej odrody Virtuoso F1. Rastlina môže dosahovať výšku až 185 cm a starostlivosť zahŕňa tvorbu stonky. Plody dozrievajú do 105 dní, majú vínovo-červenkastý odtieň, plochý tvar, s hmotnosťou asi 145 g. Znášajú nepriaznivé poveternostné podmienky a zabraňujú infekcii mnohými vírusmi.

paradajka Virtuoso F1 na dostochka

Ak zvolíte semená F1 Gold Bead, môžete už v 94. deň zbierať vysoký výnos. Zrelé plody sú guľovité, jasne oranžovej farby. Kefa pojme asi 20 sladkých, šťavnatých paradajok s hmotnosťou 15 g.

vzhľad rajčiakovej zlatej perly F1

Kardinál v skleníku môže dorásť až dva metre. Puzdro vyžaduje vytvorenie stonky, ktorá je zosilnená. Malinové ružové ovocie sa umiestni do zhlukov s 8 kusmi a môže vážiť až 650 g.Odroda toleruje chlad, zriedka ochorie.

Paradajky Kardinál v skleníku

Oranžový gigant vás poteší nielen vysokou odolnosťou proti mnohým patogénom. Tento názov možno oprávnene pripísať plodným odrodám paradajok do skleníka. Tvorba ovocia poteší za 103 dní. Po dosiahnutí zrelosti sa zmení na oranžovú s hmotnosťou asi 450 g.

paradajkovo-oranžový obor

Jemný odtieň

Väčšina skleníkových ružových paradajok sa líši od červených paradajok tým, že obsahujú viac živín. Mali by sa o ne tiež starať osobitným spôsobom. Ružové paradajky potrebujú viac pôdnej vlhkosti a ľahšie reagujú na aplikované hnojivá. Vysoké stonky je potrebné posilniť a odstrániť bočné vetvy.

Pre výsadbu v skleníku si môžete vybrať nasledujúce najlepšie a najobľúbenejšie odrody ružových paradajok.

Ružový med je najlepšou odrodou paradajok pre skleník. Veľké podlhovasté bobule majú malinovo ružový odtieň, ich hmotnosť dosahuje 1 kg. Začnú dozrievať po 104 dňoch. Kríky dorastajú do 1,5 metra, preto je potrebné viazanie a štiepanie. Sladké paradajky nemajú ani náznak kyslosti. Tenká pokožka zabraňuje praskaniu, takže plody nie sú dlho skladované.

paradajkový med ružový v ruke

Ružové hrozienka sa pripomínajú pre malé červené ovocie, až 45 kusov na vetvu. Rozprestiera sa až 1,5 metra. Odroda dobre odoláva chorobám, vyvíja sa aj za nepriaznivého počasia. Podlhovasté bobule vážia v priemere 75 ga počas dozrievania sú ružové. Zrelé zeleniny môžu visieť na konáre na dlhú dobu a nie rozpadať, a zozbierané plodiny môžu byť uložené na dlhú dobu.

paradajkovo ružové hrozienka na stole

Ružový zázrak F1 osloví pestovateľov pre jeho vzhľad a chuť. Svetlé karmínovo-ružové plody vážia asi 110 g. Na jednu vetvu môže zavesiť až 5 kusov. Nevýhodou je, že pestovatelia zeleniny zaznamenávajú krátku trvanlivosť.

paradajkové semienka Pink Miracle F1

Bohaté darčeky

Preskúmanie najlepších odrôd paradajok pre skleník umožnilo výber najplodnejších odrôd, ktoré majú iné dobré vlastnosti. Vysoko výnosné odrody paradajok pre skleníky môžu byť určujúce (musíte pravidelne odrezávať bočné výhonky) a neurčité (kríky, ktoré rastú vysoko a musia sa tvoriť).

Ktoré odrody paradajok sú najproduktívnejšie pre skleníky, pomôže pochopiť hodnotenie so stručným popisom druhu.

Leopard snežný sa vyznačuje priemerným obdobím tvorby ovocia a o 107 dní bude možné úrodu. Rastlina je krátka, asi 55 cm, odolná proti horúcemu alebo chladnému počasiu. Nainštalovať podporu je nevyhnutné. Plody malinovo-červenkastého odtieňa, s hladkým okrúhlym povrchom, s hmotnosťou asi 250 g. Keďže dozrieva skoro, nemá čas zachytiť šírenie väčšiny druhov chorôb.

paradajka Snow Leopard

Rio Grande dozrie v deň vylodenia o 116 dní. Na výšku sú stonky natiahnuté na asi 1 meter. Vyžadujú pripnutie a viazanie. Plody sú slivkového tvaru, oranžovej farby, s hmotnosťou asi 125 g. Najchutnejšie ovocie je zo študovanej odrody, na dužinu sa bude pripomínať jej šťavnatá, sladká chuť. Môžu prosperovať v suchom a horúcom podnebí a bez pravidelného zalievania.

paradajkové semená Rio Grand

Kríky odrody Vechny Zov dorastajú do výšky 75 cm, úroda je mimoriadne vysoká. Na vetvu sú umiestnené plody červenej farby, s hmotnosťou asi 600 g, ktoré sa začínajú zbierať po 85 dňoch. Tvar bobúľ je vyrovnaný charakteristickým rebrovaním povrchu.

paradajková večná výzva na tanieri

Intuícia F1 začne vytvárať plody už 112 dní po zasiatí semien. Ak vrchol nestlačíte, môže dosiahnuť až 2,6 metra. Červené okrúhle paradajky majú tenkú, ale dostatočne silnú pokožku. Nie sú náchylné na praskanie. Vláknina obsahuje veľa cukru, takže miske dodáva osobitnú chuť a arómu.

paradajkové semená Intuícia F1

Odroda Ivanhoe F1 môže potešiť vysoký výnos. Stonka rastie veľká a silná, môže pojať veľké množstvo zhlukov červenej zeleniny rovnakej veľkosti. Rastlina je odolná voči väčšine druhov vírusov a húb. Hodnotenia naznačujú, že pri pestovaní nemusíte používať chemikálie.

paradajka Ivanhoe F1 v rukách

Vysoko výnosné odrody paradajok si vyžadujú osobitnú starostlivosť a pozornosť. Je nevyhnutné vykonávať kŕmenie listami a koreňmi podľa schémy. Aj keď sú kríky malé, je potrebné ich zosilniť. Postup stláčania sa vyžaduje každé dva týždne. Odporúča sa uvoľniť, zalievať a burinu pôdy včas.

Rôzne načasovanie zberu

Najlepšie odrody paradajok pre skleníky s neskorými dozrievacími hranicami sú najčastejšie určené pre pokrmy na zimné prípravy, skorá zelenina sa môže jesť čerstvá alebo pridaná do šalátov.

Najlepšie odrody paradajok pre skleníky so skorým formovaním ovocia, ktoré si vybral väčšina pestovateľov.

Priateľ F1 dozrieva po 87 dňoch. Kríky nie sú príliš rozvetvené, rastú asi 60 cm na výšku, môžete ich vysádzať aj na otvorených lôžkach, ale paradajka sa v podmienkach skleníka cíti lepšie. Paradajky, červené s oranžovým odtieňom, vážia okolo 105 g, vďaka svojej hustej štruktúre sa skladujú po dlhú dobu. Odroda sa líši v nenáročnosti na zloženie pôdy alebo poveternostných podmienok, toleruje kolísanie teploty a zriedka ochorie.

Odroda paradajok Ilyich F1 poskytne v skleníku bohatú úrodu, zriedka ochorie a načervenalé plody s pomarančovým odtieňom sa môžu ochutnať po 87 dňoch. Paradajky v skleníku môžu dorásť až do výšky 155 cm. Hmotnosť každej zeleniny je 110 g. Tvar je mierne stlačený so zreteľným rebrovaním blízko stonky. V skleníku je často vystavená hnilobe.

paradajkové kríky Ilyich F1

Moja láska F1. Kríky sa môžu rozprestierať až do 120 cm, na zvýšenie počtu plodov sa odporúča štiepanie. Plody rastú veľké, ich hmotnosť môže dosiahnuť 210 g, tvar je pretiahnutý, s malým nosom v spodnej časti. Jasne červená hladká tenká pokožka pod ňou skrýva sladké sladké vnútornosti.

Skleníkové paradajky odrody Pervoklashka patria k podrozmerným odrodám, ktoré dozrievajú dozadu. Stonka rastie nie viac ako 90 cm, je však potrebné viazanie. Na získanie čo najväčšieho výnosu sa odporúča vytvoriť tri stonky. Zrelé plody jasne ružovej farby vážia asi 170 g. Tvar je mierne sploštený.

paradajkové semená Pervoklashka

Afrodita vám umožní užiť si prvú zeleninu po 78 dňoch. Výška ich stonky dosahuje iba 55 cm, ale je lepšie ju pripevniť k podložke, pretože tenká stonka pod hromadením ovocia sa môže zlomiť. Každá vetva pojme 7 okrúhlych červených paradajok s hmotnosťou asi 95 g.

Na zber v auguste sa odporúča pestovať semená paradajok pre skleníky s oneskorením dozrievania. Najlepšie neskoré odrody paradajok.

paradajky Afrodita na vetve

Odroda paradajok De Barao je medzi záhradníkmi známa svojimi vynikajúcimi vlastnosťami. Patrí k odrodám paradajok s vysokým výnosom pre skleníky. Z jedného koreňa bude možné odstrániť až 9 kg zeleniny. Pôda, na ktorej sa má tento druh pestovať, musí byť charakterizovaná úrodnosťou. Rastlina je odolná voči mnohým vírusom a baktériám.

Paradajky De Barao na stole

Rajčiaky odrody Andreevsky Surprise možno spoznať podľa ich silného kmeňa, ktorý si vyžaduje tvarovanie a posilnenie. Pestovatelia na takej vysokej rastline nezaznamenávajú príliš veľké množstvo ovocia. Červené bobule s ružovým odtieňom vážia asi 350 g, majú zaoblený tvar. Kultúra dobre toleruje nedostatok svetla.

paradajkové semená Andreevsky prekvapenie

Zázrak trhu patrí do skupiny stredne neskorých dozrievaní, je vtiahnutý do výšky až 130 cm, plody červeného odtieňa majú zaoblený, mierne predĺžený tvar. Hmotnosť bobúľ dosahuje 350 g. Ide o plodné paradajky. Často hnije.

paradajky Wonder of the market

Rôzne skleníkové paradajky Hnedý cukor priťahuje pozornosť svojou nezvyčajnou hnedo-hnedou farbou. Vyznačuje sa oneskoreným dozrievaním, toleruje studený vzduch a stabilne bráni chorobám. Rastie v skleníku až do 2,5 metra. Plody nie sú príliš veľké, vážia okolo 110 g. Chuť je vynikajúca, vnútro je mäsité, sladké s dostatočným obsahom šťavy.

paradajkový hnedý cukor na stole

Veľkoplodé druhy

Veľkoplodé paradajky sa môžu stať skutočnou ozdobou a hrdosťou skleníka. Ich hmotnosť môže niekedy prekročiť 800 g. Úroda je veľká a vysokej kvality. Veľké odrody paradajok sa pestujú príjemne a je vhodné nezačať ich spracovávať na džúsy, omáčky, šaláty na zimné skladovanie.

Najobľúbenejšie odrody paradajok pre skleníky, ktoré sa vyznačujú veľkými chutnými bobuľami.

Oranžový zázrak sa vyznačuje veľkou zeleninou s hmotnosťou viac ako 155 g. Vzťahuje sa na sladké odrody paradajok do skleníkov. Začnú spievať skoro. Na kefke sa vytvorí 5 oranžovožltých bobúľ oválneho podlhovastého tvaru. Pokožka je tenká, pevná, ale nie tvrdá a zabraňuje praskaniu.

paradajka Oranžový zázrak v záhrade

Odrody paradajok do skleníka nie sú úplné bez uvedenia názvu Pink Elephant. Podľa pravidiel zalievania a hnojenia pôdy poskytne každý ker veľkú úrodnú sladkú úrodu. Stonka môže dorásť až 1,5 metra, takže ju musíte pevne zviazať a zovrieť.

Priemerná hmotnosť je 500 g, ale môže dosiahnuť 1 kg. Tmavo ružové plody majú sploštený tvar s rebrovaním okolo stonky. Lahodné paradajky majú sladkú chuť bez kyslosti.

paradajka ružový slon v záhrade

Odrody veľkoplodých plodín sú na čele Býčie srdce... Červené a šarlátové paradajky v tvare srdca sú medzi pestovateľmi zeleniny obľúbené. Hmotnosť jedného rajčiaka na dolných konáre môže dosiahnuť až 1 kg. Na horných konárech sa znižuje hmotnosť bobúľ. Plody dozrievajú po 125 dňoch, preto sú klasifikované ako odrody v polovici sezóny.

Stonka je silná, rozširuje sa so silnými klastrami, ktoré dokážu uniesť až 5 paradajok. Tieto skleníkové paradajky vyžadujú opatrnú a šetrnú starostlivosť. Má slabú odolnosť voči chorobám a musí byť neustále kŕmené.

Paradajkové hovädzie srdce

Veľkoplodé odrody sa nezaobídu bez zmienky o druhu Monomakh Hat. Je známa nielen svojimi veľkými plodmi. Toto je najproduktívnejšia odroda. Má stredné limity zrenia. Paradajky sú odolné voči chorobám, chutné podľa chuti, dobre znášajú sucho a dozrievajú takmer súčasne. Plody červenohnedého ovocia sú okrúhleho tvaru s hmotnosťou približne 450 g, ale môžu dosiahnuť až 900 g.

paradajkové semená Monomakh hat

Paradajky do skleníkov Kráľ trhu patria k skorým maturujúcim hybridom a majú veľa pozitívnych vlastností. Paradajky červeno-šarlatové sú odolné voči chorobám, zmenám teploty a môžu tolerovať nedostatok vlhkosti. Pestovatelia zeleniny poznamenávajú, že odrodu je možné pestovať iba v južných oblastiach.

kráľ trhu s paradajkami

recenzia
  1. Sergei
    1.01.2018 03:12

    Naša dacha má už 40 rokov! Hlavnou plodinou sú paradajky! Moja mama je paradajkový fanatik! Za posledných 10 rokov sa výnosy začali znižovať! Pred dvoma rokmi sme na radu susedov vyskúšali vrchné oblečenie Biogrow.! Zlepšenie je zrejmé!

    Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica