Charakteristiky a opis odrody paradajok Honey Candy

Tomato Sweetie je odroda, ktorú väčšina pestovateľov zeleniny bude chcieť pre svoju nenáročnú starostlivosť, dobrú chuť zrelého ovocia a ich skoré zrenie.

Paradajky sú už dlho v ľudskej strave pevne zavedené. Používajú sa čerstvé, solené, nakladané, pridané do iných druhov domácich prípravkov a pripravuje sa šťava. Výpis všetkých jedál, ktoré obsahujú túto zeleninu, je dlhá úloha.

Chovatelia každý rok vyvíjajú nové odrody a hybridy tejto zeleniny, ktoré majú zlepšené vlastnosti - zvýšenú odolnosť voči chorobám, odolnosť voči suchu a zmenám počasia. Zlepšujú sa aj ďalšie vlastnosti tejto zeleniny - produktivita, nenáročnosť na osobitnú starostlivosť.

Tomato Honey Candy f1 je jedným z týchto vylepšených hybridov. Pestovatelia zeleniny, ktorí chcú pestovať túto odrodu na svojej záhrade, by mali vedieť o jej pozitívnych vlastnostiach a oveľa viac.

História výskytu hybridu

Odroda paradajok Sweetie je ovocím výberu ruských vedcov, ktorých chovatelia sa zaoberali chovom začiatkom tohto storočia. Ich práca bola korunovaná úspechom av roku 2005 bol tento kríženec zapísaný do štátneho registra.

A hoci sa medový cukrík objavil na trhu s paradajkami relatívne nedávno, je už medzi pestovateľmi zeleniny v rôznych regiónoch našej krajiny veľký dopyt. To je obzvlášť ocenené na veľkých farmách, ktoré sa špecializujú na pestovanie paradajok na predaj.

hybridná zelenina

Hlavné charakteristiky a opis hybridu

Opis odrody by sa mal začať dátumom zrenia plodov. Od okamihu, keď sa objavia prvé sadenice, až kým rajčiaky nie sú úplne zrelé, trvá asi 3,5 mesiaca, preto je tento hybrid klasifikovaný ako stredne skorá odroda.

V južných oblastiach a v oblasti Volhy sa táto odroda pestuje na otvorenom poli, ale v prostrednom pruhu a regiónoch s podobnou klímou je lepšie pestovať cukrovinky medu v skleníkových podmienkach alebo pod filmom. Kríky tejto zeleniny sú určujúceho typu, preto nerastú vo výške nad 0,9 - 1,0 m. Výhonky sú vzpriamené, silné, slabo vetvené.

v skleníkových podmienkach

Honey Candy f1 sa môže pestovať v záhradných posteliach a je tiež ideálny na pestovanie v skleníkoch. Hybrid je stredne odolný voči chorobám, ktoré zvyčajne postihujú paradajky. Vzhľadom na to, že ovocie dozrieva dosť skoro (v polovici konca júla), Honey Candy nie je prakticky ovplyvnená neskorou plesňou.

Výhonky sú mierne listnaté, lístie je veľké, tmavo smaragdovej farby. Kvetenstvo sú usporiadané striedavo s listami. Tento hybrid sa označuje ako čerešňa, takže 15 až 27 malých plodov zvyčajne dozrieva na každom zhluku. Celkovo sa na jeden výstrel nevytvorí viac ako 6 kefiek.Najlepšie je tvarovať každé kríky na maximálne 3 stonky, aby sa dosiahlo najlepšie zrenie plodiny.

čerstvé žiarovky

Kríky by mali byť viazané na podpery alebo iné podpery. Odroda si vyžaduje povinné odstránenie nevlastných synov. Charakteristiky hybridu budú neúplné bez príbehu o dozrievaní ovocia. Sú malé, zaoblené. Pokožka je hladká, pevná, nie je náchylná na popraskanie.

Farba zrelého ovocia je žltá s oranžovým odtieňom. Ich hmotnosť je asi 25 gramov, chuť zrelého ovocia je vynikajúca. Výťažok z cukrovej repy z paradajok je pomerne vysoký - do 6 kg na 1 m². Navyše, v skleníkoch z tohto hybridu je množstvo pozberanej plodiny vyššie ako na otvorenom poli.

cukrovinky a hrozienka

Výhody a nevýhody odrody

Medzi hlavné výhody odrody patrí:

  • vysoká produktivita;
  • dobré vonkajšie vlastnosti ovocia;
  • možnosť pestovania na priemyselnej úrovni na predaj;
  • zrelé paradajky nie sú náchylné na praskanie;
  • zberaná úroda dobre znáša prepravu na veľké vzdialenosti;
  • možnosť pestovania na otvorenom a uzavretom teréne.

univerzálna kultivácia

Hlavné nevýhody paradajok Honey Candy;

  • v podmienkach stredného Ruska je možné pestovať hybrid iba v skleníku;
  • potreba povinného viazania výhonkov na podporu;
  • povinné zvieranie;
  • odolnosť proti závažným chorobám - na priemernej úrovni.

zeleninové sladkosti

Na fóre tejto odrody paradajok sú recenzie tých pestovateľov zeleniny, ktorí vysadili tento hybrid. Väčšina pestovateľov zeleniny tvrdí, že Honey Candy je jednou z najlepších určujúcich odrôd. Existuje tiež dobrý výnos odrody a dobrá odolnosť voči chorobám.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica