Opis a charakteristika odrody paradajok Všeobecne

Paradajka "General F1" vyšľachtili odborníci japonskej šľachtiteľskej spoločnosti "Sakata seed corp" (prvá japonská spoločnosť zaoberajúca sa pestovaním semien). Úspešne ju pestujú pestovatelia zeleniny v našej krajine. Tento hybrid je skorý, rozhodujúci, produktívny, vyšľachtený na výsadbu na otvorenom priestranstve, ale dobre sa ukázal aj pri kultivácii na chránených pôdach.

Obdobie od zasiatia semien do pôdy po dozretie prvých plodov je 100 - 105 dní. Pestovateľská sezóna sa zrýchľuje: 60 - 70 dní.

Opis odrody: Krík nie je vysoký (dorastá do 75 cm), vnútorné steny sú krátke, kvetenstvo je jednoduché. Stonka je hrubá. List je hnedý, tmavo zelený. Prvé kvetenstvo sa vytvára na 4. liste. Každé kvetenstvo má asi 4 až 6 plodov, ktorých hmotnosť môže dosiahnuť 200 až 240 gramov. Nie je potrebné odstraňovať nevlastné deti z odrody rajčiakov General F1, avšak na pestovanie silného kríka sa formuje do dvoch stoniek.

Ďalšou pozitívnou vlastnosťou tejto odrody je schopnosť vytvárať vysoko kvalitné ovocné kvetenstvo, a to aj v suchom a horúcom počasí. Paradajka „Všeobecne“ je odroda s nadmerným výnosom: od 1 m2. m. môžete získať až 12 kg úrody.

Vlastnosti ovocia

Paradajky odrody "General F1" majú výraznú chuť a arómu s príjemnou kyslosťou. Tvar tohto rajčiaka je guľatý, bez rebrovania, v hornej a spodnej časti mierne sploštený. Na reze sú plody červené bez bielych vlákien, stredne šťavnaté, pokryté tenkou jemnou pokožkou.

„Red General“ získal iba kladné hodnotenie svojich potravín. Tieto paradajky sa používajú hlavne čerstvé, ako aj na prípravu paradajkovej šťavy, lecho, omáčok a adjika.

Paradajky "General F1" sa nerozpadajú a pri zachovaní sa dokonale prejavujú. Vhodný na morenie, zelené aj zrelé.

paradajka všeobecne

Po zbere s priemernou mierou zrelosti plody tejto odrody paradajok ležia do dvoch týždňov bez straty prezentácie. Tieto rajčiaky sa môžu skladovať zelené až 2 mesiace. Dobre dopravené.

Rastúce vlastnosti

V závislosti od toho, kedy sa plánuje úroda, sa výsev tejto odrody paradajok vykonáva buď pre sadenice vo filmových prístreškoch (pre skorú úrodu) alebo priamo na zemi (pre neskoršiu úrodu).

Výhodou oproti konkurenčným odrodám je to, že rajčiaky General F1 sú dobré pri druhotnej výsadbe paradajok po zbere skorej mrkvy, kapusty, mladých zemiakov, cibule atď.

Odolnosť voči chorobám a manipulácia s nimi

Dôležitou charakteristikou odrody je odolnosť proti chorobám. Nezdraví vírusom paradajkovej mozaiky, je odolný proti bronzovaniu paradajok, alternatériám, sivým škvrnám, fuzáriovým vyrážkam, vírusu žltých listov a je odolný proti bodkovaným vírusom vädnutia v zvislom smere.

vlastnosti pestovania

Paradajky sa stávajú odolnejšie voči hubovým infekciám, ak sa používajú minerálne hnojivá obsahujúce draselné, horečnaté a dusičné soli.

Na dosiahnutie lepšieho výnosu z paradajok môžete použiť ľudové liečivá: drevný popol (ako roztok alebo jednoducho poprášiť pôdu pod kríkmi), vtáčie trus alebo mulleín (roztok na mokré kŕmenie).

Výhody a nevýhody

výhody:

  • ovocie zasiahnuté v horúcom počasí;
  • výťažok asi 350 až 400 kg na hektár;
  • dobrá chuť hybridu;
  • rezistencia na vírusové ochorenia paradajok;
  • rezistencia voči hubovým chorobám paradajka;
  • prepraviteľnosť;
  • doba skladovania.

nevýhody:

  • semená sa musia kupovať ročne, pretože sa nezachováva kvalita odrody;
  • Paradajky „General F1“ veľmi často ochorejú pri neskorej plesni;
  • vyžaduje stálu kompetentnú kombináciu zalievania, ako aj vrchného ošetrenia (najmä pri sekundárnej výsadbe).
Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica