Opis odrody paradajok GS-12 f1, jej vlastnosti a výnos

Paradajka GS-12, ktorá má silné korene, sa pestuje sadenicami na Ukrajine, v Moldavsku a južnom Rusku. Semená tohto hybridu sú vyrábané švajčiarskou spoločnosťou Syngenta a predávajú sa napriek primeraným nákladom rýchlo. Na prvé paradajky nemusíte dlho čakať, dozrievajú 55 dní po výsadbe na otvorenom priestranstve.

Čo sa cení?

Hybrid normálne toleruje teplo, vaječník neklesá ani pri teplotách vzduchu nad +30 stupňov. Korene paradajky GS-12 f1 nachádzajú živiny v neplodnej podzolickej pôde. Rastlina sa nebojí vírusov:

Paradajka GS-12

 • bronzu;
 • žlté kučeravé listy;
 • tabaková mozaika.

Odroda je zriedkavo vystavená hnilobe fusárií, múčnatke, odolnej voči šedým a hnedým škvrnám, zvislým vinutím. Letní obyvatelia, ktorí začali pestovať tento hybrid v posteliach, písali pozitívne recenzie o paradajke, v ktorej si všimli, že sa im páči chuť paradajok, schopnosť ich zavrieť do pohárov bez toho, aby ich rozrezali na kúsky.

tabaková mozaika

vzhľad

Rozhodujúca odroda paradajok má výšku nie viac ako meter, má zelené listy s ostrými koncami, pod ôsmym dňom, keď sa objaví prvý kvet. Kríky rastú rýchlo, v každom sínuse nie je uviazané žiadne ovocie, ale niekoľko plodov. Zrelé paradajky sa líšia:

 • hustá textúra;
 • atraktívny tvar;
 • jasne červená;
 • vynikajúca chuť.

hustá textúra

Paradajka váži 120 až 140 g. Z 1 m2 sa zbiera asi 4 kg ovocia, ktoré sa dobre skladuje a prepravuje na veľké vzdialenosti. Krík vyzerá neobvykle, všetko posypané paradajkami na zalievanie ústami.

Príprava pôdy

Hybrid GS-12 f1 sa pestuje takmer v každej pôde, odroda nevíta iba ťažkú, vlhkú pôdu, ale plody dozrievajú spolu s ňou, ak vysadíte kríky na hrebeni. Na jeseň vykopávajú pôdu pre paradajky. Musíte si vybrať oblasť, kde nerastú zemiaky alebo baklažány, pretože tieto plodiny sú postihnuté rovnakými chorobami.

Pri bezsemennej kultivačnej metóde, ktorá je možná iba v južných oblastiach, sa pôda vyrovná tak, aby hĺbka výsevu bola rovnaká. Na udržanie vlhkosti na jar sa obrábanie pôdy minimalizuje.

vynikajúca chuť

Pred výsadbou paradajok sa pôda hnojí minerálmi - dusík, fosfor a draslík. Počas vegetačného obdobia je tiež potrebné kŕmenie.

Semená klíčia, keď teplota stúpa na 15 stupňov. Na juhu Ruska a Ukrajiny sa sadenice premiestňujú na otvorené priestranstvo od tretej dekády apríla, v strednom pruhu - od 10. do 25. mája. Na 1 meter štvorcový sa vysadí 7 hybridných kríkov. Pre sadenice:

minerály

 1. Zberané skoro.
 2. Paradajky neumierajú na mráz.
 3. Používa sa menej hnojív a fungicídov.
 4. Hustota listov je regulovaná.

zozbierané skoro

Nevýhodou tejto metódy je, že koreňový systém sa vyvíja horšie, ako keď sa vysieva priamo do otvoreného priestoru. Kríky si zvyknú na nové podmienky dlhšie.

Ošetrovacie funkcie

Maximálna úroda sa zoberie, ak je nočná teplota okolo 18 stupňov. Paradajka musí byť zbavená nevlastných detí, navyše vaječníkov. Starostlivosť o plodiny zahŕňa:

hustota listov

 • vrchná úprava pôdy;
 • viaže kríky;
 • mulčovanie;
 • hydratačný.

Paradajky zalejeme koreňom, uistite sa, že sa voda nedostane na listy a kvetenstvo. Zavlažovanie kvapkami funguje najlepšie. Minerálne a organické hnojivá sa musia pravidelne nanášať na pôdu.

V súlade s pravidlami poľnohospodárskej technológie, za včasné navlhčenie paradajok sa bude poďakovať za husté a chutné paradajky.

voda pri koreni

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica