Charakteristiky a opis odrody paradajok Amur tigrov

Každé letné obyvateľstvo vysadilo, pestuje paradajky najmenej raz a vie, že existuje veľa rôznych druhov paradajok. Dnes budeme hovoriť o najexotickejších a neobvyklých odrodách paradajok - tigrích paradajok Amur. Sú schopné dozrieť v priebehu 108 - 112 dní, priniesť dobrú úrodu a majú pestrú farbu, ktorá ich odlišuje od ostatných odrôd.

Vlastnosti odrody tigrov Amur

Teraz zvážime malý popis odrody. Ak sa chystáte pestovať túto odrodu paradajok v južnej časti Ruska, je lepšie urobiť ju na otvorenejšej pôde. Približný čas zrenia je od 105 dní do 108. V prípade Sibír, ako aj v strednej zóne sú najlepšie podmienky na pestovanie tejto odrody skleníky. Upozorňujeme, že výsadba semien pre sadenice by mala byť asi mesiac a pol, než ich plánujete presunúť do skleníka.

Pred výsadbou sadeníc rozptyľujte humus cez vykonané otvory. Ak sa chystáte zasadiť sadenice rastlín a počas obdobia kvitnutia, používajte vrchný dresing "Kemira". Výška úplne zrelého puzdra môže dosiahnuť 1 až 1,5 metra.

Ak sú rajčiaky vysadené v skleníku, je potrebné pred prvou vidličkou spojiť krík do jedného alebo dvoch stoniek, ale nie viac, čím sa vylúčia všetky možné nevlastné deti. Ak chcete dosiahnuť viac ovocia, nezabudnite vytrhnúť bod pestovania skôr, ako skončí vegetačné obdobie. Puzdro sa musí bez problémov priviazať. Druh plodu je karpálny. Jedna kefa môže obsahovať 10 až 12 zrelých plodov a hmotnosť každého môže dosiahnuť asi 40 až 100 gramov.

Na jednom kríku môže byť hmotnosť všetkých plodov, ktoré sa tam nachádzajú, až asi 1,5 kg. To je v zásade celá ich charakteristika.

ovocný

Plody samotnej odrody Amur Tiger sú dosť husté a tvar je sférický. Farba zrelého ovocia je červenkastá, žíhaná s ladnými žltými pruhmi. A chuť ovocia je jednoducho úžasná. Vzorec zrenia v klastri je konzistentný. Takéto paradajky sú perfektné iba na spracovanie, ale ochrana pre nich zjavne nie je, pretože, nanešťastie, majú tenkú pokožku. Táto odroda sa nebojí vírusových chorôb, pretože je voči nim rezistentná.

paradajkové semená amur tiger

odporúčania

Predtým je povolené pestovať paradajky znova najskôr o 2-3 roky neskôr. Upozorňujeme, že by ste nikdy nemali hádzať čerstvý hnoj. Tým sa všetko len zhoršuje: nevlastní synovia začnú aktívne rásť, budú sa tvoriť veľké listy, stonky budú oveľa hustejšie a pokiaľ ide o ovocie, budú oveľa horšie a pomaly rastú.

Odlamujte listy menej, niektorí záhradníci to robia s cieľom získať lepšie výnosy, ak ich však zneužívate, môžete získať opačný efekt. Vďaka listom dostávajú plody potrebné užitočné vitamíny a látky, takže oddeľujte iba choré listy zlej kvality. Keď je prvá kefa zdola naplnená zrelým ovocím, listy pod ňou sa môžu bezpečne orezať. Ďalej, keď dozrievajú, odstráňte listy z rajčiakov, majte však na pamäti, že musíte vyberať najviac 3-4 listy týždenne a nezabudnite včas vylúčiť nevlastných synov, inak dôjde k strate časti úrody.

Aby sa rajčiaky lepšie vytvrdli, odporúča sa ich postriekať kyselinou boritou (0,02% roztok).

Často zalievanie tigrích paradajok Amur nestojí za to, je lepšie to robiť zriedka, ale s vysokou kvalitou. Uistite sa, že uvoľniť a schovávať paradajky, majú to veľmi radi.

Vzhľad paradajok Amur tigrov

Ak plánujete pestovať paradajky v skleníku, nezabudnite, že teploty nad 32 stupňov ich negatívne ovplyvnia. Postupne začínajú miznúť. Ak je to potrebné, nepretržite monitorujte indikátory, vetrajte.

Táto kultúra miluje vysoko úrodné a ľahké pôdy. Je dobré, ak na ňom zvykli uhorky, kapusta, fazuľa, mrkva.

záver

Teraz ste sa zoznámili s odrodou paradajok Amur Tiger a poznáte jej vlastnosti, ako najlepšie pestovať a starať sa o ne. Jedná sa o veľmi dobrý druh paradajok, ktorý má iba kladné hodnotenie.

Amur tiger paradajka v záhrade

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica