Charakteristika a opis odrody paradajok Sibírsky zázrak, jeho výnos

Zelenina vybraná pre 21. storočie má mnoho dôležitých vlastností. Sibírske zázračné paradajky môžu potešiť záhradníkov s dokonale rovnomerným ovocím, úžasnou chuťou a odolnosťou voči rôznym stresovým situáciám. Odroda pestuje pestovateľov zeleniny svojou univerzálnosťou - pokiaľ ide o účel aj podmienky pestovania. Úspešne prešiel skúškami v rôznych regiónoch Ruska a blízkej zahraničia.

Sibírske zázraky

Odroda bola pôvodne testovaná v meniacich sa poveternostných podmienkach na Sibíri. Ukázal sa z najlepšej strany. Sibírske zázračné paradajky sú výsledkom starostlivej výberovej práce vedcov z Altaja.

V roku 2007 sa paradajka zaradila do štátneho registra chovateľských výsledkov, odporúča sa získavať rastlinné produkty na otvorenom poli aj v skleníkoch. Semená tejto odrody Sibír sú uvádzané na trh pod značkami takých semenných spoločností ako Aelita, Demetra a Zolotaya Sotka Altai.

Z pohľadu skúsených záhradníkov

Z preskúmania skúsených pestovateľov zeleniny vyplýva, že opis odrody v štátnom registri a na obaloch osiva je pomerne spoľahlivý a v skutočnosti sa potvrdzuje.

Plekhanova Maria Eduardovna (oblasť Tomsk): „Naše podnebie v okolí Tomska je veľmi chladné. Leto je krátke, v auguste už mrazy. Nie všetci môžu získať veľké paradajky aj v skleníku. Máme starý filmový skleník. Odrodu sibírskeho zázraku v nej pestujeme už niekoľko rokov. Názov sa mi páčil, kúpil semená. Teraz už nekupujeme, zasadzujeme vlastné. Časť plodiny dozrieva na kríkoch, zvyšok paradajok sa odstráni zelený, potom sčervenajú. Nie príliš veľký, ale veľmi chutný, zvlášť solený. ““

zber paradajok

Zarechneva Tatiana (Moskovský región): „Pred tromi rokmi som prvýkrát zasadil sibírsky zázrak - túto odrodu paradajok odporučil sused. Zasadil to už a priniesol semená z Altaja. V prvom roku tieto paradajky rástli na mojej otvorenej záhrade. Páčilo sa to, ale ukázalo sa, že je príliš vysoký. Teraz ich usadila v polykarbonátovom skleníku. Zviazané nie sú o nič horšie ako drahé hybridy, v žatve k nim tiež nie sú horšie. ““

Parkhomenko Lilya (územie Altaj): „V mojej obľúbenej záhradníckej šou som v televízii počul opis paradajok Sibírsky zázrak. V obchode som si kúpil naše Altajské semená tejto odrody. Skutočný zázrak skutočne vzrástol! Paradajky sa zdajú byť kalibrované, dokonca, akoby na výber. Kríky stáli v skleníku, podobne ako vianočné stromčeky, iba s paradajkovými girlandami. Takmer celá plodina bola v púčiku červená. “

Funkcie odrody

Rastliny sibírskeho zázračného rajčiaka sú veľmi silné, kmene sú dosť silné, lístie je veľké.Fotosyntetické procesy sú aktívne; paradajkové kefy sú úspešne zviazané a rýchlo sa vylejú.

paradajkové ovocie

krovia

Stonky sa vyznačujú kontinuálnym (neurčitým) typom vývoja. Dokonca aj na otvorenom priestranstve sú takmer rovnako vysoké ako človek - 150 cm. V skleníku sú obmedzené výškou stropu. Paradajky sa úspešne tvoria v horúčave, za studena a náhle zmeny teploty. V každom počasí je výnos vysoký. Z tohto dôvodu je možné odrodu Sibírsky zázrak bezpečne odporučiť pre vonkajšie postele a skleníky.

Ak sa pestujú vonku, budú potrebné dlhé kolíky alebo robustné mreže. Výška podpier musí byť najmenej jeden a pol metra.

paradajky v skleníku

Viazanie v skleníku je nepochybne pohodlnejšie. Ovocné zoskupenia sibírskeho zázraku nepotrebujú osobnú podporu, sú dosť silné a odolné proti záhybom.

ovocný

V prvom a druhom zväzku sa paradajky zväčšia - často sa ťahajú 300 až 350 gramov. Sú veľmi chutné, oválne, červené s malinovým odtieňom. Ideálne pre čerstvé zeleninové šaláty.

Dužina je ideálna - nežná, mierne šťavnatá, ale pevná. Na poschodí prevláda sladkosť pred kyslosťou.

Hmotnosť plodov v období hromadného zberu sa pohybuje od 150 do 200 gramov. Sú oválne, rovné a hladké. Nezrelé paradajky v sibírskom zázraku sú zafarbené svetlozelené s tmavou škvrnou blízko stonky.

Pri zrení zmiznú nepravidelnosti farieb. Úhľadné karmínovo červené plody sibírskeho zázraku vyzerajú v pohári veľmi krásne s celoplošným osolením alebo konzervovaním.

Podmienky zrenia

Vysoký sibírsky zázrak je odroda strednej sezóny s dlhotrvajúcim návratom. Táto vlastnosť naznačuje, že kefy dozrievajú postupne a celkový výťažok môže byť veľmi vysoký. Vo vnútorných podmienkach je minimálny ukazovateľ 10 kg na meter štvorcový. Na konci sezóny sa horné kefy odstránia nezrelé a dokonale dozrievajú.

vytrvalosť

Pokiaľ ide o odolnosť proti stresovým faktorom, odrodové rajčiaky sibírskeho zázraku nie sú horšie ako mnohé hybridy - skleníkové aj pozemné. Hybridné paradajky sa spravidla zameriavajú na prekonanie špecifického problému: skleníkové paradajky sú odolné voči teplu, mleté ​​paradajky sú odolné voči chladnému počasiu.

Odroda sibírskeho zázraku ukazuje flexibilitu v tejto záležitosti: rastie a pletie ovocie pri akejkoľvek teplote, v akejkoľvek pôde. To zaručuje konzistentný výnos každý rok. Paradajka žije do svojho zvučného mena.

paradajkový vaječník

Popis odrody Sibírsky zázrak svedčí o jeho univerzálnosti. Je to skleník aj pôda, šťavnaté a husté, šalátové a solené.

Jemnosti poľnohospodárskej technológie

Sibírsky zázrakový paradajok nemožno nazvať rozmarný a príliš náladový. Je však potrebné dodržať niekoľko odporúčaní týkajúcich sa starostlivosti o túto strednú sezónu:

  1. Sadenice musia byť v čase výsadby dostatočne staré. Jeho optimálny vek sú dva mesiace.
  2. V skleníku sú umiestnené 3 kríky na meter štvorcový, v ulici záhrada - 4 kríky.
  3. Vysoké rastliny sibírskeho zázraku si vyžadujú spoľahlivú väzbu a fixáciu.
  4. Dokovanie by sa malo vykonávať pravidelne počas celej sezóny. Kríky sa pestujú v interiéri aj exteriéri v 1 alebo 2 stonkách.
  5. Každý týždeň je potrebné komplexné kŕmenie.
  6. Dobre zavedená ventilácia zvyšuje výťažok sibírskeho zázraku v skleníku.
  7. Pôda v koreňovej zóne by nemala vyschnúť. Mulčovanie pomáha udržiavať miernu vlhkosť.
  8. Odroda rajčiaka sibírskeho zázraku využíva na ochranu pred chorobami a škodlivým hmyzom celý rad potrebných opatrení: striedanie plodín alebo dezinfekciu pôdy, preventívne a liečebné postupy.

Sonorné, hovoriace „sibírske“ meno nestanovuje obmedzenia pre oblasť pestovania. V prvom rade je to známka vysokej kvality. Paradajky, ktoré sa dobre darili v sibírskej klíme, sú schopné rásť kdekoľvek.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica