Opis odrody paradajok Elf f1, znaky pestovania a starostlivosti

Záhradníci, ktorí chcú kúpiť cherry paradajky, by mali venovať pozornosť paradajkovým škriatkom f1. Hybridná rastlina vytvára veľa plodov vynikajúcej chuti počas celej sezóny, nevyžaduje špeciálne podmienky pre pestovanie a dobre rastie v skleníku aj na záhrade.

Opis a vlastnosti odrody

Elf f1 je neurčitá odroda v polovici sezóny získaná krížením s inými druhmi paradajok. Rastlina až do výšky 2 m tvorí veľa nevlastných detí, a preto musí záhradník okamžite zozbierať kríky, aby mohol zozbierať plnohodnotnú plodinu. V opačnom prípade bude rastlina silne rásť a zmení sa na nepriechodnú hrudku.

Pozitívny účinok zo záhradnej manipulácie sa pozoruje, keď sa vytvorí hybrid s 2-3 kmeňmi.

Záhradníci, ktorí nemajú čas paradajky, zviažte rastlinu spolu so všetkými dostupnými výhonkami vo forme zväzkov.

Odroda škriatkov F1 je rezistentný na vývoj chorôb, ako sú kladieporium a vädnutie fusária, ktoré sú hrozné pre paradajky.

Po dosiahnutí zrelosti smotanové paradajky zafarbia na tmavo červenú farbu a získajú nasladlú chuť. Vďaka mäsovej dužine a malému množstvu semien sú plody odolné voči praskaniu a sú vhodné na prepravu. Hmotnosť rajčiaka je 15 - 25 g.

paradajky elf

Zoskupenia hybridu, ktoré majú podobný tvar ako zoskupenia, sa skladajú z 12 - 16 rajčiakov rovnakej veľkosti. Ovocie podobné kvapkám začne po prezretí praskať a lietať okolo. Paradajky sa viažu po celé leto. Prvá úroda hybridnej odrody je na konci júla.

Cherry Elf f1 sa používa na prípravu šalátov, zdobenie predjedál a hlavných jedál. Malé „kvapôčky“ sú ideálne na valcovanie do pohárov, pretože silná pokožka a hustá štruktúra nedovoľujú plodom prasknúť, a to ani pod vplyvom vysokých teplôt.

Funkcie pestovania a starostlivosti

Berúc do úvahy skutočnosť, že od okamihu, keď sa výhonky objavia až do začiatku aktívneho plodenia, semenáčiky trvajú 90 až 95 dní, semená sa vysejú 60 až 65 dní predtým, ako sa rastliny vysadia na stále miesto. Bez ohľadu na miesto pestovania na 1 štvorcový. V tejto oblasti sa vysádzajú 2–3 kríky.

pestovanie a starostlivosť

Rovnako ako väčšina odrôd paradajky, aj hybrid je vyberavý na slnečné svetlo a zloženie pôdy. Aby sa na kríkoch zasadilo veľa ovocia a všetky dozrievania, striedavo sa pod rastliny aplikujú zložité minerálne a organické hnojivá. Napriek náročnosti rajčiaka je však nemožné preplniť rastlinu dusíkom, pretože táto zložka prispieva k rastu zelenej hmoty a plody sú malé alebo vôbec nie sú zviazané.

recenzia

Názory záhradníkov na vysoký hybrid sú väčšinou pozitívne.Milovníci malých paradajok, ktorí pestovali rastlinu v skleníku a na otvorenom poli, zaznamenávajú úrodu a vynikajúcu chuť: miniatúrny krém je chrumkavý a chutný.

recenzie o odrode škriatkov

Medzi skúsenými záhradníkmi existuje názor, že v dôsledku špeciálnej mikroklímy na rastlinách pestovaných v skleníkoch sa vytvára 1,5 až 2 krát viac kefiek ako na tých, ktoré rastú na čerstvom vzduchu.

Recenzie odrody Elf obsahujú iba jednu nevýhodu: hybridná rastlina tvorí príliš veľa nevlastných synov, ktoré je potrebné odstrániť. Aké sú vaše dojmy z vynálezu chovateľov?

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica