Charakteristika a opis odrody paradajok Nastena, jej výnos

Pre väčšinu letných obyvateľov, ktorí pestujú paradajky, je dôležité, koľko paradajok možno z jedného kríka odstrániť. Pri hľadaní potrebných informácií o odrode musíte tráviť veľa času na internete. Je veľmi ťažké nájsť recenzie o mnohých nových odrodách a byť presvedčený o ich hodnote.

Nový hybridný popis Nastena F1

Nastenov hybrid je už 10 rokov, chovali ho chovatelia Yu.I. Pančev a V.V. Svorka pre vonkajšie použitie. Odroda bola testovaná v regióne Black Black Earth a je odporúčaná na osobnú spotrebu a na predaj na malých farmách.

Hybrid prvej generácie nie je z hľadiska odolnosti voči chorobám horší ako cudzie analógy. Vykazuje dobrú odolnosť voči viacerým chorobám:

 1. Verticillosis.
 2. Neskorá pleseň.
 3. TMV.
 4. Alternaria.

Medzi nesporné výhody patrí necitlivosť hybridu na dočasné poklesy teploty a zamokrenie pôdy.

paradajkové semená

Vlastnosti ovocia a výnos

Účel ovocia je univerzálny. Hlavným smerom je šalát, ale paradajky sú tiež solené. Tvar rajčiakov Stena je plochá s jemným rebrovaním. Veľkosť ovocia je bližšie k priemeru. Plody vážia od 90 do 150 g.

Podľa recenzií môže niektoré ovocie dorásť až do 300 g. Zrelé plody sú jasne červené. Buničina je šťavnatá a má dobrú paradajkovú príchuť. Obsahuje malé množstvo semien a má na reze hustú štruktúru.

Plody sú dokonale uložené. V chladnej miestnosti alebo v chladničke zrelé paradajky nestratia svoju prezentáciu počas 1,5 mesiaca. Pri zbere sa prezentuje 70 - 90% paradajok. Deklarovaný výnos je od 170 do 500 kg / ha.

Opis hlavných charakteristík puzdra

Krídla determinantného typu rastú v zemi tesne nad 1 m, sú slabo listnaté. Listy sú zelené, nie veľké. Pokiaľ ide o dozrievanie, hybrid je predčasný. Na zrelé paradajky môžete čakať 3 mesiace po klíčení (95 - 100 dní). V zhluku sa tvorí 6 až 8 paradajok. Pri nalievaní ovocia musí krík podporovať oporu vo forme dreveného alebo plastového kolíka.

stena paradajkových kríkov

Aby sa dosiahla dobrá úroda, sadenice sa musia vysádzať do zeme vo veku 55 dní. Pri výsadbe dodržiavajte odporúčané rozmiestnenie výsadbových otvorov 50 x 60 cm. Na získanie veľkých paradajok by sa kríky mali nachádzať v 1 stonke.

Recenzie rajčiaka Nastena F1

Je ťažké nájsť recenzie na paradajke Nasten f1 na internete. Hybrid je nový a nie je o ňom veľa informácií.

Svetlana, oblasť Penza

V tejto sezóne som pre mňa otestoval nový hybrid Nastena F1.Presvedčené charakteristikami a popisom odrody. Pestovaný na otvorenom poli, spieval jeden z prvých. Plody sú rovnomerné, rovnakej veľkosti, šťavnaté, mäsité. Odroda mi úplne vyhovovala, celá plodina sa zjedla čerstvá. Budúcu sezónu určite vysadím.

Elena, Ryazan

Piaty rok po sebe pestujem hybrid. Páči sa mi chuť, farba, výťažok, tvar a veľkosť plodu.

paradajková stena v otvorenom poli

Marina, Lugansk

Túto odrodu som pridal k obľúbeným. Toto horúce leto je moja Nastena bez veľkej starostlivosti potešená slušnou úrodou. Rástol v tieni plotu na piesočnatej pôde.

Rimma, Barnaul

Už tri roky v rade sa tešíme z vynikajúcich plodov tohto hybridu. Budúci rok ju zasadím znova, pretože odroda je veľmi nenáročná a prináša ovocie dobre as minimálnou starostlivosťou z mojej strany.

Anastasia, Krasnojarsk

Už som mal 3 pokusy pestovať sadenice tejto odrody. Všetci traja boli neúspešní. Sadenice každý rok zabila čierna noha. Iné odrody pestujem dobre.

múr paradajka v rukách

Ďalšia Nastenka

Bohatá rozmanitosť odrôd je niekedy zavádzajúca s podobnými názvami. Letní obyvatelia sú často zmätení. Napríklad spolu s hybridom Nastena z ruskej firmy Seeds existuje odroda Nastenka z oblasti Altai Seeds.

Autori Nastenky: M.A.Kotelnikova, S.N.Kondakov. Táto odroda bola zapísaná do štátneho registra v roku 2008. Môže sa pestovať na zemi aj v akomkoľvek type skleníka. Účel ovocia je univerzálny. Prípady použitia:

 1. Raw.
 2. Solené.
 3. V konzervách.

Rastlina je v polovici sezóny so štandardným kríkom, determinantom, ktorý vyžaduje podväzok. Kríky sú pokryté malými listami, kvety sa zbierajú v jednoduchých kvetenstvo.

paradajkové semená nastenka

Opis ovocia

Plody sú viackomorové (6 komôr), majú tvar srdca a po dozretí sú ružové. Buničina má vynikajúcu chuť, strednú hustotu. Priemerná hmotnosť paradajok je od 120 g. Rajčiaky dosahujú výťažok až 2 kg na meter štvorcový.

Výsadba a starostlivosť o rozhodujúce paradajky

Rastliny sa množia sadenicami. Aby sa paradajka dostala vonku, osivá sa vysievajú v polovici marca. Klíčia sa v plytkých škatuliach a vo fáze 2 pravých listov sa ponoria do jednotlivých nádob:

 1. Rašelinové šálky.
 2. Plastové jednorazové poháre.
 3. V škatuľkách na mlieko s objemom 0,5 litra.

vzhľad paradajkovej nastenky

Starostlivosť o sadenice paradajok determinantového typu je jednoduchá. Skladá sa to z:

 1. Pri zalievaní, ktoré sa vykonáva, keď sa ornica vyschne.
 2. V kombinácii s zalievaním hnojív minerálnymi alebo komplexnými hnojivami. Vykonávajú sa najmenej dvakrát.
 3. Tvrdenie sadeníc do jedného týždňa. Kalenie sa uskutočňuje pred vysadením rastlín do zeme.

Prevod do pôdy

Sadenice, ktoré dosiahli vek 50-60 dní, sú pripravené na transplantáciu. Sadenice môžete vziať von, ak sa pôda zahreje a prognostici sa neboja mrazov na pôde. Hrebene pripravte vopred. Vykopajte pôdu, pridajte do nej humus, popol, nitroammofosk a močovinu.

Otvory označte podľa schémy uvedenej na obale osivami. Zväčšite rozostup riadkov, čo výrazne uľahčí údržbu a zlepší osvetlenie kríkov slnkom. Stojí za to zasadiť Nastenove paradajky večer. Zalejte každú dieru dobre a zakryte humusom. Stávky sa dajú umiestniť okamžite, ale rastliny sa k nim môžu zviazať za týždeň.

Polievanie a kŕmenie

Prvé zalievanie po presadení by sa malo uskutočniť do 10 dní. Tentoraz stačí, aby sa sadenice prispôsobili pôde. Počas tejto doby bude koreňový systém zakoreniť a bude schopný absorbovať vlhkosť a živiny.

V lete voda podľa počasia. Ak neprší, musí sa zalievať týždenne. Nevyplňujte pôdu, ale dostatočne ju odhoďte. Zvlhčovanie iba vrchnej vrstvy pôdy má nepriaznivý vplyv na vývoj krovia paradajok.

Vrchný obväz by sa mal vykonávať najmenej raz za 10 dní. V prvej polovici leta paradajky vyžadujú dusík. V druhej polovici leta sa dôraz kladie na fosfor a draslík.Pri dočasnom za studena sa rastlinám pomáha listová výživa močovina, kyselina boritá, jód.

paradajková nastenka v záhrade

Bushova formácia

Vytvorte puzdro podľa schémy navrhnutej výrobcom. Je optimálne viesť krík v 2 kmeňoch a odstraňovať nepotrebné nevlastné deti na strednom kmeni a postranných výhonkoch. Dokonca aj kríky, ktoré sú kompaktného tvaru, sa najlepšie viažu na podperu, najmä v období priateľského liatia ovocia.

záver

Vo svojich letných chatkách je nevyhnutné vyskúšať nové odrody a hybridy. Podeľte sa o získané výsledky s ostatnými pestovateľmi zeleniny - amatéri, uveďte svoj opis. Nové odrody majú dobrú odolnosť voči chorobám a vysokú produktivitu.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica