Opis odrody paradajok Shuntuk a jej vlastnosti

Obrovský paradajkový Shuntuk Giant nepotrebuje časté údržbárske postupy, ktoré odstraňujú čas a fyzické zdroje záhradníkov. Táto neobvyklá odroda obsahuje veľa vitamínových výhod a zaujímavé arómy v hustej štruktúre zrelého ovocia.

Pozitívne vlastnosti rastliny sa neobmedzujú len na uvedené výhody, semená patria medzi najpredávanejšie produkty už dlho a zrelé bobule domácnosti v domácnosti aktívne využívajú ako suroviny pre džúsy a omáčky.

Stručný opis odrody Shuntuk Giant

Komplexná charakteristika zaujímavej odrody spočíva v nasledujúcich, dôležitých pre sofistikovaných záhradníkov, kritérií:

 • neurčitosť;
 • výška;
 • mid-zrelosť;
 • veľkoplodých;
 • Získa sa.

Hybridná odroda vhodná do skleníkov a južných oblastí. Masívne stonky dorastajú do výšky 3 metrov, preto pri pestovaní je lepšie zostaviť rastlinu do jedného kmeňa.

Hybridná odroda

Čisté kríky potrebujú burinu, pravidelné zavlažovanie dvakrát týždenne (teplou vodou), hnojenie minerálnymi, organickými hnojivami. Nesmieme zabudnúť na podväzok, odstránenie prebytočných výhonkov.

Gastronomické vlastnosti Shuntuk Giant

Hmotnosť zrelých obrov sa pohybuje od 600 do 800 g, tvar chutných bobúľ je zaoblený, mierne rebrovitý. Opis sladkého ovocia nie je obmedzený na rozkoše.

Jedinečné vlastnosti zrelých paradajok sú:

 1. Chuti. Odroda šalátového typu s mäsovou náplňou, bohatá paradajková chuť.
 2. Kulinárske príležitosti. Mäkké ovocie sa môže používať nielen čerstvé, ale aj ako suroviny pri príprave štiav a omáčok.
 3. Predajnosť. Produkt sa dlhodobo skladuje, hybridné paradajky si zachovávajú svoj obchodný vzhľad, jasne červený odtieň hustej pokožky.

Rezané paradajky

Okrem toho má rastlina silnú imunitu. Shuntuk Giant je odolný voči hubovým chorobám, útokom parazitických vošiek a slimákov.

Znalecké posudky, skutočné recenzie a komentáre

Čítaním recenzií na stránkach časopisov, tematických fórach pre záhradkárov môžete naraziť nielen na pozitívne názory skúsených záhradníkov.

Paradajky v skleníku

Pomocou nasledujúcich komentárov z jedného z miest sa môžete zoznámiť s rôznymi názormi:

 1. Len trieda! Odroda bola veľmi zapôsobená, najmä na dužinu. Budúci rok zasadím viac rastlín, skúste nie v skleníku, ale na otvorenom poli (žijem na juhu).
 2. Semená tejto odrody som už zasadil, vôbec sa mi to nepáčilo. Paradajky rástli naozaj veľké (asi 700 g na ovocie), ale bez chuti. Moja žena sa z nich pokúsila niečo z nich vyrobiť, ale polovica sa musela zbaviť.Možno je to kvôli tomu, že som sa snažil obmedziť rast kmeňov. Môj skleník vydrží maximálne 2 metre a výška obra je až 3. Možno to skúsim znova, ale na otvorenom priestranstve.
 3. Nikdy sme pestovali vysoké hybridné paradajky, myslel som si so svojím manželom, že to nebude fungovať, žijeme na severe a skleník nie je vhodný pre rastliny takej výšky. Výsledok ma veľmi prekvapil. Skoro, chutné, prvé plody sú veľmi veľké (800 g), prišli susedia - neverili, že by to bolo vôbec možné. Už tri roky nenájdem rovnaké semená, nemôžem nájsť ani náhradu.
 4. Túto odrodu pestujem už niekoľko rokov v rade na otvorenom poli, teraz stojí s červeným ovocím, ale existuje veľa zelených.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica