Opis odrody rajčiaka sicílskeho korenia a jeho vlastnosti

Paradajka sicílska paprika je známa odroda paradajok v polovici neskorého obdobia. Odroda je neurčitá (má neobmedzený rast stoniek), je určená na pestovanie na otvorenom poli a vyžaduje väzbu na podporu. Sadenice odrody sa vysievajú v marci a zasadia sa do pôdy začiatkom mája. Potápanie sa vykonáva vo fáze prvého listu. Odporúča sa pretvoriť rastlinu na jeden kmeň. Krík dosahuje výšku dva metre a produkuje až 5 kg paradajok.

Vlastnosti ovocia

Plody "sicílskeho korenia" rastú v zhlukoch po 4 kusoch. Paradajky majú tvar korenia a majú priemernú hmotnosť 150 gramov. Farba je tmavočervená, dužina je mäsitá. Plody sú šťavnaté a chutné. Vhodný na čerstvú konzumáciu, konzervovanie a mrazenie.

sicílsky korenie

Klady a zápory

Medzi výhody záhradníkov "sicílskeho korenia" patria nasledujúce vlastnosti:

 • Dobrý vkus;
 • Odolnosť proti chorobám;
 • Dlhá trvanlivosť;
 • Vysoká produktivita;
 • Univerzálnosť použitia.

paradajka sicílska

Hlavnou nevýhodou odrody je nestabilita v chladnom počasí.

Recenzie záhradníkov

Paradajková odroda "sicílsky korenie" je známa mnohým letným obyvateľom. Odporúčame prečítať si najzaujímavejšie názory na neho.

chuť z Talianska

 1. Čítal som recenzie o dobrom výnose "sicílskeho korenia" a zasadil som ho do mojej dacha. Nemôžem povedať, že úroda bola vysoká. Neviem prečo, ale nepodarilo sa mi zhromaždiť viac ako 2 kg z kríka. Možno nejaká chyba pri odchode, hoci som záhradník so skúsenosťami. (Olga Yurievna, Petrozavodsk)
 2. Pred vysadením odrody som starostlivo študoval materiál. Čítal som popis, všetky vlastnosti. Aby som bol úprimný, očakával som viac od paradajok. Ukázalo sa, že majú húževnatú a mierne viskóznu chuť. Ale stojí za zmienku, že sú vynikajúce pri nakladaní. (Alexander, Zelenodolsk)
 3. Vždy pristupujem k pestovaniu paradajok zodpovedne. Robím všetko podľa pravidiel, podľa pokynov. Táto taktika nikdy nezlyhá. Pokiaľ ide o „sicílsky korenie“, pre jeho dobrý výnos je dôležité včasné uvoľnenie pôdy a odstránenie buriny. A nezabudnite na minerálne hnojivá. (Farida Zakiryanovna, osada Aksubaevo, Tatarstan)
 4. To sú len kúzelné paradajky! Prípad, keď je radosť celej rodiny. Sú chutné a šťavnaté. Vhodný na šaláty, paradajkové džúsy a omáčky, valiace sa do pohárov. Môžete tiež pripraviť sušené. Táto odroda je pre hostesku skutočným nálezom. (Olga Valerievna, Soči)
 5. Problém so všetkými neurčitými činiteľmi je v tom, že je ťažké ich kontrolovať v skleníku. Môžu rásť do nerealistických veľkostí. A môj „sicílsky korenie“ sa tak rozrástol. Vstúpili do skleníka ako fantastický les. A potom som čítal, že je všeobecne vhodný iba na otvorené priestranstvá. Gee. (Valentina, Kirov)
 6. Toto krásne paradajka mi odporučil sused.Nevyžaduje zložitú údržbu, poskytuje dobrú úrodu. Ak nie ste leniví, môžete dosiahnuť výrazný úspech v pestovaní „sicílskeho korenia“. Dostal som 3,5 - 4 kg na krík. Plody sú rovnomerne lesklé, ako z výkladu. (Rose, Naberezhnye Chelny)

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica