Charakteristika a opis odrody paradajok Raspberry ringing, jej výnos

Ružové paradajky sú prezentované v obrovskom množstve odrôd, medzi ktorými je populárna paradajka Raspberry Chink. Plody hybridu sa vyznačujú vysokým obsahom vitamínov skupiny C, A, B, aminokyselín, ktoré majú pozitívny vplyv na metabolické procesy v ľudskom tele, posilňujú imunitný systém. Ako hybridy nepodliehajú chorobám a produkujú zdravé a chutné ovocie.

Karmínové zvonenie je jedným z najlepších skorých maturujúcich hybridov

Opis odrody začína ovocím, pre ktoré sa pestujú paradajky. Hybridný produkt má niekoľko kvalitatívnych vlastností:

  1. Plod sa vyskytuje na stotý deň po klíčení. Vonku - o desať dní neskôr.
  2. Paradajky majú krásny tmavo ružový alebo malinový odtieň.
  3. Plody okrúhleho tvaru vážia od dvesto do tristo gramov.
  4. Paradajky chutia šťavnaté, mäsité, s malým množstvom semien. Obsahujú veľa cukru.
  5. Malinové paradajky ľahko znášajú prepravu, ich hustá pokožka nepraskne, pri dlhodobom skladovaní sa nedráždi.
  6. Z jedného štvorcového metra je výnos až dvadsať kilogramov.

F1 Raspberry Chime je vynikajúcou voľbou pre skleníkové aj vonkajšie použitie.

Už v polovici júla si môžete pochutnať na veľkých rajčiakoch, krájať ich na šaláty, toaletné polievky, omáčky. Na zimu sa plody používajú mletím do štiav, omáčok, paradajkovej pasty, adjiky. Dobre sa udržujú v marináde, soľanke.

paradajkové ovocie

Vlastnosti štandardného zariadenia

Odroda paradajok Raspberry ringing sa vyznačuje malou výškou kríka. Dosahuje výšku päťdesiatpäť centimetrov av skleníkoch - o niečo viac ako meter. Krík je kompaktný s priemerným množstvom vrásčených tmavo zelených listov. Koreňový systém rastliny je zle vyvinutý, má priemer päťdesiat centimetrov.

Pretože Crimsonove zvonenie je určujúce, vytvárajú sa kefy po objavení piateho alebo šiesteho pravého listu. Po dvoch alebo troch listoch sa objavia nasledujúce vaječníky.

vaječné paradajky

Ako hybrid prvej generácie je odroda paradajok odolná voči mnohým chorobám postihujúcim zeleninové plodiny: fusárium, tabaková mozaika, pleseň.

Pestovanie paradajok

Ak chcete získať paradajky Raspberry Chime, musíte vedieť o zvláštnostiach ich pestovania, starostlivosť:

  1. Zeleninové rastliny zalejte teplou vodou. Ak je teplota vody na zavlažovanie nízka, z kríkov sa získajú malé plody s hustou pokožkou.
  2. Pre hybrid je dôležité, aby bola pôda v skleníku alebo na záhrade neutrálna v kyslosti. Odchýlky v jednom alebo druhom smere povedú k tomu, že kríky znížia úrodu paradajok, budú bolieť.
  3. Pre pestované paradajky je potrebné minerálne hnojenie. Počas vegetačného obdobia potrebujú fosfor, draslík a dusík.
  4. Rastliny sa vyvíjajú najlepšie v skleníku. Kríky sú odolnejšie a produkujú viac ovocia v interiéri.

paradajka na stole

V oblastiach s miernym podnebím musí byť hybrid najprv zasadený na sadenice a potom premiestnený na trvalé miesto. V teplých oblastiach je možná výsadba priamo do zeme.

Podmienky a pravidlá výsadby v skleníku

Ak boli semená paradajok vysadené dvadsiateho marca, potom sú sadenice po 60 dňoch pripravené na presun do skleníka.

Sadenice sa vysádzajú vo vzdialenosti štyridsať centimetrov od seba a medzi radmi - päťdesiat. Vrstva pôdy sa naleje najmenej osemnásť centimetrov, pričom sa zmieša trávnik a humus v rovnakom množstve. Nezabudnite pridať nejaký riečny piesok. Ak po zalievaní sú korene rastliny odkryté, pôda sa naleje do 25 centimetrov. To sa deje po oplodnení.

opis odrody

Pred výsadbou sadeníc sa do každej diery naleje 50 gramov drevného popola. Je to dosť lepšie na pochovanie semenáčikov, takmer na samý spodok stojana. S pretiahnutými stonkami sú šikmo uložené pozdĺž radu a čiastočne pokryté zemou.

Ak je v skleníku málo svetla, je lepšie pestovať paradajky maliny malinkajúce v jednom alebo dvoch stonkách, čím sa odstránia ďalšie výhonky. Na zber postačuje sedem až deväť kvetinových kefiek.

Aby sa zabránilo chorobám rastlín, neustále monitorujú teplotu vzduchu v skleníku. Nemalo by sa to chápať nad značkou tridsať stupňov. V opačnom prípade sa peľ stane sterilným a kvety padnú. Vlhkosť vzduchu je optimálna pre uzavretú miestnosť s 50 - 70 percentami.

Ak chcete dosiahnuť ovocie, ktoré zodpovedá opisu paradajkového malinového zvonenia, musíte usilovne pracovať, starať sa o zeleninu.

starostlivosť o paradajky

Názor záhradníkov na hybrid

Recenzie letných obyvateľov o rajčiakoch sú iba pozitívne. Poznamenávajú, že paradajka nevyžaduje špeciálne podmienky pestovania. Vždy dáva chutné šťavnaté ovocie veľkej veľkosti. Chutia skvele, s množstvom cukru. Ich dužina sa používa na prípravu šťavy, omáčok. Obzvlášť chutné z paradajkového kečupu. Používajú sa tiež na plnenie polievok. Niektorí však veria, že plody malinovej rolničky sú obzvlášť chutné, keď sú čerstvé. Táto vlastnosť hybridu mu umožňuje získať popularitu u podobných odrôd paradajok.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica