Opis odrody rajčiaka Neptún a jeho vlastnosti

Paradajkový Neptún je hybridná odroda. Na malý kompaktný puzdr sa viaže dostatočný počet paradajok. Veľkosť rastliny umožňuje majiteľom malých pozemkov alebo skleníkov pestovať hybrid.

Niektoré vlastnosti odrody

Rastlina je citlivá na úroveň vlhkosti, teplý suchý vzduch je optimálnymi podmienkami pre rast. Hybrid je geneticky odolný voči chorobám:

 • septoriasis;
 • alternaria, antracnóza;
 • TMV.

Náchylnosť k plesni je priemerná.

Geograficky rozmiestnené vo všetkých regiónoch Ruskej federácie na Ukrajine. Regióny prijatia podľa štátneho registra Ruskej federácie: Volgo-Vyatka a stredný región (otvorené priestranstvo).

paradajkový Neptún

Rozhodujúci druh rastu. Výška kríka je asi 70 cm. Rastliny sú silné, nie štandardné. Listy sú svetlozelené, mierne zvlnené. Prvé kvetenstvo sa vytvorí po 5-6 listoch, potom po 1-2. Paradajky sú zrelé, v skleníkoch 80 dní prechádza od klíčenia do zrelosti, na otvorenom priestranstve - 98 dní. Vlastnosti a opis plodov odrody paradajok Neptún:

 • zaoblený a plochý zaoblený tvar, červený, hladký;
 • hmotnosť 100 až 110 g;
 • vysoká prepraviteľnosť a udržanie kvality;
 • výnos z 1 sq. mv skleníku - do 13 kg, bez prístrešku - do 7 kg.

zaoblené a ploché

Chuť Neptúnu f1 hybrid je dobrá. 100 g výrobku obsahuje:

 • cukor do 5%;
 • sušina 5,4 - 6,1%;
 • kyselina askorbová 23,5 - 23,7%;

Odporúčaná poľnohospodárska technika

Miesto pre výsadbu je vybrané s neutrálnou alebo mierne kyslou hladinou ph (6-6,7). Eliminujte možnosť záplav a stojatých vôd. Rajčiaková odroda Neptún bude dobre rásť na južnom svahu chránenom pred vetrom.

odporúčaná poľnohospodárska technika

Postele sú pripravené na jeseň. Za 1 štvorcový m plochy prispieva:

 1. Organická hmota 9–10 kg (hnitý hnoj, kompost).
 2. Doplnky fosforu a draslíka 20 g.

Na jar - dusíkaté hnojivá (10 g na 1 m2). Pred zimnou sezónou je pôda hlboko vykopaná a pri nástupe tepla sa viackrát uvoľní.

Sadenice sa premiestňujú na pôdu vo veku 55 - 60 dní. Za 1 štvorcový m zasadil až 9 rastlín, ako to umožňuje kompaktná forma kríkov. Medzi rastlinami nechajte 40 cm.

dusíkaté hnojivá

Počas výsadby sa do každej diery naleje 50 - 100 g preosiateho drevného popola s superfosfátom (1 lyžička). Sadenice sú pochované dovnútra, pôda okolo kmeňa kmeňa je mulčovaná a napojená hojne. Prvý koreňový dresing z paradajok Neptúnu sa získa 14 dní po výsadbe. Všetky nevlastné deti pod spodnou kvetinovou kefou sa z rastliny odstránia.

sklizen

Vylepšený analóg hybridnej odrody je uvedený v katalógoch semien - Neptún f1 plus. Má podobné vlastnosti. Je považovaný za odolnejší voči vonkajším podmienkam a závažným chorobám.

analóg odrody

V skorých zrelých hybridoch sa všetky zrelé plody odstránia pred začiatkom augusta. Zberajte paradajky, ktoré práve začali zhnednúť. Úroda dozrie na slnečnom mieste do 10 - 15 dní.Tieto paradajky sa nebudú líšiť v chuti od tých, ktoré sú úplne zrelé na kríkoch.

Pokiaľ ide o rozhodujúce odrody dozrievania, znaky vädnutia sa objavujú už začiatkom augusta. Mnohí to považujú za začiatok choroby, v skutočnosti je to prirodzený proces. V otvorenom poli sú puzdrá úplne vykopané, keď teplota vzduchu klesne pod +8 ° C.

príznaky vädnutia

Na konci sezóny sa z rastlín odstránia všetky zvyšky rastlín. Pôda je vykopaná, vysadené sú rastliny zeleného hnoja. Recenzie záhradkárov sa zhodujú v tom, že Neptúnsky hybrid je v pestovaní paradajok bez problémov.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica