Charakteristika a opis hovädzieho mäsa z rajčiaka, aký druh odrody je, jeho výnos

Tomato Big Beef je vhodné pre milovníkov americkej kuchyne - pestrá paleta holandských výberov, viackomorová s hustou šťavnatou dužinou vyzerá skvelo na krájanie a na sendviče. Napriek tomu, že sa v Rusku objavilo relatívne nedávno, pestovatelia leta a ďalšie odrody tohto typu pestujú v skleníkoch a na otvorenom priestranstve.

Všetko o hovädzích paradajkách

Agrofirm "Gavrish" je hlavným dodávateľom rajčiakových semien kategórie hovädzieho mäsa. Nie všetci záhradníci vedia, čo to je - hovädzie paradajky a aké je ich kúzlo.

Tento druh paradajok má zvláštnu štruktúru ovocia - viackomorové: obyčajné paradajky majú 2 komory a hovädzie mäso - 4. Veľkoplodé ovocie je výraznou vlastnosťou hovädzích paradajok. Ich plody zvyčajne dosahujú veľké veľkosti, môžu vážiť viac ako 1 kg.

Výhody a nevýhody

Začnime s nevýhodami, hlavnými dvoma:

 • zle znášajú prepravu;
 • ležať trochu, nie viac ako 2 týždne, častejšie - 1.

Výhody hovädzieho mäsa sú pôsobivé:

 • veľkoplodých;
 • čím sa získa;
 • veľký výber odrôd rôznych období dozrievania, rastu, farieb;
 • pretrvávajúca imunita proti mnohým infekciám a škodcom (fusárium, verticilóza, cladiosporóza, mozaika, bronz, háďatká koreňové);
 • dobrý vkus;
 • široké použitie pri varení;
 • vysoký obsah živín v buničine.

Zaujímavé odrody

Príkladom veľkoplodých plodov je paradajka Porter. Určite rozmanitosť s jasnými, krásnymi plodmi obrovskej veľkosti. Hmotnosť 1,8 kg je normou pre toto hovädzie mäso. Pestované v sadeníc. Vysiate sadenice od marca do polovice apríla. Plody dozrievajú skoro - po 80 dňoch môžete ochutnať prvé paradajky.

paradajky v košíku

Hovädzie brandy sú vynikajúcou dekoráciou jedál. Plody s pôvodným rebrovaným tvarom sú zafarbené v krásnej ružovej farbe. Buničina obsahuje málo semien, aromatických a veľmi sladkých. Pestuje sa v skleníku. Hlavnou charakteristikou tejto odrody je jej výnos.

Správna poľnohospodárska technológia umožňuje získať 25 kg paradajok na meter štvorcový. Pri výsadbe musíte dodržiavať schému 70 x 45 cm. Rastlina je vysoká (1,8 m) - to znamená, že je potrebné podväzok. Odporúča sa vytvoriť krík v 1 stonke. Nevlastníci sa odstraňujú počas celej sezóny.

Fanoušci ružových plodov paradajok by mali venovať pozornosť hybridu Master F1. Plody sú ružové, vyrovnané, okrúhle. Priemerná hmotnosť ovocia presahuje 200 g. Rastlina má rozšírené ovocie. Vaječník sa vytvára rovnomerne počas celej sezóny, takže plody dozrievajú od polovice leta do jesene.

Veľké hovädzie mäso f1 - najviac veľkoplodý a slávny objemton z kategórie steakových odrôd. Toto je stredne skorý (100 dní), neurčitý (1,8 - 2 m) hybrid. Plody veľmi veľké, ich priemerná hmotnosť presahuje 300 g.

Buničina sa vyznačuje dobrou vôňou a chuťou, ktorá harmonicky spája sladkosť a kyslosť.Hybrid prvej generácie sa môže pestovať na otvorenom poli, ako aj v polykarbonátoch alebo vo filmových skleníkoch. Obrov z Holandska poteší záhradníkov so zberom: 1 štvorcový. m dorastá do 10 kg ovocia.

Čo hovoria záhradníci

Existujú recenzie o odrodách tejto skupiny, ale nie príliš, pretože hovädzie mäso začalo v záhradkároch získavať popularitu pomerne nedávno. Geografia používania steakových paradajok sa každým rokom rozširuje.

Tatiana, Nikolaev:

„Majster je moje obľúbené hovädzie mäso. Taký vynikajúci zázrak, pestujem ho vonku bez problémov. Počas sezóny trávim iba kŕmením dvoma koreňmi. Ovocie chutí vynikajúco, sladko, dužina je jemná, šťavnatá. Paradajky majú bizarný tvar, ale páči sa mi to. Hlavná vec pre mňa je chuť a odroda Master má vynikajúcu chuť. “

Svetlana, Belgorod:

„Chcel by som sa podeliť o svoje dojmy z pestovania Veľkého hovädzieho mäsa F1. Semená som kúpil od spoločnosti Search. Z 10 kusov, ktoré boli v balení, všetky stúpali. Semená boli vysiate bez ošetrenia. Opis odrody hovorí, že sú ošetrené fungicídom. Tiež sa v ňom uvádza, že potrebujú draslík. Dal som banánové šupky do otvorov. Pestované ako všetky vysoké paradajky. V kefke sa vytvorilo 5 až 8 plodov. Čo sa týka chuti, môžem povedať, že je veľmi závislá od pôdy - jej kvalita veľa znamená. Paradajky sú na piesočnatej pôde menej sladké ako na čiernej pôde. ““

Rastúce vlastnosti

Paradajkové hovädzie mäso si vyžaduje dobrú poľnohospodársku technológiu, rovnako ako všetky veľkoplodé odrody.

pristávacie vzory

Pravidlá starostlivosti, ktoré sa majú dodržiavať:

 1. Prísna výsadba - 2 rastliny na 1 štvorcový. m.
 2. Počas celej sezóny kŕmte.
 3. Zostavte rastlinu na 1 stonku, štiepajte stepsonov každý týždeň.
 4. Upravte počet vaječníkov v kefke (3 - 5 ks).

Paradajkové hovädzie mäso rastie lepšie na pôdach:

 • pľúca;
 • fertilitou;
 • Hladina pH = 6-7.

Veľkosť a chuť plodu do značnej miery závisí od štruktúry pôdy a jej úrodnosti. Kŕmenie nie je o nič menej dôležité - je potrebné ho robiť každý mesiac. Počas kvitnutia a rodenia sa kladie dôraz na hnojivá potašové. Draslík v doplnkových potravinách by mal byť dvakrát vyšší ako dusík - jeho prebytok je nežiaduci, paradajky začínajú s výkrmom.

Popol je vynikajúcim dodávateľom draslíka. Hrsť popola na dieru pri výsadbe a vaše paradajka je vybavená nevyhnutným minerálnym prvkom po celú sezónu.

hnojivo pre paradajky

Polievanie je rovnako dôležité ako hnojenie. V skleníku voda každé 3 dni, na otvorenom poli podľa počasia. Voda hojne. Po každom zalievaní vetrajte skleník. Pôdu je možné mulčovať, aby sa zachovala vlhkosť. Dobrý mulč je suchá trávnatá tráva.

prihláška

Plody sa zvyčajne používajú na prípravu letných šalátov a rôznych sendvičov. Vzhľadom na ich veľkú veľkosť je vhodné plniť ich syrom, tvarohom, mäsom. Šťavnatá dužina je vynikajúcou surovinou na výrobu omáčok a kečupov. Veľké paradajky je možné rezať a konzervovať. Vhodný na výrobu zimných šalátov a paradajkovej pasty.

záver

Pre každého záhradníka sa letná odroda paradajok stane letným hitom: veľké ovocie ozdobí stôl o sviatkoch aj vo všedné dni a ich fotografia bude stránkou na sociálnych sieťach.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica