Charakteristiky a opis odrody kardinálnych paradajok, jej výnos a pestovanie

Ako každá iná odroda paradajok, kardinál, prispôsobený ruským podmienkam, má výrazné neobvyklé vlastnosti. Od ostatných odrôd šalátu sa odlišuje ružovou farbou ovocia, jeho nezvyčajne veľkou veľkosťou a tvarom v tvare srdca. Ukazovatele chuti sú vynikajúce a získali kladné hodnotenie od väčšiny záhradníkov.

Opis odrody "Kardinál"

Šalát, veľkoplodá odroda na pestovanie v skleníkových podmienkach v strednom Rusku. Líši sa vysokou odolnosťou proti väčšine chorôb plodín v noci.

Malá charakteristika a opis odrody rajčiaka „kardinál“:

 • rastlina z hľadiska vegetačného obdobia patrí do kategórie stredného obdobia. Od klíčenia do okamihu plodenia potrebuje obdobie 110 až 120 dní;
 • odroda kardinál patrí do kategórie neurčitých, s neobmedzeným rastom stoniek od 150 cm a viac. Vyžaduje opatrenia na vytvorenie kríka a povinného podväzku na podporu;
 • rastlina je kompaktná, mierne vetvená so zelenou hmotou strednej veľkosti. Listy bežného typu, mierne vlnité, stredne veľké, jasne zelené;
 • k vytvoreniu kvetenstvo dochádza po 3 listoch, prvý je položený na 8-12 pravých listov. Plody dozrievajú postupne, na klastroch rôznych úrovní;
 • plody kardinálnych paradajok sú podlhovasté, oválne, s ostrým hrotom;
 • koža je tenká, matná, ružová s malinovým odtieňom;
 • paradajky sú chutné, sladké, so sladkou šťavnatou dužinou, veľmi dobré v čerstvých šalátoch;
 • hmotnosť ovocia sa pohybuje od 300 do 800 g. Priemerný výnos. Zhromaždite až 4 - 7 kg veľkoplodé paradajky z jedného kríka.

odrody paradajok kardinál

Plody majú atraktívnu prezentáciu, približne rovnakej veľkosti a tvaru. Dostatočne dlhodobé plodenie vám umožňuje zbierať čerstvé paradajky po dlhú dobu a oveľa väčšie množstvo na meter štvorcový.

Vysoké paradajky majú dobre vyvinutý hlavný koreň a mnoho náhodných koreňov, ktoré rastú zo stonky. Opatrne zavlažujte rastlinu, pričom nevystavujte ďalšie korene, ktoré zásobujú silnú rastlinu živinami.

Agrotechnika pestovania odrody "kardinál"

Agrotechnické metódy pestovania neurčitých odrôd, ktoré zahŕňajú kardinálne paradajky, sú oveľa jednoduchšie. Vysoká rastlina umožňuje racionálnejšie využitie výšky skleníka, dostatočné osvetlenie a aktívnejšie zapojenie do výmeny vzduchu. Vďaka tomu sú paradajky menej choré. Takéto odrody paradajok sa vytvárajú ľahšie na jednej stonke.

Pestovanie sadeníc vysoké odrody a pravidelné paradajky prakticky sa nelíšia.Ak plánujete získať prvé paradajky v polovici júla, potom v polovici marca zasadíme semená pre sadenice. Rastliny sa potápajú s výskytom druhého pravého listu.

Dôležité! Počas vegetačného obdobia má až 12 vaječníkov čas na plné rozvinutie. Toto by sa malo vziať do úvahy a miesto pestovania by sa malo včas zachytiť, aby sa získala úroda.

 1. Rastliny sa presádzajú na trvalé miesto v máji vo veku 50 - 60 dní. Odporúčaná hustota výsadby je 5 rastlín na 2 m2. Sadenice sa vysádzajú v radoch alebo sa striedajú po 55 cm, pričom šírka radov je 60 mm.
 2. Rastlina potrebuje spoľahlivú podporu alebo fázový podväzok na niekoľkých úrovniach. Môže byť použitý na podporu poľnohospodárskej siete, mreží alebo vysokých stávok.
 3. Tvorba paradajok sa redukuje na odstránenie bočných výhonkov a umierajúcich listov. Zostane iba stredný kmeň, ktorý sa môže za priaznivých podmienok hádzať cez hornú podperu a rezať iba vo vzdialenosti 50 cm od úrovne zeme.
 4. Existuje niekoľko techník formovania. Názory sa líšia. V recenziách sa záhradkárka podelila o svoje skúsenosti s pestovaním odrody pomocou techniky s dvoma stonkami, pričom postrannú streľbu nechala pod prvým vaječníkom kvetov. Už niekoľko rokov vysádzam vysoké paradajky a táto metóda je veľmi výhodná. V tomto prípade, keď hlavný stonok dosiahne vrchol skleníka, je stlačený.
 5. Ak sa rastlina pestuje vonku, do konca augusta je jej rast obmedzený prerezaním, aby dozrelé plody dozreli. Načasovanie je individuálne a závisí od klimatických podmienok v regióne.
 6. Hlavné techniky starostlivosti sú obmedzené na pravidelné zavlažovanie a kŕmenie. Zalejte rastlinu v pomere 1 vedro na krík asi raz týždenne. Voda by nemala prísť do styku s listami a ovocím.
 7. Ak sa pôda pripravuje od jesene a všetky potrebné hnojivá sa aplikovali pred výsadbou, hnojenie sa vykonáva približne raz mesačne. Berúc do úvahy stav paradajkových kríkov, vyberie sa jedno alebo druhé zloženie krmiva.

paradajkové kríky kardinál

Odroda "kardinál" už 20 rokov existencie bola testovaná našimi záhradníkmi a záhradníkmi. Podľa ich názoru je paradajka klasifikovaná ako pochúťka pre svoju vynikajúcu chuť a vynikajúcu prezentáciu.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica