Charakteristika a opis odrody paradajok Hovädzie hovädzie mäso, jeho výnos

Chovné rastlinné druhy sú populárne na celom svete a niekedy dávajú neočakávané výsledky. Tomato Big Beef F1, narodené v zahraničí, sa dobre osvedčuje v iných klimatických podmienkach. Produktivita netrpí, jej základné vlastnosti zostávajú neotrasiteľné. Prírodným prostredím pre tieto rajčiaky je vlhké morské podnebie. Keď sa pestuje v inom prostredí, paradajka má tendenciu rýchlo získavať rast a získať maximum z prírody.

Vlasťou hybridu je Holandsko, krajina s chladnými, ale vlhkými letami. Meno nášho cudzinca je preložené z angličtiny ako veľký kus hovädzieho mäsa. V skratke sa chovatelia snažili sprostredkovať spotrebiteľovi hlavné vlastnosti tohto druhu. Farba rajčiaka v sekcii skutočne pripomína čerstvý kúsok mäsa. Ako sa uvádza v recenziách, je väčšia ako množstvo paradajok v rodine. Táto definícia sa nevzťahuje na chuť: doteraz sa nenaučili, ako pestovať mäso v posteliach.

Zobraziť charakteristiku

Držiteľ rekordu v váhe, skorej zrelosti a imunite voči chorobám je skutočným gigantom v jeho rodine, predbehol aj odrodu Sasher F1, s ktorou sa objavil takmer súčasne.

Kultúrne vlastnosti, ktoré určujú popularitu tohto druhu:

 1. Ovocná farba je klasická. Ako rastie hovädzie mäso, paradajka postupne mení farbu z nahnedlej zelenej na oranžovú a jasne červenú.
 2. Chuť je sladkastá s kyslosťou.
 3. Vysoká skorá zrelosť. Plody sa môžu zbierať do 70 - 75 dní po presadení. Rajčiaky môžete bezpečne pestovať až do neskorej jesene, pričom z kríkov vyberiete čerstvé paradajky.
 4. Hmotnosť zrelého ovocia dosahuje jeden kilogram. Skutočný sklad vitamínov a živín. Jedno paradajka môže urobiť skvelý šalát pre celú rodinu.
 5. Dobre toleruje prepravu. Zakryté silnou a dostatočne silnou škrupinou. Paradajky Big Biv cestujú ľahko na veľké vzdialenosti. Zvláštne časti ovocia, v ktorých sa nachádzajú semená, pôsobia ako výstuhy a spevňujú pôvodný tvar produktu.
 6. Pri správnom skladovaní nestráca užitočné prvky a vlhkosť. Dozrieva postupne na chladnom a tmavom mieste. Niektorí pestovatelia úmyselne upravujú čas úrody dávkovaním porcií potravy, ako môžu byť konzervované.

Odroda hovädzieho ružového brandy F1 má podobné vlastnosti - rastie rovnako veľké ovocie, podobné chuti. Ideálne na prípravu šalátov sa konzumujú čerstvé, konzervované a dokonca vyprážané. Odrody môžete odlíšiť podľa tvaru a arómy. Zdá sa, že v názve sa objavilo slovo Brandy, ktoré zdôrazňuje aromatické vlastnosti novej odrody.

Podmienky zadržania

Uprednostňuje sa rozvoj kultúry v skleníku pred otvorenými posteľami.Holandsko má vlhké a mierne podnebie. Letá sú tu krátke a teplé. Teplota sa udržuje okolo 18 stupňov. Je to ideálne, ale v praxi niekedy západné vetry z mora prinášajú nepriaznivé počasie.

paradajka na vetve

Podľa opisu veľkých hovädzích paradajok sa môžu pestovať podľa niekoľkých tipov:

 1. Použitie skleníku bude mať priaznivý vplyv na rast kríkov, tvorbu a vývoj ovocia. Rovnaké životné podmienky a absencia prudkých výkyvov teploty donútia rastlinu nasmerovať všetku svoju vitalitu na rozvoj. Nepochybne to ovplyvní výnos.
 2. Pestovanie na otvorených posteliach je preferované v oblastiach s teplým a vlhkým podnebím. Teplý morský vzduch je pre Big Beef F1 najvhodnejší, pretože reprodukuje jeho pôvodné prostredie. Rastlina je geneticky naladená na špecifické podnebie a netoleruje prudkú zmenu teploty.

Ale vlastnosti a popis konečného produktu pri pestovaní plodiny „vo voľnej prírode“ sa trochu líšia od skleníka:

 1. Rastlina sa stáva silnejšou, lepšie bojuje proti rôznym chorobám.
 2. Vegetačné obdobie je skrátené.
 3. Po odstránení časti ovocia sa rýchlejšie vytvorí nový vaječník.

Paradajky iných odrôd sa niekedy pestujú pod jednou strechou. Táto metóda je užitočná na testovanie vlastností rôznych plodín. Napríklad holandská sestra nášho veľkého hovädzieho mäsa, Mona Beef, s ním dobre vyjde v rovnakom skleníku. Rastliny nie sú v rozpore, pretože obidve patria do rovnakej rodiny Solanaceae a boli dokonca vytvorené takmer v rovnakom čase.

zloženie

ale čo je užitočné v paradajkách? Ktoré látky pomáhajú zlepšovať metabolizmus a kvalitu života?

Ponúkame krátky popis odrody pre obsah živín:

 1. Karotén. Zlepšuje zrak, fungovanie imunitného systému tela a gastrointestinálneho traktu. Mnoho športovcov konzumuje veľké množstvo beta-karoténu počas intenzívneho cvičenia. Nachádza sa prirodzene v paradajkách.
 2. Aminokyseliny sú stavebnými kameňmi tela. Niektoré z nich sú generované, iné je možné doplniť iba z potravy. Vysoký obsah aminokyselín bol zistený v rajčiakoch Semko, čo je mimoriadne úspešný hybrid. Paradajky obsahujú až 18 aminokyselín potrebných na normálne fungovanie tela.
 3. Cukor a fruktóza sú čistou energiou a obľúbeným jedlom každej bunky. Paradajka Big Boy obsahuje veľa fruktózy - má takmer rovnakú nasladlú chuť ako populárne cherry paradajky.
 4. Kompletná sada vitamínov a minerálov. Paradajky sú obzvlášť bohaté na vitamíny A, C a skupiny B. Sú nevyhnutné na tvorbu metabolických procesov.
 5. antioxidanty Lykopén je silný protirakovinový agens. Omladzuje telo. Sú prvými v zozname antioxidantov potrebných pre normálne fungovanie celého tela.

veľké hovädzie paradajky

Holandskí dodávajú veľa odrôd paradajok do rôznych častí sveta. Pre záhradníkov sa môže ukázať ako zaujímavá odroda Big Tasty F1, ktorá má podobné vlastnosti. Toto je skutočný hrdina paradajok.

Do tejto skupiny patrí aj niekoľko odrôd s nepatrnými rozdielmi. Medzi obrami paradajkového sveta je možné rozlíšiť paradajky Big Negro F1, ktoré majú originálnu farbu tmavej čokolády.

Holandské hybridy sú prekvapivo odolné voči hubovým chorobám. Nové odrody nie sú vždy ťažké pre pôdne baktérie, aj keď sa rastlina pestuje v skleníku a nemá silnú imunitu. Príroda sa hneď neprispôsobí vzniku novej odrody.

Medzi bežné choroby, na ktoré je nový druh odolný holandské paradajky, možno rozlíšiť:

pestovanie paradajok

 • vírus tabakovej mozaiky;
 • rakovina alternatívnych kmeňov;
 • cladosporiosis;
 • sivá škvrna na listoch;
 • parazitická choroba žlčových hlíst;
 • vertikálne a fusáriové vädnutie.

Životaschopnosť rastliny je taká veľká, že neumožňuje prevládnuť nad rôznymi mikroorganizmami.Má silný imunitný systém, aktívne odparuje fytoncidy pomocou silného koreňového systému. Bojuje proti škodcom. Iba jeden intenzívny zápach z rajčiakových šupín odpudzuje škodcov a hmyz. Netoleruje susedstvo s inými rastlinami, dokonca ani s vlastnou rodinou, s nimi začína bojovať.

Silná a silná odroda určite osloví záhradníkov, bude zahrnutá do zbierky. Potomok legendárnej odrody Bull Heart, skutočný Holanďan, v našich podmienkach dobre zakorenil a priniesol veľa radosti v procese rastu a plodenia.

 

recenzia
 1. Nádej
  8.08.2018 16:00

  Odroda je vynikajúca, v chuti aj vo výťažku. Ale stále ho kŕmim bioaktivátorom BioGrow... Všimol som si, že týmto spôsobom je výnos oveľa vyšší a sú veľmi odolné voči chorobám

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica