Aké sú najlepšie odrody paradajok pre polykarbonátový skleník

S cieľom uľahčiť prácu a investovať minimálne úsilie si často vyberajú skoré odrody polykarbonátových skleníkových paradajok. Tieto rajčiaky majú predčasné zrenie.

Hlavnou vecou je výber odrody, ktorá by kombinovala nielen skorú zrelosť, ale tiež potešila počet pozberaných plodín. Ďalším stavom je silná rezistencia na choroby.

Dôležité kritériá

Pestovatelia zeleniny, najmä začiatočníci, sa obávajú otázky, ktoré odrody paradajok sú vhodné na pestovanie v skleníku. Pred výberom akejkoľvek odrody pre skleník je potrebné zvážiť niekoľko podmienok:

 1. Pri výbere semien paradajok pre skleník musíte predovšetkým vziať do úvahy schopnosť rastliny odolávať chorobám. V polykarbonátových miestnostiach sa často vyvíjajú a rýchlo šíria plesňové a vírusové choroby, ktorých odstránenie je ťažké.
 2. Je dôležité monitorovať vlhkosť klímy, včas vetrať miestnosť a zabrániť náhlym zmenám teploty.
 3. Je lepšie zvoliť samoopelivé rastliny, pretože prístup hmyzu do skleníka je obmedzený.
 4. Dôležitým kritériom pri výbere paradajok so skleníkovými podmienkami je čas potrebný na tvorbu a zrenie ovocia. Existujú paradajky, ktoré dozrievajú skoro, a také, ktoré dozrievajú dlho (asi 125 dní).

Zber úrody polykarbonátových skleníkových paradajok, často pestovaných skúsenými záhradníkmi.

Najlepšie semená pre paradajky ako Scarlet Sails. Kríky rastliny sú veľmi napnuté nahor, stonka musí byť zviazaná. Plody jasne červenej farby, podlhovastého tvaru, majú hmotnosť asi 300 g. Na zvýšenie výnosu sa odporúča vytvoriť jednu stonku.

paradajkové šarlátové plachty

Babské tajomstvo má jeden silný kmeň a nie príliš veľa lístia. Nie je vystavený hubovým a vírusovým chorobám. Červenkasto-vínové plody sú veľmi veľké a môžu vážiť okolo 650 g.

tajomstvo starej mamy paradajky

Obra si vyžaduje priemernú dobu na dosiahnutie konečnej zrelosti a dorastá do výšky až 180 cm. Plody sú svetlo karmínovej farby, zaoblené a predĺžené, vo vnútri majú mäsitú, sladkú bázu. Zariadenie musí zabezpečovať prístup k svetlu a teplu.

obrie paradajka

Býčie srdce umožňuje zozbierať až 12 kg plodiny z jedného kríka, ale na to musíte čakať asi 125 dní. Stonka je silná, s rozprestierajúcimi sa konármi. Rozťahuje sa do výšky dvoch metrov. Nevýhodou je náchylnosť k chorobám. Tvar červených paradajok pripomína srdce. Hmotnosť môže dosiahnuť 650 g.

paradajka z hovädzieho srdca na záhrade

Rané druhy

Najlepšie odrody polykarbonátových skleníkových paradajok, ktoré začínajú vytvárať ovocie, majú všetky potrebné pozitívne vlastnosti.

Kompaktné puzdro Alpha vás poteší svojou mimoriadne skorou dobou dozrievania. Výška silného kmeňa dosahuje 55 cm a dobre sa prispôsobuje skleníkovým podmienkam bez zahrievania.Farba plodov je červenkasto-oranžová, dužina je stredne hustá a vo vnútri je malé množstvo zŕn. Ovocie majú čas dozrieť skôr, ako sa začne hromadné šírenie chorôb.

bush alfa paradajka

Rané odrody paradajok sú zastúpené odrodou Dina. Paradajky sa kvôli svojmu vysokému obsahu karoténu považujú za najzdravšie. Výška jedného kmeňa je asi 75 cm, vykazuje vysokú odolnosť voči chorobám, je však náchylná k hnilobe, takže pri zalievaní musíte byť opatrní. Zaoblené plody sú jasne oranžovej farby. Každá zelenina môže vážiť až 100 g.

Dean paradajkový vzhľad

Odroda Druzhok si počas kultivácie nebude vyžadovať veľa času a úsilia. Plody začínajú dozrievať súčasne a vo veľkých množstvách. Aj keď je stonka vysoká asi 70 cm, musí byť pripevnená k podpere. Plody okrúhleho tvaru červeného odtieňa dosahujú hmotnosť 110 g. Vo vnútri je mäsitá a hustá.

paradajkový kamarát

Výber sa často končí pri semenách odrody Don Juan. Zrenie sa začína o 105 dní. Môže dorásť až do 70 cm. Podlhovastý tvar malínovo žltého ovocia má na konci malý nos. Hmotnosť zeleniny je asi 90 g, vďaka svojej hustej pokožke je dobre skladovaná.

paradajka don juan

Mikado pink sa môže tiahnuť až do 2,3 metra. Preto sa nemôžete obísť bez vertikálnej podpory, odstránenia nadbytočných výhonkov a vytvorenia stonky. Plody sa môžu zbierať skoro. Na každej jednotlivej rastline sa vytvára 7-9 veľkých plodov, vážiacich viac ako 300 g. Hustá konzistencia umožňuje, aby sa zelenina skladovala dlhý čas.

paradajková mikado ružová

Hýl má miniatúrne kríky nie väčšie ako 40 cm, ktoré sa v skleníkoch cítia skvele. Plody sa začnú tvoriť veľmi skoro a vážia okolo 130 g. Môžu tolerovať nízke teploty. Vykazujú vysokú odolnosť voči chorobám. Jasne červené plody sú pokryté tenkou, ale tvrdou pokožkou, ktorá zabraňuje praskaniu.

bullfinch paradajka

Hybridné odrody

Hybridy sa vytvárajú krížením rôznych odrôd za účelom výroby paradajok s požadovanými vlastnosťami. Najlepšie hybridné paradajky pre polykarbonátový skleník.

Podľa pestovateľov zeleniny má jeden z najlepších polykarbonátových skleníkov odrody Blagovest F1 veľa pozitívnych stránok.

Rozprestiera sa až dva metre. Je nevyhnutné vybudovať podporu pre podväzok nielen stonky, ale aj rozvetvených štetcov, a vy sa nemôžete obísť bez vytvorenia kríka. Povinné hnojenie. Produktivita vás poteší veľkým počtom zeleniny, nie je predmetom choroby. Hladká červenkastá farba, hladké plody môžu vážiť asi 145 g.

Blagovest F1

Ilyich F1 dozrieva skoro a teší sa z dobrej, bohatej úrody. Stonka dosahuje výšku 1,5 metra. Červenkastooranžové ovocie váži približne 145 g a má mierne rebrovaný povrch. Buničina má sladkokyslou chuť.

Paradajka Illyich F1

Odrody paradajok pre skleníky vyrobené z polykarbonátu, odchované krížením, oprávnene vedie Samara F1. Vyznačuje sa vysokým výnosom a hustotou paradajok. Výška jedného zariadenia je viac ako 2 metre. Nezabudnite na podväzok stonky na postavenú podperu. Je zaznamenaná rezistencia na mnohé choroby. Plody v tvare guľatej gule, červenej farby. Hmotnosť ovocia je asi 90 g.

samara f1

Hurikán F1 má počiatočné ovocné limity. Kríky môžu dosiahnuť výšku 2 metre. Vyžaduje opatrnú starostlivosť, ktorá zahŕňa viazanie kmeňa a odstránenie bočných vetiev. Zaoblené plody majú výraznú červenú farbu a sú predmetom dlhodobého skladovania.

Hurikán F1 paradajka v skleníku

Na výsadbu si môžete vyzdvihnúť paradajky Junior F1. Kríky prinesú ovocie po 82 dňoch, takže sú super skorými poddruhy. Môžu rásť do výšky až 60 cm a ďalšou pozitívnou stránkou je zvýšená odolnosť voči chorobám. Zrelé ovocie s hmotnosťou 95 g má jasnú červenú farbu.

paradajka Junior F1

Tvrdé podmienky

Severné regióny nemajú dostatok slnečného žiarenia, teploty a úrodnej pôdy. Preto na mieste mnohých pestovateľov zeleniny nájdete prítomnosť polykarbonátových skleníkov. Napriek tomu by ste si mali vyzdvihnúť semená paradajok, ktoré sú ideálne pre Sibír.

Yamal nevyžaduje čas a úsilie, je nenáročný na poveternostné podmienky a vlastnosti pôdy. Kompaktné puzdro vysoké len 45 cm má silný kmeň a je odolné voči chorobám. Doba dozrievania ovocia je krátka a je približne 92 dní. Bohatá červená farba ovocia má mierne rebrovaný povrch. Plody po dlhú dobu môžu plody z prvej kolekcie vážiť 100 g, následne sa hmotnosť zníži na 70 g.

Yamal paradajka

Plody Ural F1 tvoria 115 dní po zasiatí semien. Má vysokú odolnosť proti závažným chorobám paradajok. Výška rastliny je asi 1,8 metra. Plody sú červené a mäsité, s hmotnosťou asi 300 g.

Paradajka Ural F1

Pestovatelia zeleniny majú najlepší názor na paradajky. Krásna dáma F1. Ovocie začnú vytvárať po 93 dňoch. Kríky dosahujú vysokú veľkosť a vykazujú odolnosť voči mnohým vírusovým a hubovým chorobám. Zrelé ovocie sfarbí jasne červenú farbu a váži asi 140 g.

paradajka krásna dáma F1

Kostroma F1 dá pestovateľom zeleniny veľké množstvo červeného ovocia s hmotnosťou 100 g. Nie je vystavený väčšine chorôb paradajok, nesie ovocie aj pri náhlej zmene teploty, pri akejkoľvek vlhkosti. Uistite sa, že je pripevnený na zvislú podperu a tvorí jeden kmeň.

paradajkové semená Kostroma F1

Titanic F1, napriek tomu, že dosahuje výšku iba 55 cm, sa teší s veľkým ovocím s hmotnosťou asi 140 g. Má vysokú odolnosť proti mnohým chorobám a môže byť dlho bez vlhkosti.

paradajkový titanic

Pýcha Sibíri sa vyznačuje vysokým výnosom a zvýšenou odolnosťou voči chorobám. Veľké, zrelé červené paradajky môžu vážiť 800 g. Určite potrebujú rekvizity a včasné zalievanie.

Pýcha paradajok Sibíri

Najlepšie odrody dopĺňa Winter Cherry. Výška kríkov so silným stonkom nie je vyššia ako 70 cm, v pôde sa dobre vyvíjajú bez výživných látok a sú odolné voči chladnému počasiu. Tmavé karmínové plody sú malej veľkosti a vyznačujú sa dobrou udržiavacou kvalitou.

zimné cherry paradajka

Moderný druh

Chovatelia každý rok vyvíjajú úplne nové alebo skrížené odrody známych paradajok. Populárne nové odrody paradajok, ktoré sa dajú pestovať v polykarbonátovom skleníku.

F1 VIP sa bude zbierať po 83 dňoch. Kríky nie sú väčšie ako 40 cm, na konáre sa umiestni viac ako 25 jasne červenej zeleniny, z ktorých každá môže vážiť 140 g. Vynikajúca odolnosť voči chorobám a hnilobe.

paradajka biggie F1

Juggler F1 je nový hybrid, ktorý sa vyznačuje vysokými výnosmi, sa vyvíja aj za nepriaznivých podmienok a je zložitý z hľadiska zloženia pôdy. Rastlina je obmedzená na výšku 60 cm. Na každej vytvorenej partii je 10 paradajok s hmotnosťou do 100 g. Zozbieraná úroda sa dlhodobo skladuje.

paradajkový žonglér F1

Ružový kráľ má priemernú hranicu dozrievania ovocia, ktorej vznik začína po 110 dňoch. Kríky sú pomerne veľké, dorastajú do 1,8 metra, preto je potrebné ich priviazať k vybudovanej konštrukcii. Zelenina má svetloružový odtieň s hmotnosťou do 300 g, vnútro je mäsité a má priemernú hustotu.

paradajkový ružový kráľ

Paradajky novej generácie Tyutchevu začínajú dozrievať až po 110 dňoch. Stonka dorastie do 150 cm, vykazuje vysokú odolnosť voči chorobám, nie je vystavená škodcom. Červenkasté oválne plody sú dosť vážne, asi 300 g.

tyutchev paradajka

Maloplodé odrody

Pre skleník je lepšie vybrať cherry paradajky, slovo preložené z angličtiny znamená cherry. Paradajky dostanú svoje meno podľa svojej vonkajšej podoby s týmito vínovo červenými bobuľami. Najlepšie odrody cherry paradajok môžu byť krátke alebo vysoké.

Dobrá odroda je Sweet Cherry F1, ktorá sa vyznačuje skorou zrelosťou ovocia, trvá iba 74 dní. Na každej veľkej kefke je asi 45 plodov vo forme guličiek, farba závisí od druhu. Hmotnosť zrelej zeleniny je asi 25 g. Rastlina odoláva chorobám, toleruje kolísanie teploty, dlho nesie ovocie.

Paradajka Sweet Cherry F1

Arktída má malé kríky s veľkosťou 40 cm. Plody sú malé, iba 15 g, majú bohatú malinovú farbu. Môžu zostať dlhodobo v suchu, tolerujú kolísanie teploty.

paradajka arktická

Medzi odrodami cherry paradajok pre skleníky sú známe rajčiaky Raisin. Vyznačujú sa vývojom zhlukov s jasne červenými plodmi malej veľkosti do 50 kusov. Samotné kríky sa môžu rozprestierať až 1,5 metra. Paradajky dozrievajú po 90 dňoch, vykazujú odolnosť proti závažným chorobám. Plody sú pretiahnuté, vážia okolo 90 g. Pri zbere a umiestnení na kríky sa plodina dlhodobo nezhoršuje.

paradajkové hrozienka

Pre polykarbonátové skleníky si môžete vybrať bonsai paradajky... Majú pevný stredný kmeň vysoký asi 35 cm a na zhlukoch 90 dní po vysiatí semien sa vytvára veľká rozmanitosť jasne červených paradajok s hmotnosťou asi 20 g.

bonsai paradajka v kvetináči

Rastlina Golden Bead je vysoká, na každej kefke sa vytvára 20 malých paradajok s hmotnosťou 15 g. Hladké okrúhle cherry paradajky, keď sú zrelé, sú natreté v žiarivo žltej farbe.

paradajková zlatá korálek

Po 110 dňoch sa motýľ poteší svojím ovocím a tiahne sa do výšky 1,5 metra. Každá kefa obsahuje asi 45 kusov zeleniny. Malé podlhovasté plody majú červeno-karmínovú farbu. Buničina je mäsitá, sladká.

paradajkový motýľ

Napriek tomu, že čerešňové paradajky sú malé, kríky musia byť spojené s podperou.

Cherry paradajka

Recenzie odrôd sú väčšinou iba pozitívne. Mnoho ľudí hovorí, že v priebehu rokov sme si vybrali najlepšie paradajky. Sú to tí, ktorí sa tešia zo skleníku svojou úrodou, bez rozvoja chorôb a iných problémov.

recenzia
 1. Liza
  12.12.2017 00:02

  Pestujem paradajky odrody Tyutchev, ktoré dokonca veľmi dobre tolerujú mráz. Ako vrchný obväz používam BioGrow... Tento liek dobre chráni sadenice, trochu stimuluje rast.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica