Charakteristika a opis odrody paradajok Raspberry zázrak, jeho výnos

Jednou z najslávnejších odrôd sú paradajky Golden Malinová malina. Ich popularita je daná jedinečnou jasnou farbou zrelého ovocia, jemnou štruktúrou, obrovskou veľkosťou a vynikajúcou chuťou.

Nesporné výhody tohto komplexu zaznamenávajú nielen početné recenzie letných obyvateľov, ale aj predstavitelia ruskej agropriemyselnej výstavy, ktorí odrodu udelili zlatú medailu. Táto skutočnosť poslúžila ako začiatok šľachtenia niekoľkých sérií paradajok, z ktorých každá má svoje individuálne vlastnosti.

technické údaje

Unikátne vlastnosti odrody paradajok Raspberry Miracle vzbudili bezprecedentný záujem o chovateľov. V priebehu dlhodobej práce sa vyšľachtilo niekoľko hybridov, z ktorých boli odstránené všetky významné a menšie nedostatky minulých predstaviteľov.

Dnes bolo zaznamenaných 15 odrôd, ktoré sú súčasťou tejto zbierky a ktoré sú rozdelené do troch sérií: každá z nich má individuálne vonkajšie, chuťové a úžitkové vlastnosti.

Prvá epizóda

Prvá séria obsahuje 5 hybridov:

 1. Bright robin je skorý zrelý hybrid, ktorý prináša úrodu 90 - 100 dní po výsadbe. Je nenáročný, má vysoký výnos: v priemere sa zozbiera 15 kilogramov zeleniny z 1 m2. Paradajky s priemernou hmotnosťou 550 g sa vyznačujú zaujímavou chuťou, ktorú mnohí letní obyvatelia porovnávajú so zrelým melónom.
 2. Malinový západ slnka je skorý hybrid. Prvý zber sa dosiahne po 90 - 110 dňoch od presadenia sadeníc do zeme. Zralá zelenina sa vyznačuje okrúhlym tvarom a priemernou hmotnosťou 400 - 700 g. Takmer všetky paradajky dozrievajú súčasne. Pokožka má svetlý odtieň podobný ružovej bobule rovnakého názvu a dužina má bohatú sladkavú dochuť. Vyznačuje sa vysokým rastom: v skleníku môže Bush dorásť až do 200 centimetrov. Hybrid bol uvedený na trh v roku 2008. Počas tejto doby sa mu podarilo získať vysoké známky a kladné hodnotenie od záhradníkov za jeho produktivitu: v priemere je možné z 1 štvorcových metrov výsadby vyťažiť v priemere 14 až 18 kilogramov zeleniny. Ďalšou výhodou je odolnosť proti chorobám, s výnimkou apikálnej hniloby. Nevýhodou je aj to, že Bush je veľmi náladový a vyžaduje správne zalievanie, osvetlenie a teplotné podmienky.
 3. Malinová bobuľka je odroda charakteristická stredne veľkou zeleninou, ktorej priemerná hmotnosť sa pohybuje od 300 do 500 g. Zrelé paradajky majú jasnú farbu, šťavnatú dužinu. Používa sa na pestovanie plodín nielen v skleníkových podmienkach, ale aj vonku. Hybrid je vyberavý o určitých zavlažovacích a svetelných podmienkach.
 4. Vytvorenie malinového vína, ktoré sa tiež nazýva zázrak, sa datuje do roku 2009. Úroda paradajok Malinový zázrak dozrie 107 dní po presadení do zeme. Zrelé plody sú okrúhle a ružovej farby.Ich priemerná hmotnosť je 300 g. Zberaná plodina sa môže prepravovať na veľké vzdialenosti a skladovať až do zimy.
 5. Odroda Raspberry Paradise vám umožňuje pestovať paradajky so sladkou ovocnou chuťou. Táto kultúra sa predčasne dozrieva: priemerná doba zrenia je 90 dní. V skleníkových podmienkach môže krík dorásť až do výšky 2 metrov. Priemerná hmotnosť - 550 gramov, ovocie kruhového tvaru s charakteristickým rebrovaním v oblasti stonky.

paradajky malinový zázrak

Každá opísaná odroda je u záhradníkov obľúbená.

Druhá epizóda

Opis rajčiaka Malinový zázrak tiež hovorí o vlastnostiach 2 sérií paradajok:

 1. Malinový kráľ sa vyznačuje ovocím, ktoré má mäsitú šťavnatú dužinu, ktorá chráni hustú pokožku pred popraskaním a váži 400 gramov. Tento druh sa vyznačuje zaobleným plochým, rebrovaným tvarom paradajok, dozrievaním 90 - 110 dní po výsadbe sadeníc.
 2. Malinová radosť nesie ovocie s paradajkami, ktorých priemerná hmotnosť je 225 gramov. Plodina sa vyznačuje sladkou dužinou a jemnou štruktúrou. Kríky tvoria veľké zhluky: po zbere prvej plodiny z výsadby sa na zvyšných strapcoch začína intenzívne hromadiť množstvo. Plodenie trvá až do začiatku chladného počasia.
 3. Malinový sen sa vyznačuje nenáročnosťou na poveternostné podmienky: vaječník sa môže objaviť nielen počas slnečného obdobia, ale aj počas obdobia dažďov. Priemerná hmotnosť ovocia je 600 gramov. Paradajky sa vyznačujú svetlou farbou a vynikajúcou chuťou. Táto odroda je zaradená do skupiny rajčiakov s predčasným dozrievaním, keďže úrody sa získajú 90 dní po výsadbe.
 4. Malinový bizón sa vyznačuje sférickým tvarom ovocia, ktoré má svetloružový odtieň. Recenzie letných obyvateľov poznamenávajú, že priemerná hmotnosť ovocia je niekde v rozmedzí 0,5 kilogramu. Kefy sú husto pokryté ovocím, takže opis odrody uvádza, že paradajka má vysoký výnos, pokiaľ sa používa na výsadbu malého pozemku.
 5. Malina žiaduce. Hlavným charakteristickým znakom kríka je husté lístie, ktoré vytvára aktívny kontrast so zrelými paradajkami. Takáto rastlina je často vysadená tak, aby zdobila letnú chatu. Plodina dozrieva 95 dní po vysadení rastliny v skleníku alebo na otvorenom teréne. Priemerná hmotnosť zeleniny je 600 gramov.

pestovanie odrôd

Paradajky Raspberry Miracle 2 sa líšia v obmedzenej výške: každý zo zástupcov tejto skupiny môže dorásť až do 90 - 100 centimetrov. Tieto rajčiaky produkujú veľké ovocie, ktoré nie je vhodné na celé konzervovanie.

Tretia epizóda

Existuje ďalšia séria paradajok Raspberry Miracle. Zahŕňa 5 hybridov:

 1. Malinový zajačik sa vyznačuje 100-dňovým dozrievacím obdobím, vynikajúcim ovocným ovocím v chladnom počasí, šťavnatým sladkým ovocím so zaobleným tvarom a hmotnosťou 0,6 kilogramu.
 2. Malinový bogatyr je vysoko výnosný hybrid, ktorý sa vyznačuje hmotnosťou dozrievajúcich plodov 0,6 - 0,8 kg. Táto odroda je nenáročná na starostlivosť a dozrieva pri akejkoľvek teplote. Recenzie záhradníkov sa zhodujú na jednej veci, že takéto paradajky vyzerajú ako veľké maliny. Ďalšou pozitívnou vlastnosťou je skorá zrelosť: prvá plodina sa zberá 90 dní po výsadbe sadeníc.
 3. Malinové srdce má tieto vlastnosti: vysoký výnos získaný z malých kríkov s výškou 60 - 80 centimetrov, priemerná doba zrenia 90 dní, paradajky v tvare srdca s cukrovou dužinou a hmotnosť 250 gramov. Takúto zeleninu najčastejšie používajú záhradníci na konzervovanie.
 4. Malinové prekvapenie sa vyznačuje rozvinutým koreňovým systémom, nenáročnosťou. Táto odroda bola vyšľachtená výberom minimálnej účasti záhradníka na procese pestovania plodín. Prvú úrodu môžete získať 95 dní po výsadbe.Pestovanie tejto odrody vám umožní získať 400 gramov mäsovej šťavnatej zeleniny, ktorá má okrúhly, sploštený tvar;
 5. Malinová zmrzlina. Semená paradajok tejto odrody a pestované plodiny sa vyznačujú nenáročnosťou na poveternostné podmienky, dokonale tolerujú dlhodobé zrážky a chladné počasie. Priemerná hmotnosť paradajok dosahuje 0,4 kg, doba zrenia je 80 - 105 dní. Plody sa vyznačujú svetlým odtieňom a predĺženým tvarom.

Paradajkové semená Raspberry Miracle 3 majú dlhú trvanlivosť: zachovávajú si schopnosť klíčiť 15 rokov.

Tento paradajkový komplex bol vyvinutý vo vedeckom ústave v Čeľabinsku. Zaujímavou črtou série je jej nenáročnosť na poveternostné podmienky, pôsobivá masa zrelého ovocia, ich chuť, dužina a zaujímavý vzhľad. Nevýhody komplexu zahŕňajú priemernú odolnosť proti hnedej, hnedej škvrne, apikálnej hnilobe. Pestované kríky sú často napadnuté háďatkami koreňovými, molicami a roztočmi.

Aby sa zabránilo výskytu opísaných chorôb a škodcov, sadenice sa musia vysádzať iba v dezinfikovanej pôde. Kríky je potrebné pravidelne kontrolovať, či nie sú poškodené ovocím a zeleninou, av prípade potreby ich okamžite spracovať.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica