Charakteristika a opis odrody rajčiaka Pink King (kráľ), jej výnos

Je zriedkavé nájsť záhradníka, ktorý na svojom záhrade pestuje paradajky. Vynikajúcou voľbou by bola odroda Pink King, ktorej hlavnou charakteristikou je jej nenáročnosť a dobrá odolnosť voči tabakovej mozaike. Táto odroda zaujme najmä tých, ktorí uprednostňujú ružové paradajky.

Opis rajského ružového kráľa

Odroda patrí k hybridom prvej generácie. Tomato Pink King sa tiež nazýva Pink King VIII F1. Vytvorili ho chovatelia z Ruska. Do štátneho registra bol zaradený v roku 2007. Paradajka si získala obľubu u domácich poľnohospodárov vďaka vysokému výnosu a vynikajúcej chuti ovocia.

Hybrid je v polovici sezóny. Doba dozrievania paradajok je 110 až 120 dní od okamihu, keď sa objavia klíčky. V severných oblastiach sa odporúča pestovať v skleníkoch a v skleníkoch, ale v tomto prípade nebude možné získať úrodu. V južnej a strednej zóne Ruska je chov možný aj na otvorenom poli.

Kríky sú neurčité, rast hlavného kmeňa nie je obmedzený a môže dorásť až do 2 metrov. V tomto ohľade rastliny potrebujú podväzok na podporu a zovretie. Aby sa dosiahol maximálny výnos, musí byť stonka formovaná do 1 alebo 2 stoniek.

Hlavnou výhodou hybridu je jeho imunita voči mnohým chorobám nočných plodín, ako aj proti škodcom. Okrem toho môžu paradajky dať vaječníky, aj keď to bolo daždivé a chladné leto.

Zlý toleruje krátke denné hodiny a poklesy teploty počas dňa a noci. Pri nesprávnom zavlažovaní môžu byť rastliny napadnuté sivou plesňou.

Za ideálnych podmienok pestovania sa môže z jedného kríka rajčiaka ružového kráľa zozbierať viac ako 12 kg zrelého ovocia. Za 1 štvorcový m. odporúča sa pestovať najviac 4 kríky.

Vlastnosti ovocia

Pri výbere paradajok pre vaše stránky nestačí študovať iba opis odrody, ale aj vlastnosti ovocia. Je dôležité vziať do úvahy ciele pestovania paradajok, pretože každý hybrid má svoje vlastné vlastnosti.

zber paradajok

Hlavnou výhodou ružového kráľa je veľké ovocie... Rovnako ako väčšina ružových paradajok, aj tento hybrid má veľmi veľké plody. Maximálna hmotnosť môže byť až 350 gramov. Táto odroda je jednou z najväčších.

Zrelé oválne paradajky. Po stranách mierne sploštený. Pokožka je hustá, hladká, s jemným rebrovaním. Plody sú svetloružovej farby so zelenou škvrnou blízko stonky. Buničina je šťavnatá, sladká. Vo vnútri rajčiaka je asi 5 až 6 komôr, obsah sušiny je do 6%.

Paradajky na šalát, čerstvé, chutné. Môžete tiež variť paradajkové džúsy, pasty, kečupy alebo omáčky z nich. Ale vzhľadom na to, že plody sú veľmi veľké, nie sú vhodné na konzervovanie ako celok.

Po zbere sa paradajky môžu skladovať po dlhú dobu bez straty živín. Nepraskajú a dobre znášajú prepravu.

Výhody a nevýhody hybridu Pink King

Recenzie paradajok ružového kráľa F1 od tých, ktorí ju vysadili vo svojej letnej chate, sú väčšinou pozitívne. Napriek veľkému počtu pozitívnych hodnotení má paradajka Pink King F1 nielen výhody, ale aj nevýhody.

rôzne výhody

Odrody:

 • Paradajky s veľkým ovocím môžu dosiahnuť až 350 gramov;
 • Neznalosť podmienok chovu;
 • Produkuje bohatú úrodu počas celej sezóny;
 • Ovocie je možné skladovať po dlhú dobu a nestratiť chuť;
 • Univerzálne použitie pri varení;
 • Vysoká odolnosť voči chorobám a škodcom;
 • Ovary sa môžu vytvárať za všetkých poveternostných podmienok;
 • Dobre toleruje nedostatok vlhkosti.

nevýhody:

 • Paradajky Pink King F1 netolerujú nedostatok slnečného svetla;
 • Pri nadmernej vlhkosti pôdy sa kríky môžu infikovať šedou hnilobou;
 • Plody nie sú vhodné na celé konzervovanie.

Ako správne pestovať sadenice

Budúci výnos závisí od kvality pestovania sadeníc paradajok o 90%. Pri nákupe sadeníc pripravených na výrobu nie je možné zistiť, či bude úroda vysokej kvality. Preto je vhodné pestovať sadenice sami.

Pri nákupe sadivového materiálu musíte v prvom rade venovať pozornosť dátumu vydania. Je vhodné nakúpiť semená, ktoré boli uvoľnené najneskôr do 2 rokov od dátumu nákupu.

Optimálny čas na siatie semien rajčiaka Pink King sú prvé marcové dni... Druhým dôležitým bodom je, že sa odporúča dezinfikovať pred výsadbou semien. To je potrebné na zvýšenie klíčivosti sadivového materiálu.

Semená sa musia namočiť po dobu 20 minút do roztoku manganistanu draselného (3 gramy na 1 pohár teplej vody). Po uplynutí času sa semená musia umyť a vysušiť.

Po tomto postupe by semená mali klíčiť. Na tento účel zoberte vlhkú gázu a vložte do nej výsadbový materiál. Gáza by mala byť odstránená na teplom mieste a pravidelne navlhčená, aby sa zabránilo vyschnutiu semien. Semená začnú klíčiť asi za 3 - 6 dní.

Výsadba sa môže uskutočňovať iba klíčenými semenami. Semená, ktoré neboli klíčené, môžu byť vyhodené, aj keď klíčky budú sadenice slabé a bolestivé.

ružové paradajky

Teraz môžete začať pripravovať pôdu. Pôdu si môžete kúpiť v obchode. Musíte si kúpiť špeciálnu pôdu na pestovanie zeleniny. Z vášho webu sa môže riediť zemou. Predtým by sa mal zahriať a naliať do roztoku manganistanu draselného.

Výsadba paradajkových semien v pôde:

 • Drenáž by sa mala naliať do spodnej časti nádoby, kde sa budú semená vysádzať. Môže to byť expandovaná hlina, mleté ​​vaječné škrupiny alebo malé kamienky;
 • Potom musia byť naplnené pripravenou zeminou a hojne napojené teplou vodou;
 • Sadivový materiál zasadte a krabice prikryte lepiacou fóliou;
 • Film sa musí pravidelne odstraňovať, zalievať pôdu;
 • Potom, čo sa objavia prvé výhonky, musí byť film prilepený.

Starostlivosť o paradajkové sadenice Pink King

Aby mohli sadenice rásť rýchlejšie, potrebujú dostatočné množstvo slnečného svetla, najmenej 12 hodín denne. Ak to nestačí, je potrebné umelé osvetlenie.

sadenice paradajok v kvetináčoch

Keď sa objavia prvé pravé listy, sadenice sa rozrezajú. Skutočné listy by sa nemali zamieňať s kotyledónmi. Listy klíčného listu sú prvými pármi listov.

Sadenice by sa mali opatrne vybrať z nádoby a zasadiť do rašelinových šálok. Sadenice je potrebné prehĺbiť takmer na listy klíčnych listov.

Dva týždne po zbere sa v sadenice začína tvoriť nový koreňový systém a kríky samy rastú rýchlejšie. Po vytvorení tretieho pravého listu potrebujú sadenice ešte viac slnečného svetla. Aj v tomto období je veľmi dôležité kŕmenie.

2 týždne po zbere by sa do sadeníc mal pridať roztok močoviny, superfosfátu, síranu a draslíka. Po 10 dňoch sa kŕmenie musí opakovať.

Sadenice sa vysádzajú koncom mája na stále miesto. Ak je máj príliš chladný, malo by sa pristátie odložiť na jún. Vzdialenosť medzi kríkmi by mala byť najmenej 40 cm. Keď paradajka začne rásť, odporúča sa ju pripevniť k podložke. Keďže odroda Pink King patrí medzi vysoké hybridy, kríky sa môžu zlomiť pod váhou plodov a bez podväzku sa nezaobídete.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica