Opis odrody paradajok Cherokee, jej vlastnosti a výnos

Paradajka Cherokee bola chovaná v Spojených štátoch v 19. storočí. Považuje sa za jedno z najchutnejších paradajok čierneho ovocia na svete. Má jemné mäso sladkej chuti a údenej arómy.

charakteristický

Odroda nekladie vysoké nároky na podmienky pestovania. Jeho výška dosahuje asi 180 cm a považuje sa za optimálne vytvoriť krík s 2-3 stonkami. Na kríku sa zvyčajne tvorí až 8 zhlukov s ovocím. Toto je odroda stredného veku. Čas dozrievania prvého ovocia je 110 - 115 dní.

Čerstvá paradajka

Plody sú polkruhové, veľké, hnedo-fialovej farby. Hmotnosť jedného červeného paradajky Cherokee dosahuje 300 - 400 g, ale väčšina z neho má hmotnosť od 200 do 300 g. Vo vnútri je steakové ovocie, husté, ale veľmi šťavnaté s veľkým počtom komôr na osivo. Chuť buničiny sa zlepšuje, keď zelenina úplne dozrieva. Majú tiež vynikajúcu arómu.

Paradajky Cherokee sa používajú na krájanie na šaláty, výrobu sendvičov. Okrem toho sú vhodné na výrobu omáčok a kečupov.

vysoké nároky

Cherokee fialové srdce

Jednou z odrôd exotických paradajok je Cherokee Purple Heart. V strednom Rusku a v severných oblastiach sa odporúča pestovať ho v skleníku. Iba na juhu rastie úspešne na otvorených posteliach.

Výška kríkov do veľkej miery závisí od podmienok pestovania a pohybuje sa od 1,2 do 2 metrov. Plody sú fialové. Majú vynikajúcu chuť a vôňu. Odroda má priemernú dobu zrenia. Na jednej kefke je až desať paradajok. Prekvapujú akýmsi „srdečným“ výrazom s bodom dole. Fialová Cherokee je veľmi mäsitá, s jemnou chuťou a príjemnou vôňou.

fialové srdce

Hmotnosť jedného ovocia je od 150 do 300 g. Jeden krík je schopný produkovať až 4 kg zrelých paradajok v prítomnosti zavlažovacieho režimu a včasného kŕmenia.

Hlavnou pozitívnou vlastnosťou rajčiaka je jeho odolnosť voči chorobám. Ak sa však preventívne opatrenia nedodržiavajú, kríky môžu byť ovplyvnené molíc alebo roztočom. Whitefly je veľmi ťažké sa zbaviť, pretože tento druh moly je odolný voči mnohým chemikáliám.

Keď sa pestujú v skleníku tejto odrody paradajok, môžu byť kríky ovplyvnené mušľami a fusáriom. Vysoká vlhkosť v skleníku prispieva k výskytu plesňových chorôb.

exotické paradajky

Viazanie kríkov

Výška týchto kríkov je pomerne vysoká, takže je potrebné ich pripevniť k podperám. Stonky nemusia odolať zaťaženiu nalievaného ovocia a ležať na zemi alebo sa zlomiť.

Správne zviazané paradajky dokážu odolať nepriaznivým poveternostným podmienkam.Okrem toho prispieva k voľnému prenikaniu slnečného svetla do rastliny a prístupu vzduchu.

Krídla môžu byť priviazané k voľne stojacim podperám, na vodorovných mrežiach, na pletivo alebo čiapky v tvare pyramídy. V prípade rajčiakov Cherokee je výhodnejší podväzok na živý plot. Vytiahne sa vedľa radov paradajok a potom sa stonky pripevnia k sieti pomocou motúzov alebo špeciálnych špendlíkov.

režim zavlažovania

Preventívne opatrenia proti škodcom a chorobám

Na ochranu paradajok pred chorobami a škodcami sa odporúča dodržiavať tieto požiadavky:

  • pozorovať striedanie plodín;
  • neusádzajte ich vedľa iných nočných ľade, najmä so zemiakmi;
  • včas odstráňte choré kríky alebo rastliny postihnuté škodcami;
  • po zbere by sa vrchná časť mala odstrániť z postelí.

zasadiť ich do blízkosti

recenzia

Podľa recenzií sú odrody Cherokee najlepším paradajkami na pestovanie v celej krajine.

Yaroslava Ivanovna, 58 rokov: „Tieto paradajky som vysádzal na svojej záhrade 15 rokov. Nikdy ma nezklamal. Plodenie trvá 1,5–2 mesiace, takže mojej rodine sa paradajky dodávajú až do jesene. ““

svedectvá

Svetlana Nikolaevna, 44 rokov: „Cherokee čaká veľa iných odrôd a hybridov paradajok, pokiaľ ide o chuť. Sú nenáročné na podmienky pestovania. Jediným problémom je povinné viazanie. Je potrebné vykonávať podväzok často, keď stonky rastú. “

Fedor, 34 rokov: „Nedávno som začal záhradkárstvo, ale už mám svoje obľúbené odrody paradajok. Jedným z nich sú Cherokee paradajky. Sú vhodné na čerstvé použitie. Sú dosť odolné voči kultivačným podmienkam a chorobám. ““

ukazovatele chuti

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica