Pestovanie s popisom a vlastnosťami odrody rajčiaka Thumbelina

Existuje veľa rôznych odrôd paradajok: veľké, malé, mäsité a dokonca dlhé. Medzi malými cherry paradajkami je teda druh nazývaný Thumbelina. Meno hovorí samo za seba. Táto odroda sa získava výberom a je úžasná z hľadiska chuti. Pestuje sa na záhrade alebo doma na balkóne.

popis

Teraz sa pozrime na malý popis. Túto odrodu "Thumbelina" možno pripísať tým, ktoré sú vysoké, pretože na výšku dosahujú asi jeden a pol metra. Mimochodom, dozrieva pomerne skoro, po výsadbe sadeníc sa prvé ovocie objaví za 90 až 95 dní a môžete ho vysadiť v skleníkoch alebo pod krytom filmu.

Ak hovoríme o plodoch, sú malé a ich približná hmotnosť je iba 15 - 20 gramov. Tvar ovocia je guľatý. Ak ich cítite, môžete pochopiť, že sú hladké, ale husté. Jedna kefa je schopná produkovať až 15 plodov. Pokiaľ ide o chuť, už bolo povedané, že je úžasné. Každý sa bude páčiť. Paradajky sa môžu jesť čerstvé alebo konzervované. To je v podstate všetky vlastnosti.

Ako pestovať a starať sa o

Pestovanie je najdôležitejšou témou. Najprv musíte pripraviť sadenice. Toto sa uskutočňuje v marci, potom sa semená vysádzajú do špeciálne pripravených nádob do hĺbky asi jedného centimetra. Po desiatich dňoch sa začnú objavovať prvé výhonky, potom by sa rastliny mali vysádzať do rôznych nádob, je žiaduce, aby ich tvar bol valcovitý.

Keď príde máj, musíte začať s opätovným výsadbou cherry paradajok v skleníku pomocou schémy 60 až 70. Ďalej by ste mali očakávať, keď kríky postupne porastú a dosiahnu tridsať centimetrov, potom si môžete počas ich pestovania oporiť a pritiahnuť k nim paradajky.

Thumbelina paradajka

Starostlivosť o paradajky zahŕňa:

 • Odstránenie nevlastných synov;
 • Pravidelné uvoľňovanie;
 • Zalievanie.

siatie

Teraz budeme osobitne uvažovať o sejbe, pretože to je veľmi dôležitá téma. Najskôr nezabudnite, že pred výsevom je potrebné semená namočiť v teplej vode 24 hodín. K tekutine môžete pridať špeciálne stimulanty rastu a predtým namočte semená odrody do manganistanu draselného 3-4 minúty.

paradajková plást

Pokiaľ ide o pôdu pre túto odrodu, pripravuje sa z humusu a rašeliny. Ako minerálne hnojivo môžete do zeme bezpečne pridať malé uhlie. Pre rýchlejší vstup zŕn paradajok do zeme je potrebné pred výsadbou ich zaliať teplou vodou, pokiaľ možno pri izbovej teplote. Samotné zrná by mali byť vysadené na zemi na výsadbu a pokryté tenkou vrstvou, ktorá sa potom po východe slnka dá odstrániť.Je veľmi dôležité, aby bolo dostatok svetla, dajte si pozor, paradajky by mali prijímať dostatok svetla a tepla, pretože je to dôležité.

Možné choroby a prevencia

Odroda "Thumbelina" sa, samozrejme, nebojí hniloby, ale aj choroba môže mať veľmi zlé následky, napríklad:

 1. Mosaic. Ovplyvňuje listy rajčiakových kríkov. Stávajú sa pokrčené a pokryté škvrnami, ich farebné zmeny.
 2. Neskorá pleseň. Z tohto dôvodu sa pod listami začína tvoriť biely kvet.
 3. Zalievanie príliš často spôsobí praskanie paradajok.

kríky v rukách

Všetkým vyššie uvedeným sa dá ľahko vyhnúť. Za týmto účelom by ste mali pôdu uvoľňovať tak často, ako je to možné, a nezabudnite na zalievanie. Ako preventívne opatrenie môžete použiť aj špeciálne kŕmenie.

Ako môžete získať semená

Zrná sa ťažia v niekoľkých fázach:

 1. Už zrelé paradajka „Thumbelina“ je rozdelená na dve časti.
 2. Pomocou lekárskej špachtle sa odstránia všetky semená.
 3. Musia sa zložiť do akejkoľvek plastovej nádoby a nechať niekoľko dní (od dvoch do štyroch).
 4. Je potrebné, aby kvasili. Potom by sa mali opláchnuť a odstrániť všetky nepotrebné zrná.
 5. Ostatné sa musia filtrovať a stlačiť pomocou tenkej gázy.

zelenina na verande

Potom sa zrná premyjú vodou pri teplote miestnosti a vysušia sa umiestnením na list papiera.

Výhody a nevýhody odrody "Thumbelina"

Ak hovoríme o výhodách tejto odrody, medzi nimi si môžeme s istotou všimnúť nasledujúce:

 1. Ľahko sa ošetrujú, pretože odroda vyžaduje iba pravidelné zavlažovanie a minimálne množstvo hnojiva.
 2. Paradajka "Thumbelina" je schopná opeľovať sa sama o sebe, takže ak nie je prítomný žiaden hmyz, potom je to v poriadku.
 3. Malý koreňový systém, ktorý umožňuje pestovať a pestovať paradajky aj v kvetináčoch.
 4. Nemajú strach z chorôb.
 5. Rýchle dozrievanie paradajok, prvá úroda sa dosiahne do 90 - 95 dní.

červené vlákna

Je potrebné poznamenať, že rajčiaky tejto odrody dozrievajú synchrónne, takže pri hľadaní zrelého ovocia nemusíte liezť z kríkov na kríky.

Jedinou dôležitou nevýhodou odrody je to, že sa tieto paradajky obávajú náhlych zmien teploty a chladu. Je lepšie pestovať ich v skleníku.

Tento druh rajčiaka je veľmi dobrý a má množstvo pozitívnych recenzií. Každý, kto ich vysadil, chápe, prečo, pretože rastú rýchlo, nevyžadujú veľkú pozornosť a dodávajú veľmi chutné plody. Postupujte podľa všetkých tipov, ktoré vám dávame, a môžete pestovať dobré paradajky.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica