Opis odrody paradajok Pink Pearl, jej vlastnosti a výnos

Raná odroda rajčiakov s vysokým výnosom „Ružová perla“, ktorú chovali v roku 2002 ukrajinskí chovatelia, bola zapísaná do registra v Ruskej federácii od roku 2004 a domáci záhradníci ju už ocenili. Paradajky majú niekoľko výhod:

  • skvelá chuť;
  • vysoká produktivita;
  • odolnosť proti špecifickým chorobám a škodcom paradajok;
  • odolnosť proti extrémnym teplotám;
  • vysoké obchodné vlastnosti počas prepravy a skladovania;
  • možnosť pestovania na balkóne.

Hlavné vlastnosti odrody paradajok

Pred nákupom semien by ste si mali pozorne preštudovať popis odrody. Podľa odrôd má odroda paradajok determinantu krátky ker do 75 cm, ktorý nevyžaduje štípanie, ktoré ľahko vydrží teplotné zmeny alebo nedostatok svetla. Tvorba kvetov začína na úrovni 4-5 listov a prvé plody sa objavia do 3 mesiacov po výsadbe sadeníc v pôde. Zrelé paradajky sú malé, do 110 g, okrúhle, ružovej farby s prepadmi pripomínajúcimi perly.

Milovníci paradajok zaznamenávajú vynikajúce chuťové vlastnosti.

Za priaznivých podmienok je možné z jedného kríka zozbierať až 3-4 kg chutnej zeleniny. Plody sú usporiadané vo veľkých zhlukoch na kríkoch, čo je spôsobené hlavnou nevýhodou rastlín - krehkosť vetiev. Preto je potrebné poskytnúť podväzok pre kríky a včas ich uvoľniť zo zrelého ovocia. Zelenina je vhodná na surové použitie a na konzerváciu.

paradajkový ružový klenot

Funkcie pestovania paradajok "Pink Pearl"

Paradajka je nenáročná na starostlivosť a je odolná voči negatívnym vplyvom na životné prostredie a väčšine chorôb, takže pestovanie rastlín nespôsobí veľké úsilie. Pri normálnej nízkej svetelnej tolerancii sa rastlina môže pestovať v ktorejkoľvek oblasti. Pestovanie paradajok v tieni sa však oplatí, výrazne to zníži výnos rastliny.

Optimálna schéma výsadby, vďaka ktorej môžete získať až 18 kg úrody - 5-7 kríkov na 1 štvorcový. m. Paradajky sa môžu pestovať v skleníkových podmienkach, na otvorenom poli a dokonca aj doma na balkóne. Polievanie by malo byť pravidelné a počas obdobia aktívneho rastu by mala byť rastlina oplodnená.

Cherry paradajky

Je lepšie zasadiť sadenice alebo semená do pôdy, na ktorej sa pestovali karfioly, uhorky, mrkva, zelenina alebo cuketa. Semená sa zasievajú do pôdy koncom februára - marca, v závislosti od regiónu a od pestovateľských podmienok (doma alebo v skleníku) a sadenice sa vysádzajú v polovici mája - júna.

Čo je rastlina chorá a ako ju liečiť?

Dôležitou charakteristikou odrody je odolnosť voči chorobám, je obzvlášť odolná voči plesni.Aby sa rastlina cítila dobre, nestačí iba preplnenie alebo vyschnutie pôdy, ak paradajka rastie v skleníku alebo doma, miestnosť pravidelne vetrajte.

paradajková choroba

Niekedy môžu byť kríky napadnuté voškami melónov a strapcami. Ošetrenie kríkov insekticídmi, napríklad produktom Zubr, uvoľňuje rastlinu škodcov.

Najnebezpečnejšími nepriateľmi rajčiakov pestovaných vonku sú slimáci a medveď. Účinným spôsobom, ako proti nim bojovať, je uvoľnenie pôdy a jej ošetrenie roztokmi horčice alebo červeného korenia.

Recenzie záhradníkov, ktorí pestovali odrodu Pink Pearl, sú takmer vždy pozitívne. Paradajka poteší milovníkov zeleniny nielen chutným ovocím vo veľkých množstvách, ale aj estetickým vzhľadom kríkov. Semená rastlín sa najlepšie nakupujú od dôveryhodných dodávateľov. Táto odroda paradajok osloví každého záhradníka.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica