Charakteristika a opis odrody rajčiaka Mammoth, jeho výnos

Každý rok existuje stále viac a viac odrôd paradajok a pre začiatočníkov je obzvlášť náročné orientovať sa v nich. Tomato Mammoth je ideálny pre tých farmárov, ktorí uprednostňujú pestovanie paradajok s veľkým ovocím na svojom osobnom pozemku.

Opis rajčiaka obrovského

Popis odrody je dôležitým krokom pri výbere sadivového materiálu. Aby nedošlo k omylu pri nákupe, je dôležité preštudovať všetky charakteristiky rozmanitosti paradajok.

mamut z paradajkových semien

V súčasnosti sa vytvorilo veľké množstvo paradajok rôznych odtieňov. Farba kože a mäsa môže byť červená, žltá, ružová alebo dokonca čierna.

Vlasťou tejto odrody je Nemecko. Paradajka je vhodná na vnútorné a vonkajšie pestovanie... V centrálnej zóne Ruska sa odporúča pestovať v skleníkoch a skleníkoch.

Odroda paradajok Mammoth Gigant patrí k neurčitým, rast hlavnej stonky je neobmedzený a pri pestovaní na otvorenom priestranstve môže dosiahnuť až 2 metre. Je potrebné viazať sa na mreže. Tvar listov je rovnaký ako vo väčšine paradajok. Aby sa dosiahol maximálny výnos, musí byť puzdro formované do dvoch stoniek.

Odrody paradajok Mammoth German Golden sa týkajú skorého zrenia. Obdobie od objavenia sa prvých výhonkov po zber je asi 95 - 110 dní. Za ideálnych pestovateľských podmienok je možné z kríka zozbierať až 10 kg paradajok.

Nie sú náchylné na vývoj rôznych chorôb, najmä vírusových. Dobre tolerujú teplé a suché počasie.

Opis ovocia

Hlavnou charakteristikou hybridu je veľkoplodá zrelá zelenina, ktorá môže dosiahnuť hmotnosť až 1 kg. Priemerná hmotnosť ovocia je od 650 do 800 gramov. Výťažok je vysoký.

Paradajky odrody Mammoth Giant sú oválne, rebrované. Pokožka je dosť hustá, červenej farby, môžu mať zlaté pruhy. Buničina je sladká, šťavnatá.

Zelenina je vynikajúca na spotrebu v čerstvom stave. Môžete tiež variť chutné šťavy, lecho a šaláty z nich. Nie je vhodné na celé morenie, pretože zelenina je príliš veľká na to, aby sa zmestili do pohárov.

Hlavnou nevýhodou je, že plody nie sú vhodné na dlhodobé skladovanie. Po niekoľkých týždňoch bude pokožka praskať a sčernie.

paradajka kríky mamuta

Výhody a nevýhody

Každý hybrid má svoje výhody a nevýhody.

výhody:

  • Toto paradajka vďačí za pozitívnu reakciu mnohých poľnohospodárov na svoje bohaté výnosy počas vegetačného obdobia;
  • veľkoplodých;
  • Odolnosť proti suchu;
  • Vysoká chutnosť;
  • Univerzálne použitie pri varení.

vzhľad paradajky obrieho mamuta

nevýhody:

  • Zozbieranú úrodu nemožno dlhodobo skladovať.

Všeobecne sa v závode nenašli žiadne konkrétne nedostatky.

Funkcie pestovania v otvorenom poli

Napriek skutočnosti, že sa rajčiaky Mammoth-Gigant vyznačujú nenáročnou kultiváciou, v záujme zvýšenia úrody sa odporúča dodržiavať jednoduché pravidlá poľnohospodárskej technológie.

Výsadbový materiál by mal byť vysiaty v druhej polovici februára - prvej polovici marca. Keď sa na sadenice objaví prvý pár kotyledónov a pár pravých listov, musí sa ponoriť. Z tohto dôvodu je lepšie dať prednosť rašelinovým pohárom.

paradajka kríky mamuta na otvorenom poli

1-2 týždne pred výsadbou sadeníc na otvorenom priestranstve sa musí kaliť. Kontajnery s puzdrami sa každý deň na 2-3 hodiny vyberajú na ulicu, čím sa čas neustále zvyšuje.

Vzdialenosť medzi sadenicami v otvorenom poli by mala byť najmenej 50 cm, aby rastliny navzájom neinterferovali.

Raz týždenne sa kríky musia napojiť, predtým sa pôda môže uvoľniť a odstrániť všetky buriny. Je dôležité monitorovať vzhľad rastliny. Ak sú kríky slabé, vytvára sa iba veľmi málo vaječníkov, čo znamená, že potrebujú minerálne a organické hnojenie.

Organické hnojivá môžu byť hnoj, kuracie trus, humus alebo kompost. Hnojivo sa musí nariediť vodou a naliať na kríky.

zalievanie kríkov paradajok

Minerálnymi hnojivami sú dusík, draslík, horčík alebo fosfor. Minerálny obväz má dobrý vplyv na rast kríkov a trvanie vegetačného obdobia.

Kríky musíte kŕmiť každé 2 týždne. Je dôležité zabezpečiť, aby v hnojivách bolo menej dusíka ako fosfor a draslík.

Ak je zalievanie nesprávne, na rajčiakoch sa môžu objaviť slimáky. Najmä ak v okolí rastie kapusta. Aby ste sa ich zbavili v posteli, môžete rozprestrieť kúsky látky namočené v pive.

Väčšina hmyzu kladie larvy do zeme. Aby sa zabránilo výskytu lariev na kríkoch, musí sa na jeseň vykopať zemina a odstrániť všetky buriny.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica