Charakteristika a opis odrody rajčiaka Bistrenok, jeho výnos

Paradajka "Bystrenok" f1 je jedným z prvých hybridov tohto typu kultúry. Prvé odrody paradajok zvyčajne dozrievajú až 100 dní a "Bystrenok" je pripravený po 85 dňoch. Môže sa pestovať na otvorenom poli aj pod filmovým povlakom.

Charakterizujeme „Bistrenka“

Opis tohto rajčiaka zahŕňa také vlastnosti, ako je determinantnosť, kompaktnosť a už uvedená skorá zrelosť. Zástupcovia tejto odrody dorastajú do 75 cm, 85 až 90 dní prechádza od siatia po dozrievanie.

Veľmi skorá pripravenosť plodu je nepopierateľnou výhodou, najmä pre regióny, v ktorých môže byť poľnohospodárstvo riskantné. Mnoho milovníkov záhrad sa preto rozhodne pre nízko rastúce skoré odrody: výber rajčiakov na morenie sa potom ukáže v posledných dňoch júna.

Táto okolnosť je dôležitá pre záhradníkov, ktorí by chceli šetriť drahocenný čas pri starostlivosti o plodiny a obrátiť svoju pozornosť na záhradníctvo.

Pokiaľ ide o paradajkové kríky, nemožno ho nazývať rozľahlosť. Jeho maximálna výška je 80 cm, paradajky však potrebujú podväzok na podperu a zovretie. Posledne menované zahŕňa odstránenie postranných výhonkov vznikajúcich z dutín listov. Tento postup pomôže získať najlepšiu úrodu a poskytne potrebnú ochranu pred chorobami.

Na odporúčanie pestovateľov sa rastliny formujú do troch stoniek. V prípade silného zhonu na získanie úrody je lepšie štiepiť prvú kefu. Paradajka dozrie o niečo neskôr, ale jej výnos nebude nijako ovplyvnený.

semená paradajok rýchlo

Hlavnými hodnotnými charakteristikami odrody sú:

 1. Rovnosť paradajok;
 2. Stále vysoký výnos,
 3. Nezabudnuteľná príjemná chuť;
 4. Paralelná tvorba všetkých vaječníkov s následným plodením;
 5. Odolnosť voči rôznym chorobám, ktoré sú súčasťou paradajok.

Tieto paradajky, ktoré majú skorú zrelosť, dávajú majiteľom vynikajúcu úrodu pred objavením sa takého pohromy, ako je pleseň.

vzhľad rajčiaka je rýchly

Vlastnosti ovocia z paradajok "Bistrenok f1"

Charakteristiky ovocnej časti opísanej odrody sú tieto:

 • Okrúhlosť, hladkosť, hustota;
 • Podľa hmotnosti - 110 - 120, maximálne do 180 gramov;
 • Počas dozrievania získajú tmavo ružový odtieň;
 • Dužina ovocia je veľmi jemná a chutná, najmä pre skoré odrody;
 • Nie sú náchylné na praskanie;
 • Môže byť prepravovaný bez problémov.

Podľa mnohých recenzií paradajky Bystrenok f1 má univerzálny účel. Ideálne pre čerstvé čerstvé šaláty a domáce prípravky.Priemerná veľkosť ovocia, hustá dužina a odolnosť proti praskaniu a šíreniu počas solenia sa stala u mnohých manželiek populárnou.

paradajkový šalát

O vlastnostiach sejby a starostlivosti o plodiny

Odporúča sa zasiať paradajky pre sadenice pár mesiacov alebo dokonca o niečo menej pred tým, ako sa predpokladá výsadba pôdy. Každopádne je to marec. Vysadia sa v centimetroch alebo v hĺbke jeden a pol centimetra. Sadenice by sa mali pichnúť počas obdobia, keď sa objavia pôvodné pravé listy. Rastliny sú teda pripravené na otvorenom priestranstve, keď dosiahnu 50 dní, vo vyhrievaných skleníkoch - v apríli a v dočasných filmových prístreškoch - o mesiac neskôr.

Výsadbový vzor pre paradajky sa nazýva 70 x 40 cm, pri výsadbe na stabilnom mieste každý štvorcový meter predpokladá umiestnenie až 5 jedincov. Zalievanie je potrebné zriedka, ale hojne na samý koreň. Pokiaľ ide o obväzy, potom sa v sezóne vykonávajú v množstve štyri až päť. Odroda je dobre vystavená takým postupom, ako je hilling a uvoľnenie.

Napriek tomu, že paradajka dozrieva už pred začiatkom plesne, je vhodné zorganizovať proti nej preventívne ošetrenie. Jeho schéma je trojnásobným postupom s prestávkou na desať dní. Podľa potreby sa tiež používajú vhodné prostriedky na ochranu proti hmyzu a chorobám.

Dnešný svet paradajok je doplnený zvyšujúcim sa počtom odrôd a hybridov, preto je dôležité poznať účel každej z nich a potom si vybrať podľa svojich preferencií. Pre tých, ktorí majú radi veľmi skoré druhy, sa pokúste zobrať semená „Bystrenok“ f1 na pestovanie.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica