Opis a charakteristika odrody paradajok

Pestovatelia paradajok, ktorí dozrievajú dozrievanie, vždy ocenia pestovatelia zeleniny. Ak si chcete skutočne pochutnať na šťavnatom ovocí začiatkom leta, mali by ste venovať pozornosť paradajke Leopold F1. Zvláštnosťou výberu hybridu je jeho nenáročnosť na rastúce podmienky. Pre tých, ktorí začínajú s pestovaním paradajok, získa tento hybrid veľkú úrodu paradajok s minimálnou údržbou 85 dní po prvom klíčení.

Charakteristiky rastlín

Paradajkový hybrid Leopold patrí medzi rozhodujúce druhy zeleniny. Stonka rastliny dosahuje výšku až deväťdesiat centimetrov. Preto nie je potrebné zovretie puzdier. Úroda paradajok sa odporúča na pestovanie na otvorenom poli, hoci je vhodná v oblastiach s krátkymi a studenými letami na pestovanie pod krytom filmu.

paradajka v tráve

Silné kríky odrody sú dobre listnaté s tmavozelenými listami. Prvé zhluky kvetov na rastline sa objavujú po šiestom až siedmom liste. A ďalšie - v dvoch alebo troch.

Plody paradajok Leopold sú úspešne zviazané aj za nepriaznivých podmienok: náhle zmeny teploty, sucho, vlhké počasie. Hybrid zeleniny, vykazuje vynikajúcu odolnosť voči vývoju chorôb záhradných plodín - pleseň, mozaika, kladinporium. Paradajky sa zakorenia dobre po výsadbe na otvorenom priestranstve, vyznačujú sa priateľským ovocím.

Vlastnosti plodov odrody

Charakteristiky a opis rajčiakov Leopold pozostáva z takých vlastností, ako sú:

veľa kríkov

 • zaoblenie tvaru;
 • matná červená farba ovocia so zelenou škvrnou blízko stonky;
 • hmotnosť 85 až 100 gramov;
 • vynikajúca prezentácia;
 • vynikajúca udržiavacia kvalita plodiny;
 • priateľská zrelosť;
 • dobrá prepraviteľnosť.

V rajčiakoch oceňujú rovnakú veľkosť ovocia, mäsitosť, šťavnatosť dužiny, hustotu pokožky, ktorá nepraská.

Výťažok paradajok je vysoký a pri správnej kultivácii je to tri až štyri kilogramy z jedného kríka.

paradajkový leopold

Rastúce požiadavky

Pri pestovaní paradajok je najspoľahlivejšia metóda sadenice. Semená hybridu je potrebné zasadiť do živnej pôdy v polovici konca marca. Materiál na sadenie sa musí podrobiť dezinfekčnému postupu. Na tento účel je vhodný 1% roztok manganistanu draselného a jedlá soda. Stimulátor rastu Epin, v ktorom sú semená namočené dve hodiny, urýchli vznik sadeníc.

Semená vysadené v nádobách s pôdou vyžadujú dostatok svetla, teplota vzduchu je 25 stupňov. Sadenice paradajok Leopold sú mierne zalievané. Sadenice sa kŕmia podľa potreby zavedením mulleínového roztoku pripraveného v pomere 1: 5.

zelená a červená

Keď sa na stonkách rajčiaka objavia dva pravé listy, sadenice sa potápajú a presádzajú do jednotlivých kvetináčov.

Akonáhle sadenice majú 60-65 dní, sú pripravené na výsadbu na otvorenom priestranstve od polovice mája, do skleníka - na začiatku mesiaca.

Ak sa rajčiaky pestujú v súlade s pravidlami poľnohospodárskej technológie, na stálom mieste sa budú aktívne rozvíjať a prinášať ovocie. Opis starostlivosti o paradajky zahŕňa také postupy, ktoré sú dôležité pre zeleninu:

zviazané paradajky

 1. Kríky zalievajte šetrne, aby sa zabránilo vysychaniu ornice. Pred kvitnutím sa množstvo zalievania mierne zníži, aby sa spomalil vegetatívny rast paradajok.
 2. Vrchný dresing začína melulínom zriedeným vo vode - pomer 1: 5 alebo vtáčí trus - 1:15. Miera hnojenia pre jeden paradajkový krík je liter roztoku.
 3. Z minerálnych hnojív je možné zvýšiť výnos rastlinnej rastliny pomocou superfosfátu, draselnej soli, dusičnanu amónneho. Optimálna dávka živín na desať litrov vody je od 15 do 40 gramov. Je užitočné pridať jeden gram kyseliny boritej do vedra s roztokom. Vrchný obväz by sa mal robiť v intervaloch dvoch až troch týždňov.
 4. Aby plody boli zrelé rýchlejšie, musia sa listy, ktoré ich zatienia, odstrániť alebo odobrať.
 5. Je vhodné usporiadať podväzok pre paradajky Leopold, pretože stonky sa môžu zlomiť pod váhou veľkého množstva ovocia.
 6. Je lepšie vytvoriť determinantné kríky v dvoch alebo troch stonkách.

Pre tých, ktorí zasadili hybridnú zeleninu F1, je Leopold tou najlepšou plodinou. A paradajky sú všeobecne vhodné pre nakladané uhorky a na letné šaláty. Z nich sa vyrábajú omáčky, paradajkové pasty, šťava. V zime môžete variť sušené paradajky. Tento spôsob zberu je najvhodnejší pre malé ovocie. A počasie počas dozrievania je vhodné na sušenie: v polovici leta je najčastejšie horúce, zriedka prší. Ideálne pre tých, ktorí pestujú zeleninu na predaj.

stonka listov

Názor pestovateľov zeleniny na hybrid

Mnoho ľudí začína nakupovať semená paradajok Leopold, keď si prečítajú popis odrody. Priťahuje rýchle zrenie paradajok, priateľské ovocie, univerzálnosť použitia. Recenzie hybridných paradajok sú iba pozitívne. Rastlina sa netýka mnohých chorôb paradajok, z ktorých najväčšie nebezpečenstvo pre rastlinnú úrodu predstavujú plesňové a vírusové infekcie: pleseň, fusárium, antracnóza.

Paradajky sú nenáročné na podmienky pestovania. Dobre tolerujú sucho. Obzvlášť uprednostňujú poľnohospodári, ktorí vysievajú veľké oblasti paradajkami. Vďaka strednej výške stonky sa pestovanie paradajok ľahko udržuje, môžu sa zbierať pomocou špeciálneho zariadenia.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica