Charakteristika a opis odrody paradajok Raspberry Sunset

Paradajkový malinový západ slnka sa nedá nazvať supernovou, ale bol uvedený do prevádzky relatívne nedávno. Odroda bola zapísaná do štátneho registra v roku 2008. V južných oblastiach sa pestujú paradajky na otvorenom priestranstve - na Kryme, na území Krasnodar. V centre Ruska, na Sibíri a Urale - v skleníkových podmienkach.

Podrobnosti o odrode paradajok Raspberry Sunset

Podrobný opis a opis rastliny pomôže letným obyvateľom pri výbere semien pre nasledujúcu sezónu výsevu. Okamžite treba poznamenať, že séria Raspberry Miracle, pokiaľ ide o zloženie odrôd, môže uspokojiť každého vyberavého obyvateľa leta.

paradajkové semená Malinový západ slnka

Každá rajka v tejto sérii je zaujímavá, sú to všetky hybridy F1 (prvá reprodukcia):

 • maliny;
 • Malinový raj;
 • Bright Robin;
 • Malinové víno.

Samotné mená stoja za niečo a čo môžeme povedať o vlastnostiach plodov týchto hybridov. Ich opis má veľkú cenu. Každý hybrid zo série Raspberry Miracle má plody s hmotnosťou 400 ga viac. Najlepšie exempláre Raspberry Sunset sú natiahnuté o 700 g, ostatné hybridy majú o niečo menšiu deklarovanú hmotnosť - 600 g.

vzhľad paradajok Malinový západ slnka

popis

Začneme s opisom odrody s charakteristikami Bush. Malinový západ slnka F1 - silné, vysoké rastliny determinantného typu. Podľa amatérskych recenzií kríky dorastajú v skleníku do 2 metrov. Veľkosť listov je stredná, farba je tmavo zelená. Zrenie ovocia sa vyskytuje skoro (od 90 do 110 dní od klíčenia).

Zeleninové plodiny môžete pestovať pod dočasnými prístreškami filmového typu a v skleníkoch. Plody sú okrúhle, veľké, pokryté hladkou, pevnou malinovou kožou v zrelých paradajkách, svetlozelené v nezrelé ovocie. V oblasti stonky nie je tmavo zelená škvrna. Buničina má priemernú hustotu, obsahuje až 6% sušiny. Počet hniezd je šesť. Priemerná hmotnosť ovocia od 400 g. Ovocná chuť je vynikajúca. Produktivita v skleníku je 13 kg / m².

Hybridné účely šalátu, veľké malinové paradajky sa zvyčajne konzumujú čerstvé, môžete z nich pripraviť šťavu, omáčky a používať paradajky na prípravu prvého a druhého jedla. Plody nie sú vhodné na konzervovanie kvôli ich veľkým rozmerom.

Nová odroda vykazuje dobrú odolnosť proti závažným chorobám paradajok. Pri dobrej poľnohospodárskej technológii a včasných preventívnych opatreniach netrpí plesňou. Paradajky si môžu po zbere zachovať svoje obchodné vlastnosti a počas prepravy netrpia mechanickým poškodením.

paradajkové kríky Malinový západ slnka

Letní obyvatelia o Crimson Sunset

Vždy je zaujímavé prečítať si recenzie letných obyvateľov o minulej sezóne. Nákup odrody testovanej inými je vždy zaujímavý. Pomocou dobrej starostlivosti by som rád dosiahol lepšie výsledky ako ostatní. Recenzia poskytuje nové informácie o vlastnostiach konkrétnej odrody a motivuje milovníkov paradajok k novým „záhradným“ prvkom.

Galina

Chcem sa podeliť o svoje dojmy z pestovania paradajok Raspberry Sunset. Najprv ma zaujal názov série semien - Raspberry Miracle od Sady Rossii. Vybral som si karmínový západ a ľutoval som ho. Paradajky sú skutočne úžasné, všetci moji susedia ich išli obdivovať. Červené, veľké, krásne ovocie bolo pre oko príjemné. Horúce a suché leto neovplyvnilo výnos. Kríky sa rozrástli až na samý strop skleníka. Hmotnosť ovocia sa pohybovala od 300 do 600 g. Kŕmila ich raz za dva týždne, napojila ich týždenne, niekedy dvakrát týždenne. Paradajky sa nezreli priateľsky, spievali priamo na kríkoch, niektoré sa natáčali a dozrievali v krabiciach.

Antonina

Podľahol som reklame, kúpil som tašku Raspberry Sunset. Starostlivo sa starala o paradajky, kŕmila ich hnojivami a formovala ich do jedného kmeňa. Kríky sa ukázali byť silné, upravené, najväčšie paradajka vážilo asi kilogram. Páčila sa mi táto odroda, zasadím ju.

paradajky Malinový západ slnka

Funkcie výsadby a starostlivosti

Malinový západ slnka sa môže pestovať bez potápania. Vysievajte pomerne často, pri raste sadeníc vytrhajte slabé rastliny. Výsledkom je, že pred vysadením sadeníc do zeme zostáva len málo rastlín, ale všetky sú silné a dobre vyvinuté. Sadenice vody raz týždenne. Pred výsadbou na stále miesto stužte rastliny znížením nočnej teploty na 8 ° C.

Na jeseň pripravte pôdu na sadenice. Rovnaké časti:

 • záhradná pôda;
 • kompost;
 • piesok.

Pred výsevom ošetrte semená prípravkom obľúbeným medzi záhradníkmi - Baikal EM1, ošetrite pôdu roztokom mangánu.

Starostlivosť o hybridy vysadené v skleníku na jar je štandardná. Spadá na zalievanie, odburinenie, uvoľnenie medzier medzi riadkami, vytvorenie kríka, aplikáciu hnojív. V lete vedie veľké množstvo ovocia k nadmernému zaťaženiu kríkov, takže iba včasné priviazanie kríkov k nosníku môže zabrániť mechanickému poškodeniu konárov.

paradajkový malinový západ slnka na tanieri

Choroby a škodcovia

Paradajkové plody Malinový západ slnka vo vlhkom, chladnom počasí môže trpieť hornou hnilobou. Nevyvážené kŕmenie dusíkom a draslíkom môže spôsobiť hnilobu. Pri prvých príznakoch choroby musíte rastliny kŕmiť dusičnanom draselným.

Okrem toho môže tento hybrid niekedy trpieť hnedými škvrnami. Kontrolné opatrenia sú jednoduché: zníženie zavlažovania, regulácia teploty vzduchu v skleníku. Potenciálni škodcovia rajčiakových kríkov: slimáky, zemiakový chrobák Colorado. Slimáky sa zhromažďujú a ničia. Insekticídy sa používajú pre zemiakový chrobák Colorado.

Karmínový západ slnka je obľúbený u letných obyvateľov už niekoľko rokov, má dobré vyhliadky do budúcnosti. Vďaka kvalitnej starostlivosti sú letným obyvateľom pestujúcim tento hybrid zaručený vysoký výnos.

paradajka Malinový západ slnka na záhrade

recenzia
 1. Svetlana
  6.06.2019 14:56

  Ja pestujem sériu paradajok 3 roky,
  "Malinový zázrak", to je naozaj zázrak, my rastieme na otvorenom priestranstve, najprv pod krycím materiálom, žijeme v Tatarstane, klíma nie je na juh. Potom ju otvoríme a budeme sa o ne aj naďalej starať. Vyrastajú do 1,5 metra. Odrezali sme niektorých nevlastných synov. A ona rastie pekne k našej radosti. Lahodné, nemožné sa odtrhnúť, jesť a jesť. Šťava je tiež vynikajúca na morenie. Veľké som rozrezal na polovicu alebo na 3 časti. Sadnite si, nekajte sa. Veľa štastia!

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica