Opis a charakteristika odrody paradajok Francúzska partia, jej výnos

Ak narazíte na francúzske banda paradajok, nezabudnite si kúpiť tašku, nebudete ju ľutovať. Mnoho odrôd sibírskeho výberu bolo v letných chatkách testovaných pracovníkmi záhradníkov, táto odroda je jednou z nich.

Elegantné pretiahnuté ovocie zodpovedá názvu. Krásne klastre zdobia kompaktné paradajkové kríky od polovice leta do jesene.

popis

Pre tých, ktorí pestujú sadenice samostatne, je dôležitá vlastnosť - doba dozrievania. S vedomím, že môžete ľahko určiť načasovanie siatia semien pre sadenice. Podľa opisu rajčiaka je francúzska kytica univerzálna. Môže byť vysadený s rovnakým úspechom v zemi aj v skleníku.

To sa dá urobiť v skleníku po 20. apríli a v teréne najskôr v polovici mája. Ak hrozí nebezpečenstvo mrazu, budete potrebovať dočasné prístrešie (PVC film, spunbond). Nová odroda rajčiaka sibírska v zemi dozrieva koncom augusta, podľa obdobia dozrievania, ju možno zaradiť do skupiny odrôd stredne neskorých.

krík

Opis odrody obsahuje rastové parametre krovia od 1 do 1,5 m. Takáto nátierka sa dá ľahko vysvetliť. Determinant paradajkyPestované v zemi zriedka rastú nad 1 m. V skleníku nie sú s dobrou starostlivosťou podhĺbené. Niektoré exempláre sú dlhé až 1,7 m.

Letným obyvateľom sa bude páčiť skutočnosť, že kríky sa nemusia formovať. Môžete sa obmedziť na viazanie vetiev raz týždenne. Odstránenie nevlastných detí od letných obyvateľov trvá naozaj veľa času. Paradajky z francúzskej odrody hrozna vás z tejto práce zachránia.

paradajková francúzska parta

ovocný

Plody sú ozdobou kríka. Krásne trsy ovocia s 10 až 20 linkami začnú v auguste zčervenať. Tvar rajčiakov je pretiahnutý, oválny, červený.

Priemerná hmotnosť - 90 g, jednotlivé vzorky môžu vážiť do 100 g. Šupka na paradajkách je hustá, ideálna na konzervovanie celých plodov.

Plody sú univerzálne na zamýšľaný účel, ale mali by sa pestovať iba na konzervovanie. Pre šťavy a omáčky sú vhodnejšie viac šťavnaté odrody paradajok s hlávkovým šalátom.

Výhody a nevýhody

Francúzska odroda rajských paradajok má výhody, ktoré je potrebné zohľadniť. Hlavnou výhodou je produktivita. Nízka, veľká a veľká krovina so správnou poľnohospodárskou technológiou poteší bohatú úrodu. Pre skúsených záhradníkov dáva jeden krík až 20 kg paradajok.

vzhľad francúzskej paradajky

Nezabudnite na ďalšie výhody odrody morenia:

  1. Udržiavanie kvality.
  2. Přepravitelnost.
  3. Prezentácia ovocia.
  4. Paradajky sa môžu dozrieť.
  5. Nevyžaduje sa vytvorenie puzdra a zovretie.

Odroda vykazuje najlepšie výsledky, keď sa pestuje na hnojenom lôžku. Nároky na úrodnosť a štruktúru pôdy možno pripísať rôznorodým nevýhodám.

paradajkové kríky francúzska parta

Letní obyvatelia o odrode

Pri výbere odrody je vždy zaujímavé vedieť, čo o tom hovoria obyvatelia leta. Recenzie môžu ovplyvniť výber.

Oleg, Mezhdurechinsk

Prvú sezónu vysadil francúzsky parta paradajok. Odišlo to trochu času. Z minulej sezóny zostal čierny polyetylén, uzavrel som uličky. Dal som do toho kvapku a celé leto som nevedel, smútok. Burinu netreba burinu, paradajky sa polievajú rovnomerne, nevlastné deti sa nemusia odstraňovať - ​​záhradnícky sen. Úroda je dobrá.

Jednoduché tipy na pestovanie a starostlivosť o rastliny

Vo februári musíte pripraviť boxy na sadenice, kúpiť si pôdu alebo priviesť pôdu pripravenú na letnej chate do teplej miestnosti. Semená sa liahnu rýchlejšie, ak je pôda voľná, preto by sa do záhradnej pôdy mala pridať 1 diel rašeliny a 1 diel humusu.

Francúzsky banda paradajok vo vnútri

Zalejte pôdu roztokom fytosporínu. Tento liek ničí plesňové infekcie v pôde. Po obrábaní sadenice paradajok čiernej nohy neohrozuje. Semená sa majú v deň výsadby namočiť do roztoku manganistanu draselného. Nemusíte ich dlho uchovávať, stačí 15 minút.

V deň výsevu zalejte pôdu teplou vodou, osivo zakryte 1 cm vrstvou zeminy, krabice zakryte fóliou, vložte do miestnosti, kde je teplota konštantná a nie nižšia ako 25 ° C.

Transplantujte sadenice vo veku 60 dní do zeme (skleník). Ďalšia starostlivosť bude pozostávať z niekoľkých aktivít:

  1. Glazúra.
  2. Pleťou.
  3. Vrchný dresing.
  4. Podväzky.
  5. Vysielanie.

zalievanie paradajok v záhrade

U rajčiakov vysadených v skleníku je potrebné vetranie. Za slnečných dní je tu vysoká teplota. Vetranie a zalievanie pomáha znižovať teplotu pôdy a vzduchu. Mierny ponor stimuluje opelenie.

záver

Do skleníku umiestnite niekoľko kríkov francúzskej vínnej révy a v pivnici určite budú poháre nakladaných paradajok. Užite si nielen chuť, ale aj vzhľad polovýrobkov.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica