Charakteristika a opis odrody paradajok Lazy, jej výnos

Medzi záhradníkmi je veľa priaznivcov agropotraviny Sibírskej záhrady, mnoho úspešných veľkoplodých odrôd sibírskeho výberu sa pestuje nielen na Sibíri, ale aj v moskovskom regióne. Tomato Lazy je ďalšou úspešnou prácou sibírskych chovateľov.

V miernom podnebí sa táto odroda môže pestovať vonku. V oblastiach s krátkymi letami a mrazmi na pôde koncom mája by sa mali Lazy Tomatoes pestovať pod dočasným prístreškom alebo v skleníku.

popis

V čase dozrievania je odroda paradajok lenivá. Pestovateľská sezóna trvá od 95 do 100 dní. Už koncom júna môžete odstrániť prvé plody, ak v apríli vysadíte sadenice v polykarbonátovom skleníku.

Rastlina je poddimenzovaná kompaktnými, slabo rozvetvenými kríkmi až do výšky 60 cm. Lazy je určujúca, štandardná odroda, ktorá nemusí odstraňovať nevlastné deti nad prvou kefou.

Opis odrody výrobcu zaručuje odolnosť voči viacerým chorobám:

 • neskorá pleseň;
 • macrosporosis.

Vďaka dobrej imunite, neprítomnosti chorôb je zaručený vysoký výnos. Jeden krík dáva 4 kg ovocia. Od 1 m2 m hrebeňa, až 20 kg paradajok sa odstráni podľa odporúčanej schémy výsadby - 6 rastlín na 1 štvorcový. m.

paradajky lenivé kríky

ovocný

Plody sú veľké, vážia do 300 g, niektoré vzorky do 500 g. Ovocný tvar má tvar srdca. Pokožka je hladká, jasne červená alebo malinová. Buničina so strednou hustotou. Charakteristiky chuti sú vysoké, napriek prítomnosti mierne kyslosti.

Paradajky sa dokonale skladujú, môžu sa zbierať zelené, keď dozrievajú, získajú farbu a chuť. Univerzálne použitie:

 • šaláty;
 • šťavy;
 • rajčinová pasta;
 • kečup.

Výhody a nevýhody

Veľkoplodá odroda paradajok má všetky výhody vysokokvalitnej skorej rajčiny:

 • silná imunita;
 • vysoká produktivita;
 • dlhotrvajúce chutné plody krásneho tvaru;
 • prepraviteľnosť;
 • Bush nevyžaduje formovanie;
 • priateľská tvorba ovocia;
 • toleruje nočné teplotné poklesy na jar.

lenivé paradajka leží na zemi

Popis lenivých paradajok bude neúplný, ak neuvádzate problémy, ktoré sa vyskytnú pri pestovaní Lazy:

 1. Potreba silnej podpory a podväzok na ruky.
 2. Znížené výnosy v horúcich a suchých letách.
 3. Na vytvorenie vysokých výnosov je potrebná úrodná sypká pôda s neutrálnou kyslosťou.

Osievame semená pre sadenice

Varíme nízke (10-15 cm) škatule na sadenice. Naplňujeme ich zakúpenou (spoľahlivejšou) pôdou, vodou. Príprava semien na výsadbu. Najprv roztriedime. Namočte veľké semená bez defektov na 15 minút do roztoku mangánu, zlikvidujte malé a poškodené semená.

Vyrábame plytké drážky, rozdeľujeme semená. Schéma - 7 cm x 4 cm.Zaspávame s humusom zmiešaným so zemou, vrstvou 1,5 cm. Budete potrebovať lepiaci film. Je vhodné, aby zaviedla sadenicu, prepúšťa svetlo, udržuje v pôde potrebnú vlhkosť.

25 ° C je optimálna teplota vzduchu v miestnosti, kde sa sadenice nachádzajú. Keď sa objavia sadenice, znížte teplotu na 18 ° C. Sadenice sa potápajú, keď sa tvoria dve pravé listy.

Po 50 dňoch je možné sadenice vytvrdiť. Vo veku 55 dní je pripravená na transplantáciu. Ak pestujete Lazy v skleníku, môžete sadenice vysadiť po 45 dňoch. Tvrdené na balkóne, vonku alebo v noci otvárať okno. Nočná teplota na kalenie sadeníc je 8 ° C.

Výsadba a starostlivosť o rastliny

Pripravte pôdu týždeň pred výsadbou. Bohatú úrodu je možné pestovať iba na ľahkej voľnej pôde. Preto na vykopávanie pridajte humus, piesok, popol. Okrem toho použite minerálne hnojivá:

 1. Dusičnan amónny.
 2. Superfosfát.
 3. Dusičnan draselný.

Dodržiavajte dávku hnojiva uvedenú na obale.

Schéma pristátia

Každá odroda si vzhľadom na svoje vlastnosti vyžaduje pri formovaní výsadbových dier dodržiavanie špecifickej schémy. Vzhľadom k tomu, Lazy Woman je nízko rastúca odroda a paradajka kríky sú kompaktné, 1 sq. m môže ubytovať až 6 rastlín.

Je lepšie riadiť podporné kolíky pred výsadbou sadeníc, korene sadeníc budú viac neporušené. Presádzajte sadenice z pohárov do otvorov, zakryte korene zeminou, vodou. Pre lepšiu tvorbu koreňov použite "Kornevin". Pripravte roztok podľa pokynov.

sadenice paradajok lenivé

Vrchný dresing

Paradajky kŕmte hnojivami dvakrát do roka. Prvýkrát sú dva týždne po transplantácii. Môžete pripraviť roztok močoviny (1 polievková lyžica na 10 litrov vody). Ak je kategoricky proti chémii, potom bylinková infúzia. Druhé obväzy koreňov by sa mali vykonávať počas kvitnutia alebo formovania vaječníkov.

Referencie. Dusíkové hnojivá sa nepoužívajú v druhej polovici leta. Vedú k nadmernej tvorbe zelenej hmoty a oneskorenému množeniu plodov.

zalievanie

Po 10 dňoch od výsadby nemôžete paradajky zalievať. Kým rastlina nezakorení, je spotreba vlhkosti nízka. V budúcnosti bude voda hojne raz týždenne za oblačného počasia, 2 - za horúceho počasia.

recenzia

Tatiana, Novosibirsk

Vždy si kupujem semená sibírskeho výberu. O rozmanitosti som sa dozvedel čítaním recenzií na internete. Páčilo sa mi, že nebolo potrebné štiepať kríky. Pestuje sa na otvorenom teréne, najskôr pod oblúkom. Odroda potešená dobrým výnosom a ovocnou chuťou.

Ekaterina, Tambov

Na obale sa mi páčilo meno a fotografia. Na starostlivosť je málo času: deti, práca, letné prázdniny. Úroda paradajok bola dobrá, napriek mojej zriedkavej návšteve dachy. Vzhľad vypestovaného ovocia a opis na obale sa zhodujú.

paradajky v záhrade

Galina, Tver

Túto odrodu som vysadil prvýkrát, neľutoval som ju. Pôda v krajine je dobrá, kríky vzrástli. Paradajky sa vytvárali priateľsky, musel som zviazať kefy, aby sa vetvy nezlomili. Chuť skorých paradajok je slušná.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica