Opis a charakteristika odrody paradajok San Marzano

V miernych zemepisných šírkach sa paradajka San Marzano pestuje relatívne nedávno, čo bolo umožnené tvrdnutím, ktoré produkujú chovatelia. Popularita odrody je spôsobená predovšetkým vynikajúcou chuťou ovocia a vlastnosťou pokožky, ktorá sa počas varenia dá ľahko odstrániť.

Odroda vlastnosti

Paradajky San Marzano (a ďalšie odrody - San Marzano 2 a San Marzano Nano) sú nehybridnou odrodou. V súčasnosti sa chovali stovky umelých hybridov. Predpokladá sa, že dávajú väčší výnos a lepšie odolávajú chorobám a škodcom, ale nie všetci obyvatelia leta a záhradníci ich uprednostňujú.

Faktom je, že plody nehybridných prírodných odrôd paradajok sú omnoho chutnejšie, obsahujú oveľa väčšie množstvo vitamínov a minerálov.... Odrody rajčiakov odrôd majú genetickú odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam, pretože generácia po generácii sa pestovala v určitej oblasti. Paradajky dávajú plemenné potomstvo a dokonca ani začínajúci záhradník nebude mať problém získať osivo sám a zasiať ich budúci rok.

Paradajky San Marzano sú schopné produkovať ovocie stabilne aj pri nízkych teplotách. Vzhľadom na prebiehajúce klimatické zmeny v prírode je táto vlastnosť odrody obzvlášť cenná. San Marzano je stredne skorá odroda paradajok. Prvú úrodu je možné získať 110 - 115 dní po zasiatí semien.

Keďže sú rastliny neurčité, majú neobmedzený rast a sú schopné dosiahnuť výšku od 120 do 150 cm.

Opis ovocia

Podlhovasté paradajka s tvarom slivky zvaná „longo“, veľká, hustá a mäsitá, zhromaždená v zhluku. Plody sú približne rovnakej veľkosti. Hmotnosť plodu je asi 120 gramov a dĺžka je 12 cm. Zrelé paradajky majú intenzívnu červenú farbu, rovnomernú a hladkú, s jemnou a šťavnatou dužinou obsahujúcou malé množstvo semien.

ovocie v seno

Plody majú vynikajúcu sladkokyslú chuť. Ideálne na čerstvú spotrebu v šalátoch a zeleninových rezoch. Dobré pre švy na zimu, najmä na konzervovanie celých plodov. Vďaka ľahkému šúpaniu sú šupky vhodné na výrobu paradajkovej šťavy a cestovín.

Paradajky majú dobrú udržiavaciu kvalitu a bez straty obchodovateľných vlastností prepravujú dopravu na veľké vzdialenosti.

Tipy pre poľnohospodárstvo

Pestovanie paradajky San Marzano je zábavný proces a nie je také ľahké ako pre hybridy. Rastliny sú náročné na starostlivosť, ale vynaložené úsilie sa vyplatí bohatou a chutnou úrodou.

banány na pobočkách

Nútenie zo semien

Výsev semien tejto odrody na sadenie sa musí uskutočniť na konci marca, potápať sa vo fáze 1 - 2 pravých listov.Na konci mája by sa mali pestované paradajky presádzať do skleníka, pod filmové prístrešky alebo na otvorené priestranstvá.

prevod

Na výsadbu je potrebné vopred pripraviť miesto, konkrétne na jeseň aplikovať organické hnojivá tak, aby počas zimy hnilo. Na jar musíte pôdu dodatočne spracovať minerálnymi hnojivami:

  • chlorid draselný
  • dvojitý superfosfát,
  • drevný popol.

San Marzano

Počas vegetačného obdobia sa paradajky musia kŕmiť 4-krát.

Vystúpiť a odísť

Niekoľko týždňov po výsadbe na trvalom mieste musíte odrezať bočné a slabé výhonky z rajčiakov a ponechať iba 2 - 3 silné stonky. V budúcnosti budú tvoriť kríky. Pasenie sa uskutočňuje za účelom dosiahnutia najvyššieho výťažku.

Opis starostlivosti o rastliny obsahuje 3 zložky. Kríky je potrebné systematicky zalievať pri koreňoch, povoľovať pôdu okolo rajčiaka a ornú pôdu 2 - 3 krát za sezónu. Rajčiaky dosahujú výšku 1,5 metra, a preto je potrebné poskytnúť kríku podporu a podväzok včas.

poľnohospodári v teréne

sklizen

Už pár týždňov po výsadbe začína kvitnutie a už v polovici júla môžete získať prvé paradajky. Plodenie pokračuje až do jesene. San Marzano je odroda s vysokým výnosom. Ako vyplýva z mnohých recenzií, kríky sú jednoducho posiate kefami s ovocím.

Odolnosť voči chorobám

Zástupcovia tejto odrody sú celkom rezistentní na choroby, môžu nezávisle odolať prejavom verticilózy a fusária. V prípade nadmernej vlhkosti vzduchu sú náchylné na najvyššiu hnilobu a neskoré plesne.

talianske paradajky

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica