Charakteristika a opis odrody paradajky Raspberry gigant, jej výnos

Existuje mnoho druhov hybridov, o ktoré je najviac žiadané paradajka Malinový obr. Popis odrody je úžasný: záhradníci paradajok si podmanili veľkú hmotnosť ovocia a vynikajúce chuťové vlastnosti.

všeobecné informácie

Malinový paradajok - determinant, nepotrebuje reguláciu rastu, a preto nevyžaduje zovretie rastových bodov.

Hlavné znaky odrody sú tieto:

 • typ puzdra - nie je štandardom;
 • silný kmeň a koreň;
 • výška - najmenej 0,7 m;
 • počet kefiek - 10 - 12;
 • farba listu - tmavo zelená;
 • plody si zachovávajú svoju integritu, nepraskajú;
 • stopka je kĺbová;
 • dobre drží veľké ovocie;
 • malé množstvo semien.

Odroda paradajok je odolná voči chorobám, nemá čas na ochorenie neskorou plesňou, pretože dozrievanie plodov začína tri mesiace po výsadbe sadeníc. V tejto dobe je počasie stabilné, pokles teploty ešte nezačal.

Odroda rastie dobre na záhrade aj v skleníkoch. Produktivita - do 6 kilogramov z jedného kríka a do 18 kilogramov od 1 sq. m.

Vlastnosti odrody

Paradajka Malina obrovská má sploštený tvar, stredné alebo nízke rebrovanie. Plody si zachovávajú svoju prezentáciu po dlhú dobu, všetky majú približne rovnakú veľkosť.

rozmanitosť funkcií

Hmotnosť rajčiakov opísanej odrody dosahuje 400 gramov, priemer je 10 centimetrov. Spomedzi všetkých odrôd paradajok je malinový obr jeden z najväčších. Tenká, hustá pokožka žiari a zostáva hladká po dlhú dobu. Nezrelé paradajky sú svetlo zelené, zrelé sú ružové alebo karmínové.

Buničina z paradajok je šťavnatá, mäsitá, s priemernou hustotou. Malý počet semien, ktorých veľkosť je veľmi malá, je prekvapujúci. Obsah sušiny v ovocí je podpriemerný.

Plodinu je možné skladovať pomerne dlho. Ak to chcete urobiť, musíte si zvoliť suché a tmavé miesto, teplotu, pri ktorej bude teplota miestnosti. Zmeny sú mimoriadne nežiaduce, pretože sa tým zhoršuje chuť paradajok. Paradajka Raspberry Giant dokonale toleruje prepravu, a to aj na veľké vzdialenosti.

Paradajka Malinový obr má sladkú chuť s miernou kyslosťou, zeleninu milujú deti, alergici, ľudia na diéte. Je možné konzumovať čerstvé aj mrazené, dusené, pridávané do šalátov a iných pokrmov.

Konzervované rajčiaky tejto odrody nie sú príliš obľúbené kvôli svojej pomerne veľkej veľkosti, ale v drvenej forme sú ideálne na použitie v rôznych prípravkoch: cestoviny, džús, kečup a rôzne omáčky. Vlastnosti a opis odrody sú úplne potvrdené získanými výsledkami kultivácie.

Výhody a nevýhody odrody

Rovnako ako všetky paradajky, aj malinový obr má množstvo výhod a nevýhod. Zrejmé výhody:

veľké paradajky

 • skorá zrelosť;
 • veľká veľkosť ovocia;
 • uchovávanie prezentácie;
 • vynikajúca úroda;
 • odolnosť voči chorobám a škodcom.

Každý záhradník, ktorý vysadil a pestoval malinový obr, poznamenáva, že počas tepelného ošetrenia sa zachováva väčšina prospešných vlastností a vysokej chuti, čo dáva najpozitívnejší prehľad o odrode.

Jedinou skutočnosťou, že určitým spôsobom môže hrať úlohu nevýhody a kaziť opis rajčiaka, je nemožnosť jeho použitia v konzervách ako celku. Môžu sa vyskytnúť ojedinelé prípady chorôb, ale toto je pomerne zriedkavý výskyt. Všeobecne platí, že Raspberry Giant sa vyznačuje výlučne pozitívne, má veľa vynikajúcich recenzií od záhradníkov.

Funkcie výsadby a pestovania

Odroda paradajok Sedek Raspberry Giant bola chovaná špeciálne na pestovanie v skleníku, ale ak v určitom regióne prevláda teplé suché podnebie, je možné pestovať na otvorenom priestranstve. Sadenice sa vysievajú na sadenice po 10. marci. Pred týmto okamihom by sa semená mali testovať na klíčenie tak, že sa na 20 minút prikvapkajú do pohára s vodou. Semená, ktoré sú dobre konzervované, klesajú na dno pohára, zvyšok pláva. Na zvýšenie percenta klíčivosti semien sa ošetrujú stimulátorom rastu.

Výsev sa vykonáva výhradne vo výživnej pôde, ktorá je zmesou zeminy, rašeliny a piesku v rovnakých pomeroch. Na dosiahnutie požadovanej hodnoty pH sa musí do pôdy pridať popol. Ak je to potrebné, hotovú pôdu si môžete kúpiť v poľnohospodárskom obchode alebo hypermarkete.

Rašelinové kvetináče by sa mali používať ako nádoba na sadenice. Toto je preferovaná možnosť. Ak sa používa iná nádoba, musia byť na jej dne urobené odtokové otvory.

Po naplnení nádoby pôdou by mala byť mierne navlhčená a semená položte na povrch. Vzdialenosť medzi nimi je najmenej 3 centimetre. Materiál by mal byť na povrch pokropený vrstvou zeminy a pokrytý materiálom prepúšťajúcim svetlo prepúšťajúcim paru. Po 5 - 6 dňoch, keď sú na teplom a jasnom mieste, sa objavia prvé výhonky.

Akonáhle semená vyklíčia, by sa boxy mali otvoriť a umiestniť na miesto, ktoré nemá slnečné žiarenie. Optimálna teplota vzduchu je od 22 ° C do 25 ° C. Ak nie je dostatok svetla, je potrebné usporiadať podsvietenie. Koncepty nie sú povolené.

V procese pestovania paradajok pred výsadbou na otvorenom priestranstve by sa mali rastliny kŕmiť. To je kľúč k získaniu zelenej hmoty a formovaniu imunity.

veľa paradajok

Keď sa na rastline objavia dve alebo tri skutočné listy, mali by ste uvažovať o výbere. Keď rastliny dosiahnu vek dva mesiace, sadenice sa prenesú do skleníka, do ktorého sa vykopala pôda, ktorá bola vopred dobre navlhčená.

Počas celého vegetačného obdobia sa kríky formy Malina obrovský a nevlastný. Spodné listy sa odrežú, aby sa zabránilo výskytu škodcov, začiatok hnilobných procesov. V strednom pruhu s dvoma tvarovanými stonkami môžete pestovať vynikajúcu úrodu paradajok tejto odrody, prvých pár kefiek má dokonca čas úplne dozrieť na kríkoch.

V počiatočných fázach vývoja, okamžite po výsadbe v zemi, by sa rastliny mali hnojiť dusíkatými hnojivami, ktoré pomôžu rastline vybudovať silné množstvo listov a vytvoriť silné konáre. Keď sa objavia kvety, mali by ste prejsť z hnojív s obsahom dusíka na prísady fosforu, zloženia s obsahom draslíka.

Funkcie starostlivosti o rozmanitosť

Nie je ťažké starať sa o malinový obr, ale je potrebné odolať jeho frekvencii.Starostlivosť je nasledovná:

starostlivosť o paradajky

 • správny podväzok rastlín;
 • zalievanie podľa najoptimálnejšej schémy;
 • kvalitné kŕmenie.

Napriek tomu, že rajčiaky tejto odrody nerastú príliš vysoko, stále potrebujú podväzok. Inštalácia kolíkov by sa mala uskutočňovať súčasne s výsadbou sadeníc, aby nedošlo k neskoršiemu poškodeniu koreňového systému. V okamihu, keď stonka rastliny začne klesať, by mala byť zviazaná.

Týždeň po výsadbe sadeníc je potrebné kŕmiť. Skvelý spôsob, ako oplodniť paradajky, je použitie listov z minulého roka, ktoré sú posypané rastlinami. Po chvíli listov hnije, koreňový systém dostane potrebné živiny. Kŕmenie je možné pomocou hnoja.

Zalievanie paradajok by sa malo vykonávať po vyschnutí pôdy. Ak je povrch veľmi suchý, mali by ste zvážiť jeho navlhčenie. Polievanie v tomto prípade musí byť hojné.

Odrodu Raspberry Giant pestujem už dlhú dobu. To sa dá najúspešnejšie dosiahnuť v južných oblastiach Ruskej federácie, avšak za podmienky pestovania skleníka sa dá dosiahnuť vynikajúca úroda v celom Rusku.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica