Charakteristika a opis odrody rajčiaka kráľa kráľa, jeho výnos

 Vývoj chovu z rôznych výskumných ústavov poteší milovníkov poľnohospodárstva originálnymi novinkami. Relatívne nedávno sa objavil nový kráľ paradajok. Zaradený do registra Ruskej federácie v polovici 20. rokov. Jedná sa o komplexný hybrid, ktorého semená je možné zakúpiť iba v obchode. Preto je zaujímavé študovať v súkromnom hospodárstve.

Má veľa príbuzných. Napríklad odroda Golden King bude dobre zakorenená v letnej chate. Plody nie sú také veľké, sú dobré nielen na výrobu čerstvých šalátov. Plody rajčiaka zlatého kráľa sú dobré na konzervovanie.

popis

Vysoká odroda (neurčitá). Výška dosahuje 1,5 - 1,8 m. Silne rozvetvené puzdro. Listnosť je priemerná. Prvá kefa sa vytvorí po 9 listoch a potom po každej tretine. Počet stoniek je 1 - 2.

Ako vidno z opisu, krík tejto výšky nie je schopný držať paradajky sám. Nezabudnite sa zaviazať k silnej podpore, ktorá sa vykonáva počas rastu, a to až trikrát za sezónu.

ovocný

Odroda žije podľa svojho ambiciózneho názvu. Na kríkoch tejto výšky rastú paradajky kráľa kráľa s týmito vlastnosťami:

 1. Veľká veľkosť. Priemerná hmotnosť veľkého ovocia je 1300 - 1500 gramov. Minimum je 300 gramov.
 2. Počet komôr je 4 - 8.
 3. Obsah sušiny je až 10%.
 4. Farba je jasne červená. Najbližší príbuzný, odroda Pink King, má ružovkastú farbu.
 5. Príjemná, sladká, kyslá chuť. Okrem stopových prvkov, fruktózy, antioxidantov, obsahuje veľké množstvo vitamínu C.
 6. Paradajky sa distribuujú v 5 kusoch na kefu.
 7. Tvar je okrúhly.
 8. Rebrá sú slabé.
 9. Obchody dobre. Prenosné. Ovocie si zachováva svoju prezentáciu až 35 - 40 dní po zbere.

paradajkový zlatý kráľ

Rodina hybridov je dosť rozmanitá. Môžete pestovať odrodu Golden King. Má šťavnatú zlatú farbu. Charakteristiky a opis odrody sú veľmi podobné, podmienky zadržania sú tiež veľmi podobné. Odroda Golden King má nižšiu priemernú hmotnosť, plody vážia do 500 gramov.

Odroda sa považuje za šalátovú odrodu. Skvelé pre džúsy, omáčky, koláče, paradajkovú šťavu alebo kastroly. Nie je vhodný na konzervovanie, pretože je veľký.

rastúce

Rastie dobre na Ukrajine v Moldavsku. Vo viacerých severných zemepisných šírkach to začína byť rozmarné a vyžaduje údržbu skleníka. V oblastiach s krátkymi letami sa nezakorení dobre, vyžaduje dostatok slnečného svetla. Podľa recenzií pestovateľov zeleniny je možné pestovať pomocou umelého osvetlenia.

zber paradajok

Údržba skleníkov zahŕňa pravidelné:

 • vrchné odevy;
 • zalievanie;
 • vetranie.

Priemerná teplota pre priaznivý rast je +18 - 25 stupňov. Miluje chladné, slnečné leto. Prvé plody sa dajú získať 110 - 120 dní po klíčení. Pre milovníkov stredne veľkých plodov odporúčame odrodu King King. Paradajka má podobné podmienky chovu, ale plody sú menšie - 300 - 500 gramov.

Odporúča sa pestovať kultúru v skleníkových podmienkach. Toto je skutočný kráľ všetkých paradajok, vyžaduje si úctu k sebe. Napriek dobrej miere prežitia a odolnosti voči nepriaznivým účinkom pôdnych baktérií má pri kurze svoje vlastné vlastnosti. Kultúra je kritická voči náhlym zmenám podmienok zadržania.

Tie obsahujú:

 • teplotný režim;
 • vlhkosti;
 • frekvencia zavlažovania;
 • pôdny stav;
 • pravidelné kŕmenie.

Všetky tieto faktory sa dajú ľahko vytvoriť v skleníkových podmienkach bez toho, aby sa museli spoliehať na prírodné hmly.

sadenice

Sú zasadené do sadeníc. Podľa recenzií záhradníkov semená začínajú klíčiť 30 - 35 dní pred výsadbou na súši. Pozemok je pripravený vopred. Požadovaný Ph od 6,2 do 6,8. Ak má oblasť pôdu s vysokou úrovňou kyslosti, môžete ju ošetriť slabým roztokom vápna.

zalievanie paradajok v záhrade

Pri výsadbe semien sa vykonáva jednoduchý postup. Semeno sa máčí 10 minút v teplej vode. To je dostatočné pre životaschopné semená, ktoré absorbujú vlhkosť a pripravujú sa na rast. Budú klesať na dno. Nepodobný materiál sa dá ľahko odstrániť z povrchu nádoby. Podľa recenzií amatérov je riziko straty časti sadeníc takýmto spracovaním minimálne.

Potom sa vhodné semená dôkladne vysušia. Na tieto účely môžete použiť bežný domáci fén. Teplota výstupného vzduchu by nemala prekročiť +40 stupňov.

Na hotový materiál sa pôsobí slabým roztokom manganistanu draselného, ​​prepláchne sa pol hodiny a potom sa opäť vysuší. Tým sa zabezpečí bezpečnosť pred baktériami.

Sadenice sa pestujú doma, v skleníkových podmienkach. Vyzerá to ako medové paradajka, vyvíja sa približne súčasne.

hnojivo pre paradajky

Na vytvorenie zloženia pôdy môžete použiť:

 • rašelinové tablety;
 • komplexné hnojivá;
 • superfosfát;
 • močoviny.

Rastliny sa zvyčajne umiestňujú v priestranných dobre osvetlených izbách. Pri úplnom osvetlení budú sadenice väčšie.

Odporúča sa použiť ďalšie podsvietenie s monochromatickým žiarením červeného, ​​modrého a zeleného spektra. To stimuluje harmonický rast kultúry.

Vrchné obväzy vykonávame postupne:

 1. Po objavení prvých plnohodnotných listov.
 2. Po procedúre potápania.
 3. 15. deň.
 4. Ihneď pred nalodením.

Keď dosiahnete 15 - 20 cm, môžete naplánovať pristátie. Rastlina rastie veľká a vyžaduje viac priestoru pre normálny vývoj. Za 1 štvorcový m, hosteska zvyčajne vyrástol 2, maximálne 3 kríky.

Na letnej chate pripravujeme parcelu podobného zloženia a množstva minerálnych a organických hnojív. Sadenice rastlín nasmerujte vytvorený koreňový systém do oblasti plánovaného zavlažovania. Po výsadbe nezabudnite poliať niekoľko dní. Obdobie adaptácie je pre kultúru veľmi dôležité - konečný úspech závisí od času, ktorý uplynie.

Nezabudnite na striedanie plodín. Ak bola odroda Honey King v predchádzajúcej sezóne vyšľachtená, potom je najlepšie plánovať postele v mieste, kde rástla kultúra strukovín. Pôda je tu bohatá na dusík, čo bude mať priaznivý vplyv na rast rastlín čeľade Solanaceae. Je potrebné upraviť zloženie obväzov, mali by obsahovať menej dusíka.

Tento opis kráľa paradajok tu nekončí. Napriek tomu, že semená sú dosť drahé, prechádzajú špeciálnym predpredajným ošetrením. Hybrid je zložitý, to znamená, že nemá zmysel zbierať osivo sami.Má to však svoje výhody: výrobná spoločnosť zabezpečuje sterilný rozvoj kultúry a šanca na zachytenie akýchkoľvek chorôb spôsobených pôdou je minimálna.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica