Charakteristiky a opis odrody rajčiaka Diabolic, jeho výnos

Tomato Diabolic F1 je odroda v polovici sezóny. Chovali poľnohospodári Sakata. Je zapísaná v Štátnom registri šľachtiteľských výsledkov Ruska v roku 2008. Kríky sú stredne vysoké, určujúce, to znamená, že pri kvitnutí prestanú rásť. Vhodné na výsadbu na pozemku av skleníku.

Opis kríkov

Vlastnosti kríkov: silné, veľa listov, vysoké 1,2 - 1,6 m. Rastliny musia byť priviazané k kolíkom a odrezané nevlastnými deťmi. Jeden zhluk obsahuje 8 - 12 plodov. Je lepšie nechať 2 - 3 stonky v odrode, zvyšok odrezať. Stredne veľké zelenkasté listy. Kvetenstvo je zložité. Plody tejto odrody sa konzumujú čerstvé, konzervované, nakladané.

Opis ovocia

Opis diabolských paradajok: majú tvar mierne predĺženého krému s hmotnosťou 100 - 160 g. Nezrelé paradajky sú svetlozelené a zrelé sú šarlatové, dužina je tmavo ružová. Paradajky obsahujú 3 - 4 semenné komory. Plody sú dosť ľahké.

Paradajky sú solené a nakladané, do šalátov. Zloženie ovocia: sušina v šťave 5,0 - 7,2%, cukry (glukóza, fruktóza, sacharóza) - 3,0 - 3,9%. Paradajky sa nedajú nazývať príliš sladké, ale tiež nevýrazné. Semená predávajú spoločnosti Gavrish, Agros, Prestige.

Klady a zápory

Tomato Diabolic F1 má niekoľko výhod:

  1. Paradajky nepraskajú, neklamú a ľahko sa prepravujú. Majú pevné mäso.
  2. Z kríkov sa zberá veľké množstvo ovocia: bez ohľadu na poveternostné podmienky je výnos 1 m² až 20 kg, na hektár sa zberá 256 - 296 centov.
  3. Charakteristiky odrody - odolnosť proti verticiliu a fusáriu, phomopsis a bakteriálny špinenie.
  4. Diabolské paradajky F1 nie sú napadnuté koreňovými háďatkami.

starostlivosť o paradajky

Z nedostatkov je potrebné poznamenať, že pri výsadbe sadeníc sa odporúča zvoliť najvhodnejšie miesto. Aj malé zatienenie povedie k menšej úrode.

Výsev semien

Pestovanie rajčiakov s cukrovkou sa začína siatím semien. Semená odrody sa vysievajú v polovici marca. Semená sa vložia do vrecúška tenkého a potom sa nechajú 20 minút vyňať. v slabom roztoku manganistanu draselného, ​​potom opláchnite. Potom môžete semená namočiť do rastového stimulátora. Agávová šťava má vynikajúci vplyv na sadenice paradajok: Semená vložte do látkového vrecka a ponorte ich do roztoku aloe šťavy s vodou na 1,5 hodiny, potom ich vysušte. Agávová šťava zvyšuje klíčivosť semien o 25%, klíčia rýchlejšie.

paradajky v záhrade

Do klietok nalejte do obchodu nakúpenú paradajkovú zeminu. Zhutňujte pôdu a vodu liberálne. Drážky robte každých 4 - 5 cm do hĺbky 1 cm. Po dni semená posypte na zem tak, aby medzi nimi bola vzdialenosť 2 cm. Keď vidíte klíčky, odstráňte fóliu a vystavte výsadbu svetlu.

Keď sa objavia 2 pravé listy, potápajte sa sadenice.Pred umiestnením sadenice nalejte do každého pohára trochu superfosfátu. Koreň trochu pritlačte.

Príprava pôdy

Sadenice nesádzajte na mieste, kde sa pestovali zemiaky, baklažány a paprika. Rastliny rajčiakov Diabolic F1 v oblasti, v ktorej v minulom roku vzrástla kapusta, cibuľa a uhorky.

Na jeseň posypte 5 kg humusu, 50 g superfosfátu, 25 g draselnej soli na 1 m² pôdy, vykopajte zem na lopatke s lopatou, odstráňte korene, burinu. Na jar sa znovu rozdrví 1 kg hniloby hydiny, 1 kg popola a 25 g síranu amónneho. Choďte v stávke blízko postelí, zviazajte drôt, aby ste vytvorili trellises.

úrodu

Aby sa predišlo chorobám paradajok, rozliate pôdu niekoľko dní pred vysadením sadeníc s nasledujúcim zložením: nalejte 30 g 90% oxychloridu meďnatého do 10-litrového vedra s vodou a zmes nalejte na miesto.

Pristátie na mieste

Paradajkový diabetik F1 netoleruje mrazy z dôvodu návratu, z tohto dôvodu sadenice rastlín od 15. mája. Vytiahnite diery s priemerom 15 cm a hĺbkou 20 cm, aby medzi nimi bola medzera 40 cm a medzi radmi - 60 cm. Sadenice sa zalievajú hojne deň pred presadením. Odstráňte sadenice s kusom zeminy, vložte ju do diery. Zakryte zemou, vodou, tieňom slnka. Zakryte pôdu slamy, rašeliny.

Starostlivosť

Paradajky nemajú radi sucho a stojatú vlhkosť. Zalievajte kríky ráno pri koreňoch a snažte sa, aby sa nedostali na listy, inak sadenice môžu ochorieť pri neskorej plesni. Voda sa používa teplá, ktorá stála najmenej jeden deň. Spočiatku, napojená mierne a v lete - hojne. Stagnácia vody by nemala byť povolená. Nasledujúci deň sa pôda uvoľní, burina sa vytiahne. Voda nabudúce, keď pôda vyschne.

Najprv sa kŕmia po výsadbe sadeníc, potom druhýkrát, keď sa začínajú objavovať púčiky. Po tretie, keď sa kŕmia, keď kvety uschnú a objavia sa vaječníky, po štvrté - pri plodení. Štvrtý dresing sa vykonáva 2 týždne pred zberom ovocia.

Ten, kto vysadil túto odrodu, odporúča kŕmiť sadenice prvýkrát roztokom vtáčích trusov: najprv pridajte 25 g trusu do 0,5 litra vody, potom pridajte vždy 5 g síranu draselného a 20 g superfosfátu a potom nalejte zmes do 10-litrového vedra s vodou. Túto zálievku nalejte pod koreň (1 liter na krík).

Keď sa púčiky objavia, zopakujte kŕmenie. Tento dres môžete nahradiť pridaním 1 lyžice. lyžicu nitrophoska do desaťlitrového vedra s vodou a nalejte 1 liter zmesi pod každú sadbu.

Aby sa zabránilo hnilobe z kríkov, pripravte roztok 1 polievková lyžica. polievkové lyžice dusičnanu vápenatého a desaťlitrová vedra čistej vody. Keď kvitne, postriekajte plodinu týmto roztokom. Nalejte 1 liter roztoku do každej kríky.

Keď sa začnú objavovať prvé vaječníky, pripravte roztok s drevným popolom. Nalejte 2 litre popola, 10 g kyseliny boritej do desaťlitrového vedra čistej vody. Nechajte pôsobiť jeden deň, aby ste rozpustili prvky. Voda pri koreni, nalievajúca 1 liter na krík.

Po naliatí ovocia urobte štvrté kŕmenie. Nalejte do 2 lyžice. lyžice superfosfátu, 1 polievková lyžica. lyžica humátu draselného v desaťlitrovej nádobe s vodou. Nalejte 1 liter pod krík. Vytvorte krík, nechajte 2 - 3 stonky, zvyšok odrežte.

Hybrid sa ľahko udržuje. Recenzie sú dobré. Takže Tatiana z Moskvy píše: „Veľmi sa mi páči odroda rajčiakov z cukrovky. Sadím kríky už 3 roky. Chuť je harmonická, má sladkosť s kyslosťou, odroda je veľmi plodná. Neskorá pleseň nebola chorá. ““

Tí, ktorí zasadili paradajky Diabolic F1, považujú túto odrodu paradajok za veľmi vytrvalú a vysoko výnosnú, ktorá je vhodná pre skúsených záhradníkov aj začiatočníkov.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica