Charakteristiky a opis odrody rajčiaka Hali Gali, jeho výnos

Paradajka Hali Gali má nielen vtipné meno. Prispôsobuje vzhľad ovocia okrúhleho s malým nosom v radostnej nálade. Tento hybrid, ktorý sa nedávno objavil, sa môže pestovať vonku na juhu. Na Sibíri a v Urale pod dočasným prístreškom alebo v akomkoľvek type skleníka.

popis

Paradajky Hali Gali f1 dozrievajú skoro. Patrí do skupiny hybridov skorého dozrievania. Od objavenia sa prvých výhonkov až po zber zrelého ovocia to trvá trochu viac ako 100 dní (100 - 110). Podľa typu rastu hali Gali sú rajčiaky určujúce. Rast Bush v otvorenom poli je 80 cm (100 cm). Kríky sú silné, husto pokryté stredne veľkými listami. Prvé kvetenstvo je tvorené 5 alebo 7 kvetenstvami.

ovocný

Plody sú dosť veľké. Priemerná hmotnosť nepresahuje 250 g. Farba buničiny a kože zrelých paradajok je svetlá, bohatá, červená. Pôvodný tvar je zaoblený predĺženou hubicou, veľmi príťažlivou pre záhradníkov zaoberajúcich sa zberom úrody.

Výtokové paradajky vyzerajú skvele v pohári zimných uhoriek. Ovocie chutí vynikajúco. Rané paradajky začiatkom leta sú hlavnými dodávateľmi vitamínov. Používajú sa na prípravu chutných letných šalátov, polievky gazpacho, omáčok na mäso.

Výťažok hybridu na otvorenom priestranstve je 8 kg z 1 m², keď sa pestuje v skleníku - takmer dvakrát vyšší (15 kg / m²). Takýto počet paradajok, ktorý podlieha systému výsadby vo výfukových plynoch 50 x 40 cm, má asi 5 koreňov na meter štvorcový.

Semená paradajok Hali Gali

výhody

Vlastnosti, ktoré sú dôležité pri analýze odrody, sú uvedené v tabuľke.

Nehnuteľnosťpopis
imunitavírus tabakovej mozaiky, pleseň, bakteriálna škvrna
postoj k vysokým letným teplotámtepluvzdorný
plodovápretiahol
kvalita ovociavysoký
prístup k dopraveje povolená dlhodobá preprava

O nevýhodách. Veľká úroda sa získa iba pri použití hnojív. Bez koreňov a listov je podpriemerná.

Čo hovoria záhradníci

Prostredníctvom preskúmania recenzií záhradkárov je ľahšie pochopiť, či je táto sezóna alebo táto rozmanitosť v tejto sezóne potrebná a koľko koreňov je zasadiť.

Ivan, Tula

Minulú sezónu som zasadil nejaké korene Hali Gali. Nepáčilo sa mu podnebie ani môj odchod, ale ukázal priemerný výnos, chuť bola pod 4 bodmi, nie všetky paradajky mali výlevky. Možno semená neboli kvalitné.

Sergey, Michurinsk

Hali Gali je v našom skleníku už štvrtý rok. Zasadíme iba 4 kríky. Položíme ho na 1 m². Kŕmime, sme nevlastný. Vyberte z každého kríka vedro s paradajkami.

opis rajčiaka hali gali

pristávacia

Hybrid je načasovaný z hľadiska načasovania, takže si môžete zasiať semená pre sadenice v marci a apríli. Paradajky v oboch prípadoch budú mať čas dozrieť. Proces pestovania sadeníc pred ich presadením do OG alebo skleníka bude trvať 50 - 60 dní.Po dosiahnutí tohto veku sú mladé paradajky ľahšie tolerovateľné počas transplantácie, menej ochorie a rýchlejšie kvitnú.

Rada. Semená zasejte do plytkých podnosov. Zakryte ich fóliou, čím sa vytvorí priaznivé prostredie pre rýchle klíčenie. Ponorte sa, keď sú klíčky do 5 cm.

Je dôležité správne určiť čas, kedy je potrebné transplantovať do výfukového plynu (skleník), neexistujú paradajky, ktoré sa neboja jarných mrazov, a to sa musí zohľadniť pri výsadbe.

V pásme bez chernozemu sa vysádzajú v záhrade 10. júna, pod oblúkami 15. až 20. mája a v skleníku po 20. apríli. Dobrá úroda sa dá dosiahnuť, ak sa dodržiava schéma výsadby, neodporúča sa výsadba viac ako 6 koreňov na 1 m².

Starostlivosť

Hlavná starostlivosť začína 2 týždne po vysadení sadeníc v OG (skleník). Najprv sa paradajky napojia a kŕmia. Na kŕmenie nie je potrebné kupovať minerálne hnojivá.

Ak máte plastový alebo železný valec, môžete pripraviť bylinnú infúziu užitočnú pre paradajky. Zoberte akúkoľvek bylinu, naplňte valec do ⅔ a naplňte ju vodou. Po 5 až 7 dňoch je hnojivo pripravené, do kanvy by sa malo pridať 1 - 1,5 litra.

Kŕmte druhýkrát, keď kvitnú Hali Gali, tretí - keď sa začnú tvoriť vaječníky. Pri zakladaní ovocia používajte hnojivá, ktoré obsahujú draslík a fosfor.

Hali Gali paradajka na záhrade

Pozor. V druhej polovici leta nepoužívajte hnojivá obsahujúce dusík.

Paradajkové kríky musia byť tvarované. Nevlastné deti pravidelne odstraňujte. Je lepšie mať krík v 2 stonkách. Pri nalievaní ovocia sa zvyšuje zaťaženie konárov. Po celú sezónu musíte vetvy naviazať na podporu.

záver

Charakteristiky a opis odrody paradajok Hali Gali sú zaujímavé pre milovníkov paradajok. Priťahuje univerzálnu aplikáciu a originálny hybridný vzhľad. Výber z tejto odrody vám umožní mať veľké a sladké skoré paradajky vo vašej strave už začiatkom júla.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica