Charakteristika a opis odrody paradajok Pruhovaný let, recenzie záhradníkov

Tomato pruhovaný let je obľúbený u skúsených pestovateľov zeleniny a začínajúcich letných obyvateľov, ktorí chcú získať nielen zvyčajné červené paradajky na konzervovanie, ale niečo neobvyklé. A paradajky tejto odrody ich určite potešia práve takým výsledkom!

Vlastnosti odrody

Paradajky majú veľmi dobrú mieru klíčivosti - 69%, čo je nadpriemerné. Táto odroda je produktívna a jej plody vyzerajú elegantne, čo odôvodňuje jej neobvyklý názov. Pozrime sa podrobnejšie na charakteristiky a popis odrody.

Je to determinantná rastlina s priemernou výškou, stále je však potrebné ju zviazať. Podväzok sa vyrába na kolíky podľa rovnakého princípu ako akékoľvek iné odrody paradajok. Hmotnosť plodov je asi 30 - 40 gramov, hojne pokrývajú rastlinu strapcami.

Každá banda obsahuje 20 až 30 plodov, ktoré pôsobia atraktívne vďaka čokoládovo-vínovej farbe pokožky a dužiny, nezvyčajnej dekorácii - zelené pruhy.

zväzky paradajok

Paradajky majú mimoriadnu chuť - sladkú a kyslú. Prinášajú ovocie rovnako dobre na otvorenom a uzavretom teréne, čím vytvárajú podmienky pre produktívne využívanie osiatej oblasti, ktorú majú radi väčšina záhradkárov, v starostlivosti o nich je pomerne nenáročná. Nevyžadujú si viac pozornosti než svoje tradičné náprotivky. Ovocie padajúce z hrozna sa nemusí báť.

Paradajky odrody Striped Flight sa vyznačujú hustotou, elasticitou a dobrou chuťou, na stole vyzerajú sviežo, v solenej alebo morenej forme. Môžu byť konzervované nielen zrelé, ale aj zelené, chuť tým nebude trpieť.

Funkcie starostlivosti a pristátia

Mnoho ľudí má radi nakladanú verziu paradajok Striped Voyage. V prípade sadeníc sa tieto rajčiaky musia vysiať dostatočne skoro, a to aj na jar - v marci alebo apríli, v závislosti od toho, kde sa majú transplantovať (skôr - skôr do skleníka, neskôr - iba do záhrady).

Hĺbka výsadby semien v zemi je centimeter alebo dve. Potápajú sa, keď sa na rastline objavia dva alebo tri plnohodnotné listy.

výsadba paradajok

Ak sú sadenice vysadené v skleníku, aby sa získala skoršia úroda, je to možné už v jarných mesiacoch, apríl - máj, a ak sú na otvorenom priestranstve, potom iba na začiatku horúčavy, v júni. V každom prípade sa vysádzajú podľa systému 40 x 60, ktorý by sa mal prísne dodržiavať. Faktom je, že plodnosť môže byť zasiahnutá hustejšie:

Pruhovaný let patrí medzi rozmarné odrody v tejto veci, ktoré netolerujú zahusťovanie. Toto je v zásade jeho jediná „rozmarná“ požiadavka na podmienky pestovania.

Paradajkové kríky pruhovaného letu reagujú veľmi pozitívne na kŕmenie komplexnými hnojivami a inými prostriedkami, ktoré sú špeciálne navrhnuté na zvýšenie odolnosti kríkov voči škodcom a zvýšenie ich plodnosti.

prúžkované paradajky

Ale aj bez toho má paradajka pomerne dobrú odolnosť voči škodcom a hubám, miluje hojné zalievanie.

Záhradníci, ktorí si vyberú pruhovaný let na experimentovanie s paradajkami, budú môcť bez veľkého úsilia získať dobrú úrodu krásnych a chutných plodov, ktoré sa môžu hostom pochváliť v lete a pripraviť sa na budúce použitie na dlhé zimné mesiace. Jeho ďalšími výhodami nie sú opatrnosť a odolnosť voči tradičným chorobám paradajok.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica