Najlepšie, sladké a produktívne odrody veľkoplodých paradajok

V súčasnosti má takmer každý záhradník medzi pestovanými druhmi paradajok veľkoplodé paradajky. Veľké paradajky vyzerajú úctyhodnejšie, sú počas predaja veľmi žiadané a najčastejšie majú najlepšiu chuť. Z celého sortimentu semien sa vyberajú najchutnejšie paradajky testované na odolnosť voči rôznym chorobám, ktoré poskytujú dobrú úrodu. Najlepšie odrody paradajok s veľkým ovocím obsahujú všetky tieto vlastnosti. Pozrime sa na ne podrobnejšie.

Hybridný Azhur

Populárna odroda veľkých paradajok dnes. Vhodný na pestovanie v interiéri aj exteriéri. Patrí k stredne skorému typu paradajok, zber je možný po 105 dňoch. Rastlina má strednú výšku (do 90 cm). Odroda sa vyznačuje vynikajúcou produktivitou, paradajky s hustou pokožkou vážia asi 260 g. Žiaruvzdorné, dobre tolerujú meniace sa klimatické podmienky.

Hybrid vykazuje vynikajúcu odolnosť proti škodcom a chorobám. Povinnými požiadavkami na starostlivosť sú včasné podväzky rastlín, odstránenie nevlastných detí a vaječníky navyše na tvorbu veľkého ovocia. Toto paradajka vyžaduje prísne dodržiavanie pravidiel osvetlenia a zavlažovania.

Vhodný na sterilizáciu a čerstvé použitie.

hybridné prelamované v miske

Časovač sprintu

Odroda sa pestuje na otvorenom priestranstve. Patrí do skupiny stredných zrelosti. Odolné voči zmenám teploty vzduchu. Môže dosiahnuť výšku 2 m. Plody sú veľmi veľké, priemerná hmotnosť 700 gramov, mäsitá. Tieto chute sladké paradajky... Jedia sa čerstvé a šťavnaté. Má vysoký výnos. Odolné voči chorobám. Počas pestovania je potrebné sa starať o silnú podporu kvôli veľkej hmotnosti paradajok. Pri vykonávaní poľnohospodárskej práce sa musíte starať o včasné zalievanie, viazanie rastlín, štiepanie pre správnu tvorbu kríka.

rozmery časovača sprintu

Alabai hybrid

Rané druhy paradajok, ktoré sa vysádzajú v uzavretej a nechránenej pôde. Plody vážia v priemere 250 g. Výťažok hybridu je priemerný. Má vynikajúcu chuť. Používa sa na výrobu štiav, pást a omáčok, je čerstvý.

veľké paradajky v záhrade

Je potrebná rovnaká starostlivosť ako v prípade iných odrôd paradajok: zalievanie, odstránenie nevlastných synov, podväzok.

Pudovik

Vhodný na udržiavanie vonku, ale v miernom podnebí je vhodnejšie pestovať v skleníku alebo skleníku. Je to odroda strednej sezóny s priemernou výškou. Plody dosahujú až 700 gramov hmotnosti, sladkej chuti, mäsovej, používanej na zber, ako aj na čerstvú spotrebu. Ukazuje odolnosť proti vodeniu choroby paradajok... Vyžaduje odstránenie nevlastných synov, zviazanie kríka, inštaláciu spoľahlivých podpier.

kaluže na záhrade

Americký rebrovaný

Doba dozrievania až do 125 dní od klíčenia do začiatku tvorby ovocia. Rastie v strednej výške (do 1,7 m), môže byť vysadený na otvorenom teréne a vo filmových prístreškoch. Paradajky majú neobvyklý vzhľad - okrúhle, mierne sploštené, silné rebrá. Získa sa 300 až 500 g hmotnosti. Odporúča sa pripraviť džúsy, paradajkový pretlak, rôzne pasty.

Môže byť solený vo veľkých nádobách. Má kumulatívnu odolnosť paradajok proti chorobám. Táto odroda je veľmi náladová pri výbere dresingov, ktoré môžu ovplyvniť chuť paradajok.

Je nevyhnutné nainštalovať podpery, zviazať a odstrániť bočné výhonky.

Altajská žltá

Poskytuje vysoký výnos, trvanie vývoja až 115 dní. Kríky môžu dorásť až do 2 m. Pestujú sa pod filmom a vonku. Plody sú veľké, v priemere do 600 g, vonné, veľmi chutné, sladké a mäsité. Vhodný na výrobu zeleninových pyré a štiav. Je potrebné zviazať a tvarovať zariadenie odstránením nevlastných synov. Odroda je náchylná na výživu, pri zlom kŕmení klesá množstvo plodiny.

Altajský žltý vzhľad rajčiaka

Býčie srdce

V južných oblastiach Ruska sa táto odroda pestuje na otvorenom priestranstve av strednom pruhu je lepšie ju vysádzať v skleníkoch. Stonka môže dorásť až do výšky 170 cm. Výťažok tejto odrody veľkých rajčiakov je vysoký, plody sú pripravené na zber viac ako dva mesiace po klíčení. Paradajky vážia v priemere 400 gramov, majú sladkokyslú chuť, šťavnaté. Vhodný na konzumáciu šalátov a surových surovín. Vyžaduje podväzok na podpery, odstránenie bočných vetiev, kŕmenie minerálnymi hnojivami.

paradajka z hovädzieho srdca na záhrade

oranžový

Medzi rôznymi druhmi paradajok s fotografiami a popismi v médiách je veľa zábavných a veľkolepých. Odroda Orange je ich vynikajúcim zástupcom. Ovocie je veľmi podobné vzhľadu pomaranča. Ich hmotnosť je v priemere 300 gramov, majú mäsité zloženie, sladkú chuť, šťavnaté. Odroda je určená na pestovanie vo filmových prístreškoch. Zrelosť a produktivita sú priemerné. Vysoké rastliny. Je odolný voči väčšine chorôb. Vyžaduje podväzok a podporu.

paradajka oranžová v záhrade

Babské tajomstvo

Pri prezentácii veľkých odrôd paradajok by sme nemali zabúdať na odrodu „Babushkin Secret“. Rastlina je vhodná pre akúkoľvek pôdu, poskytuje vysoký výnos, vysoký (až 170 cm). Odroda je stredne zrelá, plody vážia v priemere 400 g, ale niekedy môžu dorásť až do kilogramu. Má bohatú a sladkú chuť. Je potrebné vytvoriť rastlinu, preto je potrebné odstrániť stepsonovcov a priviazať puzdro. Odolné voči chorobám. Ideálne na prípravu čerstvých a konzervovaných šalátov.

vzhľad tajomstva paradajkovej babičky

kráľ kráľov

Medzi najväčšie odrody paradajok patrí tento druh paradajok. Toto je obrie paradajka. Má vysoký výnos, hmotnosť paradajok môže dosiahnuť 1,5 kg. Buničina je silná, mäsitá. Chuť je sladká a kyslá. Považuje sa za zástupcu oneskorenej zrelosti. Vhodný na pestovanie v nechránenej pôde v južných oblastiach a vo vnútri - v stredných zemepisných šírkach. Výška kríka môže byť až 2 m. Vhodná na varenie šalátov, zemiakovej kaše, štiav, omáčok. Rastlina musí byť zviazaná a nevlastná.

paradajkových kráľov v záhrade

Med zachránený

Plody jasne žltej farby a rovnakej farby buničiny, veľké, s hmotnosťou do 600 g, sladkej chuti. Chovaný na kultiváciu na otvorenom poli, ale môže sa pestovať aj v skleníku. Krík dorastá do výšky 1,8 m, jeho tvar by mal byť maximálne 2 výhonky. Je nevyhnutné odstrániť nevlastných synov a nainštalovať podpery. Odroda je v polovici sezóny s včasným zalievaním a dostatočným hnojením, vykazuje vysokú úžitkovosť.

uložené záhradné medové paradajky

Alsou

Chutné môžu byť aj veľké paradajky. Dôkazom toho je odroda „Alsou“. Jeho plody sú šťavnaté, veľmi sladké a vážia v priemere 400 gramov. Paradajky, ktoré dozrievajú skoro, môžu vážiť 1 kilogram.Rastlina je nízka (do 1,5 metra), má predčasné zrenie. Môže sa pestovať v chránenej a nechránenej pôde. Sprevádzané vysokými výnosmi.

paradajka alsou na záhrade

Má vynikajúcu odolnosť proti chorobám paradajok. Pri vytváraní kríka zostávajú 2 až 3 výhonky. Povinné odstránenie podväzku a bočných vetiev.

Citrónový obr

Dobré veľkoplodé odrody paradajok zahŕňajú odrody s neobvyklým zafarbením. Citrónový obr má jasne žltý odtieň. Plody s hmotnosťou do 700 g majú mierne kyslú sladkú chuť. Vhodný na čerstvé použitie ako prísada do polievky, rôznych omáčok. Patrí k odrodám so strednou zrelosťou, pestovanými v skleníkoch. Kríky môžu dorásť až do výšky 2 m. Výťažok je malý. Odporúča sa odstrániť spodné listy a bočné vetvy a vytvoriť krík v dvoch stonkách.

paradajkový citrónový obr v záhrade

Zázrak Zeme

Kríky tohto typu dorastajú vysoko až do 2 m. V čase dozrievania ho možno pripísať paradajkam v polovici sezóny. Plody môžu dosiahnuť v priemere 700 gramov, veľmi šťavnaté a sladké. Najlepšie pestované v interiéri, ale vhodné aj pre pestovanie vonku. Úroda je veľmi vysoká.

Vzhľadom na veľký objem dozrievajúcich plodov je potrebné umiestniť pod každú stonku podpery. Odroda je veľmi tolerantná voči suchu.

Paradajky ríši divov sú porovnávané s vajcami

Čierny slon

Zrelé paradajky tohto typu získavajú tmavohnedú farbu, ich hmotnosť je obvykle nie viac ako 300 g. Chutia sladko, mierne kyslosť. Sú určené na spotrebu v čerstvom stave, na prípravu šalátov, omáčok. Rastlina je poddimenzovaná, výťažok je vysoký. Určené na pestovanie v skleníkoch. Vyžaduje sa obriezka nevlastných synov a zväzovanie.

vzhľad slona čierneho rajčiaka

lahodný

Túto odrodu pestujem na svojich stránkach. Buničina z ovocia je ovocná, šťavnatá, má jasnú arómu. Priemerná hmotnosť 600 g. Vzhľadom na svoju veľkosť sa používajú na výrobu šalátov, paradajkovej šťavy, rôznych omáčok. Časy zrenia sú priemerné a sú 110 až 115 dní. Rastlina dorastá do 2 metrov na dĺžku, preto sa vyžaduje podpora a odstránenie bočných výhonkov. Vytvára vysoký výnos. Vhodný pre akúkoľvek pôdu, ale je lepšie zasadiť do skleníka.

Vynikajúce paradajka

Kráľ Sibír

Chovatelia chovali na pestovanie v skleníkoch v nepriaznivých klimatických podmienkach. Plody oranžovej farby dosahujú priemernú hmotnosť až 400 g, mäsité, vhodné na výživu v potrave a na konzumáciu ľuďmi trpiacimi alergiami. Krík dosahuje dĺžku 1,5 m. Odroda je v polovici sezóny, pokiaľ ide o dozrievanie. Výťažok je vysoký.

paradajkový kráľ Sibíri

Tsar Bell

Paradajky poskytujú vynikajúcu úrodu, patria do skupiny stredne zrelých. Rastlina pre dospelých môže byť vysoká až 1 m. Vhodná pre pestovanie na otvorených plochách. Paradajky priberajú na váhe v priemere do 400 g, ich mäso je šťavnaté, sladké, mäsité. Odporúča sa pre dojčatá a diétu. Vyžaduje sa vytvorenie kríka a viazanie vetiev.

paradajkový zvon na stole

Grandee

Krík môže dorásť až do 70 cm a bol vyňatý na pestovanie na otvorenom poli, ale môže sa pestovať aj v skleníkoch. Plody môžu dosiahnuť hmotnosť až 1 kilogram, ich priemerná hmotnosť je 400 g. Chuť najlepších rajčiakov s veľkým ovocím je sladká a šťavnatá. Vhodný na prípravu šalátov, omáčok, omáčok, štiav. Odporúča sa zviazať, podoprieť a odstrániť nepotrebné vetvy.

Najlepšie odrody rajčiakov s veľkým ovocím sú uvedené vyššie. To neznamená, že ostatní predstavitelia tohto druhu s nimi nebudú schopní riadne súťažiť.

Ako pestovať veľké paradajky? Je potrebné vytvoriť tvar kríka, ponechať 1-2 stonky a odstrániť bočné výhonky, zviazať každú vetvu, nasadiť podpery, inak sa rastlina môže zlomiť pod váhou ovocia. Vyžaduje odstránenie nadmerných kvetov a listov, pravidelné kŕmenie, dostatočné svetlo, mierne zalievanie, uvoľnenie pôdy a odburinenie.Podniknite kroky, aby ste zabránili výskytu chorôb a škodcov.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica