Charakteristika a opis odrody paradajok Fighter (Buyan), jej výnos

Univerzálnosť každej novej odrody v poľnohospodárstve musí obstáť v skúške času. Nie je také ľahké získať lásku záhradníka, ale práve bojovník s paradajkami sa v tejto oblasti vyznačoval svojimi jedinečnými vlastnosťami. Malý krík do veľkosti 50 cm s ovocím do 180 gramov a v skutočnosti vyzerá ako univerzálny vojak, pripravený vydržať akékoľvek pokusy.

Táto odroda sa nebojí krátkodobých mrazov alebo silného vetra, paradajka je počas sucha pokojne zásobená vodou a môže rásť pri slabom osvetlení. Oblasti s rizikovým poľnohospodárstvom pre neho nie sú problémom, krík bude stále plniť svoj účel a priniesť svojmu majiteľovi dobrú úrodu.

všeobecné informácie

Choval v roku 2012 odborníkmi sibírskeho výskumného ústavu a môže poskytnúť stabilnú úrodu v extrémnych podmienkach pre ďalšie odrody. Skúška času ukázala, že táto odroda paradajok sa cíti skvele na severe Kaukazu, na území oblasti stredného Volhy, zakorenila sa v Kazachstane, ďalších regiónoch a krajinách.

Dobre toleruje sucho a pri náležitej starostlivosti nie je prakticky náchylný na rôzne choroby. V oblastiach s niekoľkými slnečnými dňami dáva dobrú úrodu.

Funkcie odrody

Funkcie tejto odrody:

 • neprítomnosť postranných výhonkov, čo zjednodušuje prácu záhradníka pri tvarovaní kríkov;
 • vaječník je hojný a prakticky všetky prinášajú ovocie počas života rastliny;
 • každé dva listy sa tvoria kvetenstvo;
 • každý ker s náležitou starostlivosťou poskytuje vynikajúci výnos (až 8 kg paradajok);
 • malé plody sú žlté a červené;
 • mať podlhovastý tvar vo forme stredovekej prilby;
 • malá dužina, ovocie obsahuje až päť semien.

Pomerne vysoká predvídateľnosť vo vývoji iba prispieva k popularite tejto odrody. Nie je potrebné vytvárať kríky. Z komentárov záhradníkov vyplýva, že je možné predpovedať výnos plánovaním času na spracovanie ovocia. Pri spracovaní plodiny mnohí čelili nedostatku času. Po preskúmaní opisu odrody je možné posúdiť vysokú skorú zrelosť produktu, ktorá umožňuje získať hotové ovocie už na konci sto dní po vyklíčení semien.

bojovník pre paradajky

Poznámka pre ženy v domácnosti: odroda je vynikajúca na konzervovanie. Vďaka robustnej škrupine a malej veľkosti je Fighter lídrom v tejto oblasti.

Zdravé paradajky sa pri varení nepokrádajú a sú prakticky bez baktérií, ktoré v konečnej nádobe spôsobujú zákal alebo výbuch. Skladujú sa po dlhú dobu v chladničke a na stole majú príjemný estetický vzhľad.

Aké semená kúpiť

Balenia so semenami môžu mať rôznu podobu, čo naznačuje odrodu Buyan.Ten, kto zasadil tieto semená, pravdepodobne videl na obale slovo Fighter. Toto je jedno z populárnych mien tej istej odrody paradajok: Buyan yellow alebo Buyan red - to je hlavný rozdiel vo farbe, ktorému môžete venovať pozornosť. Prakticky sa nelíšia vo svojich základných vlastnostiach - majú rovnakú univerzálnosť, vynikajúcu chuť a vysoký výnos.

Ošetrovacie funkcie

Ako každá kultivovaná rastlina, kríky si vyžadujú starostlivé zaobchádzanie:

pestovanie paradajok

 1. Striedanie cyklov polievania, sušenia a orania pôdy.
 2. Včasné odstraňovanie buriny a kŕmenie vedie záhradníka k rekordnému výsledku.
 3. Pestujeme paradajky na miestach, ktoré nie sú zatienené - paradajky majú veľmi radi slnečné svetlo.
 4. Vrchný dresing sa vykonáva počas celého života rastliny, ale nie viac ako 4-5 krát za sezónu.
 5. Po výsadbe sadeníc nezabudnite na niekoľko dní zalievať vrcholy, až kým nedosiahnu zdravú, jasne zelenú farbu.
 6. Zavlažovacie drážky usporiadame vopred tak, aby sa umýval celý koreňový systém rastliny, ale nevymývala sa pôda.
 7. Zavlažovanie postrekovačov sa neodporúča skúsenými záhradníkmi, aj keď si často môžete prečítať v recenziách: „Zasadil som sadenice a takéto zavlažovanie som organizoval v zamračených dňoch alebo večer.“
 8. Pri spracovaní antibakteriálnymi alebo antiparazitickými činidlami sa berie do úvahy doba rozpúšťania lieku tak, aby kompozícia neklesla na stôl spolu s hotovými paradajkami.
 9. Včasné viazanie kríkov vám umožní pestovať bohatú úrodu. Rastlina dostane viac slnečného svetla. Ovocie ležiace na zemi je navyše často vystavené rôznym chorobám. V pôde žijú rôzne baktérie, ktoré potešia úrodu s radosťou.

Tip: Pred výsadbou sadeníc paradajok Buyan zatrepte kríkom - slabý vaječník sa rozpadne, získate stabilne sa rozvíjajúcu rastlinu.

Ako bojovať proti chorobe

Napriek vysokej imunite voči chorobám rastliny niekedy potrebujú pomoc v boji proti baktériám.

 1. Horná hniloba. Môže sa objaviť na koreni zeleného ovocia. Paradajky sa ošetrujú roztokom dusičnanu vápenatého vo vhodných pomeroch. Zvyčajne stačí jeden, maximálne dva postupy za sezónu.
 2. Bojujú proti plesni pomocou zmesi Bordeaux založenej na roztoku vápna a síranu meďnatého. Zloženie je dosť agresívne, pri nesprávnych pomeroch môže spáliť ovocie.

Na testovanie kompozície sa môže použiť akýkoľvek výrobok obsahujúci železo, napríklad necht. Keď železo reaguje so síranom meďnatým, farba zafarbí jasne na červenú. V takom prípade do roztoku pridajte trochu vápna a po premiešaní experiment zopakujte.

Praskanie ovocia mnohými záhradkármi mylne považuje za chorobu. Príčinou tohto ochorenia je nadmerné zalievanie alebo kŕmenie rastlín. Stimuluje sa aktívny rast ovocia, menia sa jeho štrukturálne vlastnosti, ale zároveň si paradajky nemôžu poskytnúť potrebné prvky. Stačí zmeniť zavlažovací režim, vysušiť a nadýchnuť pôdu a rast rastlín sa normalizuje.

Nebezpečenstvo pre paradajky v tomto prípade spočíva v porušení ochranného obalu: baktérie ľahko prenikajú do trhlín. Niektoré z nich môžu osobe uškodiť. Najlepšie je odstrániť tieto trhliny pred jedlom.

Táto odroda paradajok je vítaným hosťom v každom záhradníckom priemysle. Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam je paradajka obľúbená medzi milovníkmi poľnohospodárstva.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica