Charakteristiky a opis odrody paradajok, jej úroda

Tomato Summer resident - odroda určená pre pestovanie paradajok na otvorenom priestranstve, skleníky, na parapety. Mnohí záhradníci kvôli svojej kompaktnosti uprednostňujú pestovanie tejto konkrétnej odrody paradajok. Okrem tejto výhody majú pestované ovocie príjemnú chuť a šťavnatosť.

Hlavné vlastnosti

Táto odroda paradajok sa môže pestovať aj v chladnom podnebí, a preto je žiadaná takmer vo všetkých klimatických zónach Ruska. Okrem tejto funkcie má Summer Resident ďalšie charakteristické črty.

Charakteristiky a opis odrody paradajok Letné bydlisko:

 1. Odroda je rozhodujúca - kríky rastú iba do miniatúrnej výšky 50 centimetrov.
 2. Stonky nerastú na veľkých plochách, a preto je odroda považovaná za vynikajúcu možnosť pestovania na malých plochách.
 3. Malé množstvo lístia, ktoré umožňuje rýchlejšie rast a dozrievanie ovocia.
 4. Na každej strane sa môže tvoriť 4 - 5 plodov.
 5. Obdobie pestovania závisí od klimatických podmienok v regióne, podľa štatistík, v priemere 97 - 115 dní.
 6. Odroda sa predčasne dozrieva: je zaujímavé, že úrodu možno získať aj na otvorenom priestranstve za chladného počasia. Plodenie trvá do začiatku jesene.
 7. Rastline sa darí niesť ovocie pred obdobím rozšírenia plesne.
 8. Každý, kto pravidelne pestuje túto odrodu paradajok vo svojej záhrade, tvrdí, že výnos má priemernú pozíciu v rebríčku odrôd paradajky: z 1 m2 získa 3,5 - 4 kilogramy ovocia.
 9. Masitá štruktúra paradajok umožňuje ich použitie nielen na prípravu čerstvých šalátov, ale aj na nápoje, omáčky a konzerváciu.
 10. Kríky sa vyznačujú priemernou odolnosťou voči chorobám.
 11. Hmotnosť jedného rajčiaka je 55 - 150 gramov, hlavne kríky prinášajú ovocie s paradajkami s hmotnosťou 100 gramov.
 12. Zrelé paradajky sú zaoblené, jasne červenej farby a kompaktné.
 13. Paradajky majú vynikajúcu chuť a arómu, doplnené jemnou kyslosťou.
 14. Na základe recenzií záhradníkov, ktorí pestovali toto paradajky, môžeme dospieť k záveru, že zozbierané ovocie je dokonale skladované a zachováva si chuť 3 týždne.

pestovanie paradajok

Všetky tieto vlastnosti umožňujú pestovať tieto paradajky nielen na záhrade, ale aj na parapete. Takáto kultivácia vám umožní pochutnať si na paradajkách šetrných k životnému prostrediu po dlhú dobu.

nevýhody

Napriek tomu, že puzdro má kompaktnú výšku, musí byť zviazané vetvami. Dôvodom je skutočnosť, že rajčiakové konáre nie sú dostatočne silné, a preto sa môžu ľahko ohýbať a dosahovať zrelé ovocie až na zem.Takýto kontakt so zemou nepriaznivo ovplyvňuje čerstvosť ovocia, takže záhradníci musia vytvárať podporné štruktúry.

Kto vysadil letného obyvateľa, podáva hodnotenie paradajok, že táto odroda nie je chránená pred plesňou. Niektorí tvrdia, že vysadené rastliny boli postihnuté touto chorobou. Problém však nastáva najmä v oblasti, kde boli rajčiaky postihnuté minulú sezónu.

Princípy pestovania

Táto odroda paradajok má svoje pestovateľské vlastnosti. Pri výsadbe a ošetrovaní by sa mali zohľadniť tieto dôležité body:

letná odroda

 1. Odroda Dachnik nemôže byť vysadená na lôžkach, kde papriky alebo zemiaky predtým rástli. Takéto výsadby zvyšujú riziko neskorého plesne na kríži. Najlepšie by boli tie postele, ktoré boli predtým osadené fazuľou, kapustou, mrkvou alebo cibuľou.
 2. Na pestovanie je potrebné zvoliť oblasť s ľahkou pôdou, ktorá sa vyznačuje vysokou priepustnosťou vzduchu. Na vytvorenie optimálnych podmienok je možné do výsadbových otvorov pridať piesok alebo humus.
 3. Sadenice sa musia vysádzať vo vzdialenosti 40 centimetrov od seba.
 4. V podmienkach otvoreného terénu môžu byť zrelé sadenice transplantované v prvej polovici mája - po skončení mrazu.
 5. Semená sadeníc by sa mali vysiať v marci. Dátum výsevu je najlepšie zvoliť s ohľadom na odporúčania mesačného kalendára. Výsev sa najčastejšie vykonáva 45 - 50 dní pred výsadbou sadeníc.
 6. Na zvýšenie výnosu paradajok sa odporúča letným obyvateľom používať vrchný dresing. Táto odroda potrebuje 2 - 3 hnojivá za sezónu.
 7. Pôda sa musí pravidelne navlhčiť. Pôda by nemala byť suchá, ale treba sa postarať o to, aby sa v zemi nehromadila nadbytočná tekutina. Na obohatenie pôdy kyslíkom po zalievaní sa musí uvoľniť.

Ak sa dodržia všetky uvedené odporúčania, bude záhradník schopný pestovať bohatú úrodu, ktorá si zachová všetky pozitívne vlastnosti odrody letiakov v raji.

Malo by sa pamätať na to, že akýmkoľvek nevýhodám tejto odrody sa dá predísť správnym starostlivosťou o sadenice a pestovanými paradajkami, starostlivým spracovaním a dezinfekciou pôdy pred výsadbou.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica