Opis a výnos odrody rajčiaka Cherry Negro

Neobvyklé Tomato Cherry Negro F1 stelesňuje dva módne trendy naraz - hobby Cherry paradajky („Čerešne“) a zvýšená pozornosť na pôvodné „tmavé“ ovocie. Čierne, vínové, hnedé, fialové varianty známej zeleniny (paradajky, paprika, špargľa, kapusta) sú nielen pikantnej chuti, ale tiež bohaté na látky užitočné pre človeka.

Maloplodé čerešňové paradajky záhradníci milujú kvôli ich skorej zrelosti, sladkosti, krásnym štetcom, pohodliu a rozmanitosti kulinárskeho použitia. Paradajky Cherry Negro F1 budú zaujímavé pre tých pestovateľov, ktorí radi pestujú niečo exotické a neobvyklé.

Viacfarebná extravaganza od Semka

V posledných rokoch spoločnosť na výrobu semien "Semko-Junior" uviedla na ruský trh rozsiahlu sériu hybridných cherry paradajok (s hmotnosťou ovocia 20 - 40 gramov a karpárovým vaječníkom). Všetky odrody z tejto série sú skoré dozrievania, vysoké, bohaté.

Líšia sa tvarom ovocia a farbou: pretiahnuté alebo zaoblené, všetkých druhov farieb (červená, ružová, malinová, žltá, oranžová, čokoládová, dokonca pruhovaná). Napríklad, Cherry Lisa F1 Sú oválne oranžové a Cherry Rosa F1 sú sférické ružové. Paradajky Cherry Tiger F1 sú podobné Cherry Negro F1 - tiež oválnej a čokoládovej farby, iba s výraznými zelenkavými prúžkami.

Paradajka F1 Cherry Negro je zaregistrovaná v štátnom registri semien ako F1 Cherrinegro. Dátum registrácie je 2015. Tento hybrid sa objavil nedávno, ale už si získal uznanie od milovníkov pôvodných paradajok.

Toto paradajka sa obzvlášť páči deťom, ktoré ich vnímajú ako neobvyklú čokoládovú cukrovinku.

Možnosti kulinárskej aplikácie Cherry Negro F1 sú skutočne nekonečné: v čerstvých šalátoch, ako nezávislý prílohu, na zdobenie rôznych jedál, s morením a konzervovaním celého ovocia, je vhodné sušiť a sušiť ako hrozienka, nie je zakázané ani vyrábať originálny džem alebo džem.

Typické znaky

Plody čerešne Negro F1 sú oválne s hmotnosťou 25 - 35 gramov, s priemerom 3 cm. Stopky sú veľmi krátke. Povrch rajčiakov je rovný a hladký. Farba je veľmi komplexná, nezvyčajná: tmavo-tmavo červená, bližšie k hnedej. Tmavo zelené pruhy sa mierne objavujú na všeobecnom pozadí.

pestovanie paradajok

Obsah sušiny v ovocí je veľmi vysoký. Výsledkom je veľmi bohatá chuť - pikantná, sladkastá s pikantnými aromatickými tónmi. Paradajky sú pevné, ale vôbec nie tvrdé. Nepraskajú pri solení, dobre udržiavajú svoj tvar. Napriek svojej malej veľkosti je možné „dojčatá“ skladovať veľmi dlho, aj keď sú zrelé, najmä ak sú odstránené kefami. Keď sa zozbierali zelené, dozreli dobre.

Paradajky „negro“ sú bohaté na jedinečné biologické zlúčeniny. Okrem tradičného súboru výživných látok pre paradajky (lykopén, beta-karotén, vitamín C) obsahujú antokyány - prírodné antioxidanty, ktorých skutočná užitočnosť sa musí vedecky preštudovať.

Kríky sú neurčité, vysoké. Je jednoduchšie pestovať ich v skleníkoch, ale plody dozrievajú dobre na čerstvom vzduchu. V každom prípade stonky potrebujú silnú podväzku, vysokú podporu. Listové doštičky sú strednej veľkosti. Na šírku kríky nezaberajú veľa miesta, sú veľmi kompaktné. Internodes sú blízko seba, kefy sú husto umiestnené.

Rastliny sa tvoria do jedného kmeňa a odstraňujú sa všetky bočné vetvy. V takom prípade môže byť výsadbový vzor 70 x 40 cm. Vrchná časť rajčiaka sa na konci sezóny pritlačí. Kríky vyzerajú celé leto veľmi elegantne. Môžu byť originálnym prvkom záhradného dizajnu, najmä v spoločnosti s cherry paradajkami iných farieb.

cherry paradajka negro

Napriek vysokému rastu paradajka Cherry Negro F1 predčasne dozrieva. Prvé paradajky sa zafarbia 85 dní po objavení sa hromadných výhonkov. Kefy sa začínajú tvoriť skoro - v lone 7 - 9 listov. Výnos plodiny trvá dlho až do konca sezóny.

Sladká chuť ovocia trvá aj za chladného počasia. Z jedného štvorcových metrov výsadby v skleníku sa zozbiera 10 - 12 kg „čerešňového“ ovocia na otvorenom poli - o niečo menej.

Paradajky sú ideálne pre zviazané doma aj vonku. Rastliny pokojne prežijú akékoľvek teplotné stresy, zlé počasie. Paradajkové kríky Cherry Negro F1 nie sú napadnuté vírusmi (tabaková mozaika, curling žltých listov). Nenechajte sa ochorieť fusáriom a zvislým vinutím.

Paradajky Cherry Negro F1 sa pestujú nielen pre zábavu. Sú skutočne zdravé, chutné a veľmi plodné. V rozsiahlej rodine moderných odrôd paradajok existuje ďalšia slivkovitá negro - hybridné paradajka Negro Pragna F1.

paradajkové kríky

Pokiaľ ide o obsah živín, pikantne sladkú chuť a oválny tvar, je podobný Cherry Negro F1, ale má mnoho individuálnych vlastností.

"Negro" z Holandska

Ruská spoločnosť pre osivo "Elkom" ponúka pestovateľom zeleniny najnovšie hybridy holandských pestovaných paradajok. Medzi nimi je veľa veľmi originálnych. Hovädzie mäso Tall Negro F1 a Negro Pragna F1 sa teraz predávajú - paradajky s červenkasto-čiernou farbou pokožky a dužiny. Tomato Negro Beef F1 má okrúhle plody, veľké majú hmotnosť 250 - 300 gramov. Hybrid Negro Pragna F1 je úplne iný.

Paradajky z Negro Pragna F1 sú menšie ako rajčiaky z hovädzieho dobytka Negro B1, ale väčšie ako rajčiny z Cherry Negro F1. Hmotnosť jedného ovocia Negro Pragna F1 je 130 - 150 gramov, jeho dĺžka je 7 - 10 cm. Tvar je veľmi krásny - rovnomerný, pretiahnutý, v tvare korenia, s malým ostrým „nosom“. Paradajky majú obvykle jednotný tvar a veľkosť a sú zhromažďované v malých zhlukoch.

Farba a chuť plodov rajčiakov Negro Pragna F1 sú dosť neobvyklé aj medzi inými „čiernymi“ paradajkami. Farba je veľmi bohatá, takmer čierna, s fialovými odtieňmi. Buničina má zelenkavý podtón. Chuť je vynikajúca: kyslosť je nízka, vysoká akumulácia cukru.

Tieto paradajky vyzerajú skôr ako ovocie alebo bobule ako zelenina. Husté, mäsité ovocie je dobré na čerstvé šaláty a na konzerváciu.

Vysoké rastliny - od 180 do 200 cm. Výkonné kríky potrebujú povinný podväzok. Sú tvorené striktne v 1 - 2 kmeňoch, pravidelne nevlastnými deťmi. Hybrid Negro Pragna F1 - skoré dozrievanie, s predĺženou dobou plodenia. Zvyšuje sa odolnosť proti chorobám. Výťažok je vynikajúci.

V južných oblastiach Ruska bude rajka Negro Pragna F1 rásť aj na čerstvom vzduchu. V severných oblastiach bude v skleníkových podmienkach oveľa pohodlnejší. Na jeden štvorcový meter sa umiestnia 3 - 4 rastliny. Optimálny vek sadeníc po presadení na trvalé miesto je 45 - 50 dní. Výkonný hybrid potrebuje dostatok výživy s povinným pridaním stopových prvkov.

Milovníci „čiernych“ paradajok pestujú ďalšie originálne nové odrody: kokteilové paradajky Forte Akko F1 (s hmotnosťou ovocia 50 gramov), okrúhle hnedé Ashdod F1 (vážiace 130 gramov), pomerne veľké Ashkelon F1 (240 gramov). Tieto hybridné paradajky majú jasnú, nezabudnuteľnú chuť a vynikajúci výnos.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica