Opis odrody paradajok Magic Cascade a jej vlastnosti

Tomato Magic Cascade f1 má racemózové kvetenstvo so dozrievaním malých paradajok, ktoré zostupujú vo vlnách pozdĺž výhonkov. Odroda preto dostala také poetické meno. Niekedy je však zamieňaná s inými cherry paradajkami, ako napr paradajka Magic Harp... Napriek zjavným podobnostiam sa jedná o úplne odlišné odrody.

Odroda patrí k cherry paradajkam, čo je v našej krajine relatívne nová odroda. Mnoho letných obyvateľov však už ocenilo pozitívne vlastnosti týchto druhov paradajok s malým ovocím a radi ich pestujú na svojich pozemkoch.

Malé paradajky majú vynikajúcu chuť a predajnosť, sú vysoko výnosné, kríky nevyžadujú veľa starostlivosti zo strany záhradníkov a racemózne kvetenstvo s mnohými plodmi vyzerá medzi zelenými výhonkami skvele.

Zaujímavé fakty o cherry paradajkách

Paradajky, ktorých hmotnosť ovocia je 13 - 25 g, sa nazývajú cherry paradajky. Množstvo sušiny v plodoch týchto rajčiakov je 1,5 až 2krát vyššie ako v prípade bežných rajčiakov.

Mnohí chovatelia radi robia rôzne experimenty s maloplodými paradajkami, takže teraz existujú cherry paradajky s chuťou jahôd, čučoriedok a niektorých ďalších plodín bobúľ. Ale nie všetky plody týchto rajčiakov sú malé, existujú odrody s ovocím veľkosti tenisovej loptičky.

Cherry paradajky

U tohto druhu paradajok môžu byť kríky vysoké, stredné a nízke. Líšia sa tiež farbami čerešní a ovocia.

Viacfarebné odrody čerešní vyzerajú okrem iných zeleniny v posteliach skvele a zozbierané zrelé plody rôznych farieb vyzerajú skvele pri zdobení stola, ako aj pri konzervovaní.

Opis a hlavné charakteristiky odrody

Magic Cascade je paradajka, ktorá dozrieva dozrieva. Od okamihu výsadby semien pre sadenice do zberu neprekročí viac ako tri mesiace.

magická kaskáda

Kríky sú veľmi vysoké, slabo listnaté, vo výške môžu dosahovať 2,0 - 2,2 m. Strely vyžadujú povinné podväzky (najlepšie metódou mreží) a pravidelné odstraňovanie nevlastných detí. Pre lepšie zrenie plodiny sú kríky formované do najviac troch stoniek. Listy sú riedke, typicky paradajky, bohaté na smaragdovú farbu. Hybrid bol chovaný sibírskymi chovateľmi na pestovanie v interiéri (v skleníkoch alebo v skleníkoch).

Opis odrody by sa mal začať príbehom o vaječníkoch. Kvetenstvo sa zhromažďuje v dlho visiacich zhlukoch, z ktorých každá obsahuje až 35 - 40 plodov. Zrelé čerešne - okrúhle, husté, tmavo červené. Pokožka je tenká, ale hustá, nie je náchylná na praskanie. Zrelé paradajky sú chutné, sladké a majú vynikajúcu prezentáciu. Výťažok odrody je vysoký - až 15 - 16 kg na 1 m².

pestovanie odrôd čerešní

Prepravná charakteristika: úroda týchto rajčiakov sa pozberá okamžite pomocou kefiek a umiestni sa do plastových boxov. V takomto kontajneri sa paradajky prepravujú a tiež skladujú až do spracovania. Magická kaskáda dokonale prenáša prepravu na veľké vzdialenosti.

Na fóre cherry paradajok už existujú recenzie pestovateľov zeleniny o tejto odrode.

Podľa letných obyvateľov je hybrid Magic Cascade vysoko odolný voči väčšine chorôb, ktoré ovplyvňujú rastlinné rastliny rodiny Solanaceae. Pestovanie tejto odrody si nevyžaduje veľa úsilia.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica