Charakteristika a opis odrody paradajok Raspberry Viscount, jej výnos

Jednou z populárnych odrôd paradajok je paradajka Raspberry Viscount. Jar je obľúbenou sezónou pre záhradníka. Všetky záležitosti sa odkladajú, pretože sa blíži sezóna výsadby. Oprava a kultivácia skleníkov, upratovanie postelí, ktoré sa stali tak milovanými, výber alebo pestovanie samotných vysoko kvalitných sadeníc sú hlavnými úlohami, ktoré si každý milovník letných chát kladie.

Jednou z najdôležitejších otázok pre každého, kto pestuje paradajky samostatne, je, ako si vybrať kvalitné semená? Na trhu existuje veľa odrôd. Líšia sa mnohými spôsobmi: doba zrenia, vegetačné obdobie, farba a hmotnosť plodov, výška kríkov a počet listov, odolnosť proti škodcom. Okrem toho by ovocie malo byť dobre skladované a malo by mať krásnu prezentáciu. Jednou z odrôd, ktoré v plnej miere spĺňajú všetky požiadavky, je Malinový Viscount.

Vlastnosti odrody

Odroda Malina Viscount je zrelá: od chvíle výsadby po objavenie sa prvých plodov trvá 90 až 105 dní. Všetko záleží na čase výsadby v zemi, klimatických podmienkach a zdravotnom stave kríka.

Forma rastliny je štandardná. Krík je určený, skôr malý - jeho výška nepresahuje 0,55 m. Silné a kompaktné paradajka nesie ovocie s paradajkami, ktoré sú ťažké a veľmi veľké, čo znamená, že kríkovi sa musí poskytnúť dobrá opora vo forme opory.

Farba listov paradajky Raspberry viscount je tmavo zelená, širšia ako priemer. Odroda sa môže pestovať vonku aj v skleníkoch rôznych typov a veľkostí.

Ak hovoríme o rezistencii na patogény, potom stojí za zmienku, že plesňové choroby a toto paradajky neskoro požívať dobre toleruje. Rastlina je odolná voči chorobám.

Vaječník vytvorený na kríku je dostatočne hrubý. Záhrada poteší veľké množstvo ovocia, ktoré ošetruje rastliny vo svojom skleníku opatrne. Tvar ovocia je guľatý, mierne sploštený, farba je jasne červená, v niektorých prípadoch tmavá karmínová. Na povrchu sa môže objaviť mierne rebrovanie.

Charakteristika chuti paradajok Raspberry Viscount traditional. Jeho plody sú mierne kyslé. Buničina so strednou hustotou obsahuje malý počet oddielov, ktorých počet nepresahuje 8 - 10 kusov. Obsah sušiny v rajčiakoch tohto typu je 4,5%.

Podmienky zrenia

Paradajka tejto odrody je predčasne zrejúca. Od objavenia sa prvých výhonkov po úplné dozrievanie trvá približne tri mesiace. Táto odroda dobre rastie na otvorenom poli. Ak vám podmienky umožnia vybaviť skleník, bude to pri raste výhodou.

čas zrenia

Bush sa poteší svojou kompaktnosťou - jeho výška zriedka prekračuje 0,55 m. Nie je potrebné trávenie a podväzok je potrebný iba v čase dozrievania ovocia, pretože konáre nemusia odolať veľkému počtu paradajok. Hmotnosť plodu môže ovplyvniť stav vetiev. Ak je rok plodný, potom všetky plody, ktorých hmotnosť môže byť od 0,35 do 0,55 kg, môžu vážiť až 5 - 6 kg.

výnos

Jednou z hlavných výhod rajčiaka je jeho vysoký výnos. Jedna dospelá rastlina, ak je správne pestovaná, je schopná produkovať až 6 kg ovocia. Ak je paradajka kŕmená, podmienky sú ideálne alebo sa blíži podmienkam, potom hmotnosť plodiny môže dosiahnuť 15 kg. Pre taký krátky závod je to vynikajúci výsledok. Medzi recenzie často vidíte nasledujúce: „Pestujem pár kríkov - získam obrovskú úrodu.“

Opis ovocia

Hmotnosť paradajok je pomerne veľká: v priemere váži asi 300 gramov. Pri dobrej starostlivosti a priaznivých klimatických podmienkach je možné získať plodinu, v ktorej budú prítomné vzorky s hmotnosťou do 450 gramov. V niektorých prípadoch môže hmotnosť dosiahnuť ešte vyššie hodnoty. Neexistuje jediný zlý prehľad o množstve ovocia tohto rajčiaka.

paradajková malinová viscount

Plody malinového vikomtu nie sú náchylné na praskanie. Chuťové vlastnosti berúc do úvahy skorú zrelosť dostávajú najlepšie recenzie od záhradníkov. K včasnému dozrievaniu prispievajú k ochrane plodov plesne.

Kde rastie najlepšie

Odroda dobre toleruje mráz. Veterné počasie dokonale prežije Raspberry Viscount. Najlepšiu úrodu však možno zozbierať v južných regiónoch a v strednom pruhu. V takých oblastiach, ako sú Voronez a Astrachán, regióny Belgorod, Krym a Krasnodar, je lepšie zasadiť paradajky priamo do zeme. V severných častiach krajiny av Uralu je dobrá úroda možná iba v skleníkoch.

Podrobný opis poľnohospodárskej technológie je možný až po získaní údajov o regióne pestovania a klimatických podmienkach.

Spôsob použitia

Tieto paradajky sa najlepšie používajú v šalátoch a na vynútenie šťavy z dôvodu zvýšenej mäsitosti. Plody sú vynikajúce na konzervovanie a používajú sa ako súčasť viaczložkových prírezov.

Malinový viscount možno sušiť. To sa musí urobiť v rúre. Sušené paradajky dobre s korením. Existuje veľa receptov na paradajky sušené na slnku. Okrem toho sa ovocie môže použiť na výrobu vynikajúcej paradajkovej pasty.

Výhody a nevýhody odrody

Tak ako každá iná odroda, aj tento druh paradajok má klady a zápory. Medzi výhody patrí:

 • svetlá chuť;
 • zachovanie integrity ovocia;
 • dobrá zrelá schopnosť;
 • dlhá trvanlivosť;
 • odolnosť proti mrazu;
 • reprezentatívny pohľad;
 • univerzálnosť použitia ovocia.

Raspberry Viscount má tiež nevýhody, o ktorých vie každý, kto ho vysadil. Najviditeľnejšie:

 • neschopnosť tolerovať teplo;
 • stála potreba zavlažovania;
 • prakticky povinná podpora, ktorá musí byť silná;
 • reakcia na kyslé pôdy, najlepšou možnosťou je neutrálna reakcia.

Vzhľadom na tieto vlastnosti poľnohospodárskej technológie bude môcť každý záhradník pestovať dobrú rastlinu a získať z nej kvalitnú úrodu. Hlavnou vecou je dodržiavanie všetkých pravidiel starostlivosti, pravidelné zavlažovanie rastlín a sledovanie ich stavu.

recenzia
 1. šprota
  8.08.2019 15:56

  Nevidel som paradajky odolné voči mrazu.Toto je prvý.

  Odpovedať
 2. Galina
  9.09.2019 07:11

  Samozrejme to nie je otužilé, ale paradajky na morskom kríku, ktoré nie sú kyslé ako obyčajné skoré dozrievanie, ale nie skôr skoré dozrievanie, skôr v polovici sezóny.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica