Charakteristika a opis odrody paradajok Pink Stella, jej úroda

Mnoho sibírskej zeleniny má osobitný charakter. Ružová hviezda je úžasné paradajka, kombinuje niekoľko výhod a prakticky nemá žiadne nevýhody. Amatérsky pestovateľ zeleniny, ktorý vysadil túto odrodu aspoň raz, oceňuje jej vysoký výnos a nenáročný charakter. Záhradníci zaraďujú paradajky Rose Stella do svojho najlepšieho zoznamu na ročné pestovanie.

Hviezda výberu

Paradajkovú ružovú stellu chovali slávni chovatelia Novosibirska - T. N. Postniková a V.N. Dederko. Kreatívny tím rovnako zmýšľajúcich vedcov vytvoril mnoho populárnych moderných odrôd paradajok, ale ružová Stella sa stala jednou z najlepších. Autori najprv dali tomuto paradajku názov Super Pepper a paradajka si okamžite získala lásku záhradníkov. Poľnohospodárska firma Siberian Garden predáva už niekoľko rokov túto odrodu pod týmto názvom.

Keď paradajka úspešne prešla štátnymi skúškami, je čas na to získať patent a zaradiť ho do štátneho registra semien. Slovo „preplňované“ sa považovalo za príliš dlhé a nepohodlné. Musel som zmeniť názov na Pink Stella. V roku 2006 odroda získala patent ako vynikajúci chovný úspech av roku 2007 bola zapísaná do štátneho registra. Mimochodom, tam sa objaví ako paradajka "Pink Stele" s jedným "l".

Vo všeobecnosti sú hviezdy a hviezdy rôzne slová. Stele je pamätník v podobe vysokého stĺpa, Stella je meno ženy, preložené z latinčiny do výrazu „hviezda“. Vzhľadom na podlhovastý tvar plodov odrody paradajok, o ktoré sa zaujímame, môže byť vhodnejšie hovoriť o „stele“. Ale na rozdiel od štátneho registra sa meno „Stella“ zaseklo a šlo k ľuďom.

Rose stella (hviezda) je krásne, zvučné meno, prekvapivo vhodné pre takú nádhernú odrodu paradajok.

Agrofirm "Sibírska záhrada" ponúka originálne semená s názvom "Pink Stella". Mnoho amatérskych záhradkárov o premenovaní nevie a pokračuje v hľadaní odrody paradajok Superpepper od spoločnosti Siberian Garden, ktorá sa v súčasnosti vyrába ako ružová Stella. Niektoré spoločnosti zaoberajúce sa osivom predávajú paradajky Stella Rose.

Odrôdové odrody

Podrobné charakteristiky a opis odrody odhaľujú celý rad jej pozoruhodných výhod. Prejavujú sa nielen v sibírskej pôde. Je to najväčšie skoré paradajky a najskôr veľké.

krík

Rastliny prinášajú ovocie dobre na vonkajších posteliach. Môžu byť vysadené v skleníkoch ako nízky tmel. Odroda je mimoriadne nenáročná, uspeje v každom počasí. Nie je príliš vyberavý na poľnohospodárske technológie. Môže trpieť neskorou plesňou.

stella paradajka

Listy sú veľké, tmavo zelené, sedia na hrubých krátkych stopkách.Výkonný listový prístroj poskytuje vynikajúcu fotosyntézu a skvele funguje pri zbere.

Stonka paradajky rastie do výšky asi pol metra. Na začiatku vegetačného obdobia je to štandardný typ, hrubý, podsaditý, vzpriamený, stlačený, extrémne kompaktný, potom sa mierne šíri. Kvôli rozhodnutiu toto paradajky prestanú rásť samostatne a viažu niekoľko kefiek. Predčasné stlačenie (až po prvú kefu) urýchľuje dozrievanie a zvyšuje výnosy. Ďalšie tvarovanie nie je potrebné.

plodová

Doba zrenia paradajok je stredne skorá.

Zhluky sa začnú formovať pomerne skoro - po rýchlom raste 7 - 8 listov. Ďalej sú vaječníky často umiestnené naprieč listami, čo zaisťuje vynikajúci výnos. V každej kefke sú úspešne zviazané 3 - 5 a dokonca 7 paradajok. Veľkosť vaječníkov sa rýchlo zvyšuje.

paradajková ružová

Hmotnosť ovocia Pink Stella je v priemere 130 - 150 gramov. V prvej kefke sú omnoho väčšie - 250 - 350 gramov (zaznamenajú sa dokonca 400 - 500). Na horných zhlukoch sa paradajky svojím tvarom a veľkosťou podobajú plodom odrody Fighter (Buyan red) s hmotnosťou 70 - 90 gramov.

Tvar rajčiakov je podlhovastého korenia, zúžený nadol, často mierne špicatý. Prvé, najväčšie plody sú tvaru révy alebo srdca, zo strán mierne sploštené.

Farba je rovnomerná, bez zelenej škvrny na stopke. Farba je veľmi krásna, chutný - svetlo karmínovej alebo tmavo ružovej. Pokožka nie je príliš tvrdá. Buničina je ružová, má priemernú hustotu - stredne mäsitá, stredne šťavnatá. Existuje len veľmi málo semien a sú malé. Chuť paradajok je vynikajúca - dezert, sladkastá.

Výnos odrody je v priebehu rokov stabilný. Ružová hviezda prináša ovocie dobre v každom lete, bez ohľadu na prírodné katastrofy. Paradajkové kefy sa úspešne pletú a rýchlo rastú v rôznych poveternostných podmienkach. Minimálny výnos na meter štvorcový je 7 kilogramov. Naozaj si jeden a pol krát viac.

vymenovanie

Ružová stella je najnáročnejšou odrodou sladkého šalátu... Paradajka je ideálna na prirodzenú konzumáciu v čerstvých zeleninových šalátoch. Jedinou nevýhodou odrody (ktorá je prirodzene spojená so všetkými chutnými šalátovými odrodami) je nízka udržiavacia kvalita zrelého ovocia. Zelené paradajky dozrievajú dobre, ale pri zrení netrvajú dlho.

Z hľadiska veľkosti a tvaru sú rajčiaky Pink Stella z horných kefiek celkom vhodné na morenie a morenie. Je pravda, že vďaka tenkej pokožke a jemnej konzistencii buničiny, keď je zahrievaná, plody často prasknú. Najúspešnejším bude konzervovanie plátky paradajok v želatíne - to je len pre mäsité odrody. Hustá šťava sa javí ako chutná a sladká: ak rastie veľká plodina, nemôžete ju nechať zlý. Môžete si pripraviť z chrenu (gorloder) alebo variť kečup, paradajkovú pastu.

Podrobnosti o poľnohospodárskej technológii

Bez ohľadu na to, aká odroda je nenáročná, paradajka úplne odhalí svoj potenciál len s náležitou starostlivosťou. Ružová hviezda, ktorá je veľkoplodá, veľmi dobre reaguje na mnohé poľnohospodárske techniky.

Obdobie sadby

Pri opise paradajok Pink Stella je potrebné uviesť cenný znak: paradajky sú v sadeníc mimoriadne kompaktné. Rastliny tolerujú dobre tieňovanie, zvyčajne sa vyvíjajú aj na severných a západných oknách mestských bytov. Mladé sadenice sa chovajú podobným spôsobom v odrodách Fighter (Buyan) red a Buyan yellow. Stonky sú podsadité, s tesne rozmiestnenými internódiami, so širokými listami. Iba ružová Stella má väčšie, mierne zvlnené listy.

sadenice paradajok

Vrcholy sadeníc sú mierne roztiahnuté a riedené iba silným zahusťovaním, takže s výberom by ste nemali meškať. Uskutočňuje sa po raste jedného alebo dvoch pravých listov. Extrémne teplo môže tiež spôsobiť abnormálny rast. Nie je potrebné preplávať sadenice, môžete to urobiť aj bez kŕmenia.

Častou chybou začínajúcich záhradkárov je príliš skoro sejba semien ružovej Stelly. V prípade tejto odrody sú zarastené sadenice oveľa horšie ako dorastené sadenice. Vek rastlín, keď sa premiestňujú na zem, by nemal prekročiť 50 dní. Semená musia byť zasiate dva mesiace pred výsadbou. Ak najprv umiestnite rastliny pod prístrešky, potom je približný dátum výsadby v podmienkach stredného pásu a Sibíri polovica alebo koniec mája. To znamená, že sejba sa uskutoční 15. - 20. marca.

Pri vyloďovaní priamo na otvorené priestranstvo (10. - 20. júna) zasiali ešte neskôr - v polovici apríla.

V zemi

Pri ošetrovaní odrody Pink Stella majú rozhodujúcu úlohu dve okolnosti. Je potrebné pamätať na to, že ide o určujúcu a veľkoplodú odrodu:

sadenice paradajok v krabici

  1. Na jeden štvorcový meter postele sa umiestni 4 - 5 puzdier.
  2. Podväzok rastlín je potrebný, inak paradajky spadnú alebo sa zlomia pod váhou vážneho ovocia. Každá kefa nemusí byť zviazaná, je dostatočne pevná.
  3. Je veľmi žiaduce vykonať zovretie pod prvou kefou. Tým sa urýchli náplň a dozrievanie ovocia, zvýši sa veľkosť rajčiakov a celkový výnos. Odstránia sa ďalšie výhonky, plaziace sa zo zeme a všetky bočné vetvy rastúce z dutín listov pod prvým vaječníkom.
  4. Nie je potrebné stlačiť nad prvú kefu.
  5. V auguste nie je potrebné lemovanie (odstraňovanie bodu rastu). Kríky dokončujú svoj rast sami.
  6. Vrchné dresing a zálievka paradajok sa vykonáva obvyklým spôsobom.
  7. Je dôležité pozorovať striedanie plodín, vykonávať ochranné opatrenia proti plesniam.

Ružová stella nie je hybrid, ale odroda, takže môžete nechať ovocie z najlepších kríkov na osivo. Z tohto dôvodu sa odporúča zvoliť zdravé paradajky s typickými odrodovými charakteristikami, najlepšie z druhej ruky.

Skúsenosti amatérskych pestovateľov zeleniny

Dobré recenzie z celej krajiny hovoria o výnimočnej ekologickej plasticite odrody Sibír.

Olga Markina (Myski, Kemerovo): „Pre mňa je ružová hviezda paradajkami číslo jedna. Vysadil som ich už niekoľko rokov. Všimol som si len jednu nevýhodu: dlhodobo sa neukladajú. Paradajky sú však také chutné, že ich jeme rýchlo, pretože rodina je veľká. ““

Yu.P. Vershinin (dedina Vershinino, región Tomsk): „Naše miesta sú studené okolo tajgy. Nie všetky paradajky fungujú dobre. Skúsil som veľa odrôd, prihlásených z celej krajiny. Na viniči sa začervenali iba prvé odrody, ale ich chuť sa mi nepáčila. A ružová Stella dobyla v prvom roku. Semená tohto rajčiaka som kúpil v obchode, bol som v pokušení to opísať. Ukázalo sa, že pravda bola napísaná na obale, čo je v týchto dňoch zriedkavosťou. V júli pršalo, ale to nezasahovalo do zberu úrody. ““

Gurevičova rodina (Čechov, oblasť Moskvy): „Nedávno sme sa presťahovali do oblasti Moskvy zo Sibíri a priniesli sme semená našich obľúbených ružových paradajok. Ružová hviezda je druh paradajok, ktorý sa pravdepodobne bude vyrábať kdekoľvek. ““

Goncharenko Yulia Andreevna (Čeľabinsk): „Najprv susedia pestovali ružovú Stellu. Mal som rád naše odrody Ural. Ale v chladnom lete ma pustili dolu a paradajky susedov boli v najlepšej možnej miere. Kúpil som si z nich semeno ružovej Stelly a tri roky zbieram dosť pre seba aj na predaj. ““

Mnoho záhradkárov poznamenáva, že je výhodné pestovať ružovú stellu pre obchod so sadenicami paradajok. Podsadité, bohato kvitnúce kríky sa veľmi ochotne vypredajú.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica