Opis a charakteristika odrôd paradajok Pomarančová marmeláda

Paradajková marmeláda oranžová sa objavila na predajných trhoch ešte nedávno. Podarilo sa mu stať sa obľúbeným a obľúbeným medzi záhradníkmi.

Opis odrody

Hybridná odroda determinantu, odchovaná metódou výberu ruskými odborníkmi. Pestuje sa takmer vo všetkých regiónoch krajiny. Určené pre filmové prístrešky, skleníky, pre pestovanie na otvorenom poli.

Rastlina s predčasným zrením: od plemenných sadeníc po úplné zrenie ovocia trvá 90 - 100 dní. Kríky sú vysoké, dosahujú 90 - 130 centimetrov a potrebujú tvarovanie. List má strednú veľkosť a má jasne zelenú farbu. Slávnosť medzi záhradkármi získala vysoký výnos.

Opis ovocia

Prvé kvetenstvo sa začína tvoriť viac ako 5 - 6 listov a ďalšie - každé 2 - 3 listy. Plody sú okrúhle, mierne sploštené, oranžovo-oranžovej farby. Priemerná hmotnosť zrelých paradajok je až 100 gramov, dužina je hustá, mäsitá, obsahuje veľké množstvo cukru.

Na jednom puzdre je vytvorených 5 až 6 komôr. Keď sú zrelé, na stonke vyzerajú veľmi krásne a atraktívne. Zrelé paradajky Pomarančová marmeláda nemá kyslosť charakteristickú pre tieto druhy.

odroda paradajok

Pri šľachtení odrôd oranžovo-žltej farby dosiahli selektory pôvodne sladkú chuť. Úplne prvá zbierka ovocia je omnoho väčšia ako následná. Kvôli vysokému rastu kríka a veľkému počtu plodov musí byť rastlina priviazaná k podperám.

Použitie na varenie

Pomarančové želé sa vo varení často používajú. Vďaka svojej atraktívnej farbe sa marmeláda a paradajkový džem vyrábajú z paradajok. Konzumuje sa čerstvý, používa sa na prípravu rôznych šalátov. Dobre to ide s inými druhmi zeleniny.

Používajú sa na zimné prípravy, celé aj v plátkoch. Na chladnom a suchom mieste si dlho zachováva svoju prezentáciu a chuť. Pri správnom skladovaní si môžete vyzdobiť aj novoročný stôl.

Pestovateľská technika

Paradajky sa pestujú v sadeníc. Metóda pestovania sa nelíši od ostatných odrôd. Semená sa musia pred výsevom stvrdnúť. Za týmto účelom musí byť do chladničky vložené vrecko so semenami na dva týždne. Skladovacie semená nie je potrebné dezinfikovať - ​​pred balením sa špeciálne spracovávajú.

paradajková marmeláda

V pripravenej pôde je lepšie - do samostatných šálok, semien rastlín, zalejeme teplou vodou, prikryte pohárom alebo filmom a pred prvými výhonkami dajte na teplé miesto.

Keď sa objaví 4 - 5 plných listov, rastlina môže byť vysadená na otvorenom teréne. Výhonky môžu byť vysadené v skleníku a vo filmovom úkryte v polovici mája na otvorenom priestranstve - potom, čo nočné mrazy pominuli.

Ďalšia starostlivosť spočíva v včasnom kŕmení a napájaní podľa potreby. Táto odroda rajčiaka má najpriaznivejšie vlastnosti:

  • odolné voči akejkoľvek chorobe;
  • vynikajúca chuť;
  • ľahko sa prepravuje.

V špecializovaných predajniach je obrovský výber odrôd žltých paradajok. Aby ste si vybrali tú správnu, pozorne si prečítajte charakteristiky a popis odrody na sáčku pre osivo.

Letní obyvatelia, ktorí na svojich pozemkoch vysadili pomarančovú marmeládu, boli spokojní s bohatou úrodou a chuťou ovocia. Recenzie a komentáre k týmto rajčiakom sú najlichotivejšie.

Alexander, 42 rokov: „Túto odrodu paradajok som zasadil minulé leto. S výsledkom som spokojný. “

Marina, 56 rokov: „Tento rok som vysadila túto odrodu paradajok a nemôžem toho dosť. Výťažok je vysoký a oranžové paradajky pripomínajú leto aj koncom jesene “.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica