Charakteristiky a opis odrody paradajok Rio grande, jej výnos

Paradajky Rio Grande dozrievajú 110 - 120 dní po klíčení, čo im umožňuje pripísať druhy v sezóne. Zeleninu chovanú holandskými pestovateľmi vysoko oceňujú obyvatelia letnej sezóny a poľnohospodári. Vďaka charakteristickej chuti ovocia a vynikajúcej kvalite pri udržiavaní si chcete kúpiť semená Rio Grande.

Hlavné vlastnosti odrody

Rozhodujúca kultúra je pripravená pestovať na otvorenom poli aj v skleníkoch, skleníkoch. Kompaktné kríky dosahujúce výšku šesťdesiat až sedemdesiat centimetrov majú priemerné množstvo lístia. Nepotrebujú podväzok ani pripnutie. Po celé vegetačné obdobie sa ovocie viaže na konáre paradajok Rio Grande. Ich vzdelanie sa končí do konca júla.

Slivové plody červenej farby, podobné odrodovej červeni, môžu dosiahnuť hmotnosť od sedemdesiat do sto päťdesiat gramov. Z jedného kríka, keď sa vytvoria priaznivé podmienky, sa zozbiera štyri alebo viac kilogramov paradajky Rio Grande. Charakteristickým znakom ovocia je univerzálnosť ich použitia. Môžu sa uchovávať čerstvé po dlhú dobu až do nového roka, ak sa zberajú zelené. Odrodové paradajky sa často pestujú na predaj, pretože pri preprave na veľké vzdialenosti sa nepraskajú ani nepraskajú.

Plody majú vysoký obsah sušiny, takže sú ideálne na výrobu omáčok, džúsu, cestovín. Hustá paradajková dužina je vhodná na mrazenie, sušenie.

Zvláštnosťou holandských paradajok je to, že kompaktné kríky môžu byť použité pri návrhu balkóna, pozemku, umiestnením rastliny do kvetináčov.

semená paradajok

Vlastnosti sejby a kultivácie

Ak sa odroda Rio Grande pestuje v sadenice, potom je možné originál Grande vysiať priamo do zeme. Optimálny čas na sadenie semien je od začiatku do polovice mája. Z metód siatia vyberte štvorhranný. Do hniezda sa umiestni až päť až osem semien, ktoré sa vložia do hĺbky jedného až dvoch centimetrov. Vzdialenosť medzi zásuvkami by nemala presiahnuť šesťdesiat centimetrov. Aby jarné mrazy nepriaznivo neovplyvnili vývoj sadeníc, sú semená ochladené. Keď sa sadenice objavia šesť dní po vysiatí, začnú riediť a dve alebo štyri rastliny zostanú v diere.

Semená sa sadia na sadenice šesťdesiat dní pred výsadbou na otvorenom priestranstve. Opis pestovania paradajok sadbou je rovnaký ako pre všetky determinanty. Obsahuje:

  • výsev v krabiciach so živnou pôdou;
  • vytváranie skleníkových podmienok pomocou plastového obalu, ktorý pokrýva nádoby;
  • mierne zavlažovanie;
  • pravidelné vetranie vykládok;
  • vytvorenie primeranej teploty vzduchu, dostatočné osvetlenie;
  • zber sadeníc.

Pred výsadbou sa sadenice stvrdnú dva až tri týždne, čím sa nádoby prenesú na balkón alebo na verandu.

Výťažok paradajok závisí od starostlivej starostlivosti o zeleninu.

Pravidlá starostlivosti

Aby bola rastlina zdravá, aby mohla začať prinášať ovocie, musia sa dodržiavať pravidlá striedania plodín. Rajčiaky Rio Grande by ste nemali každý rok zasadiť na rovnakom mieste. Najlepším predchodcom paradajkových kríkov budú strukoviny, kapusta a korenené zelené listy. Rastlina sa cíti dobre na sypkých, vysoko úrodných, hlboko kultivovaných pôdach.

Okrem mierneho zavlažovania je potrebné hnojivá nanášať včas:

  1. Odporúča sa vykonať prvé kŕmenie mulleínom zriedeným vo vode 1: 5 alebo vtáčím trusom 1:15.
  2. Po dvoch týždňoch sa do vedra s vodou zmiešajú dusičnan amónny (25 gramov), superfosfát (60 gramov), draselná soľ (15 gramov). Je potrebné pridať kyselinu boritú, z ktorej jeden gram sa predtým rozpustí v pol litri vriacej vody.
  3. Tretí vrchný dresing rajčiaka Rio Grande pozostáva z 30 gramov dusičnanu, 40 gramov superfosfátu a 70 gramov draselnej soli.
  4. Pri štvrtom a piatom postupe sa odoberie dvesto gramov drevného popola na desať litrov vody.

paradajkové kríky rio grande

Pod každý krík sa naleje jeden liter živného roztoku.

Vďaka kompetentnej kultivácii bude rastlina chránená pred chorobami a škodcami.

Rozdiel medzi odrodovými paradajkami z hybridov

Paradajky, podobné svojím menom, sa líšia vonkajšími charakteristikami a podmienkami pestovania. Hybridné paradajka Rio Sprint F1 je už neskôr druhom dozrievaním. Vysoký hybrid vhodný do skleníkov. A opis odrody, jej plodov sa líši od Rio Grande. Neurčitý má veľké ovocie a dosahuje hmotnosť viac ako tristo gramov. Pri nákupe semien musíme pochopiť, čo chcú dostávať, aké ovocie, účel ich určenia. Ak potrebujete malých ako Red, Cherry, vyberte si odrodu Rio Grande.

Recenzie záhradníkov o holandských odrodových paradajkách sú najvyššie. Hoci má ovocie hustú pokožku a nie veľmi šťavnatú dužinu, je jedným z najlepších na konzervovanie. A dlho zostávajú čerstvé.

Pre milovníkov paradajok je ťažké porozumieť rozmanitosti odrôd. Mnohé názvy paradajok sú si navzájom podobné, ale líšia sa mnohými spôsobmi. Pri nákupe semien musíte byť opatrní, inak namiesto slivky ako Rio Grande môžete získať žlté Chico.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica